Od stycznia przyszłego roku poznańskie centrum konferencyjne Concordia Design przejmie pod opiekę salę koncertowo-teatralną, jedną z największych tego typu w stolicy Wielkopolski. Aula ARTis, bo o niej mowa, mieści się w budynku uczelni Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10.

Aula ARTis powstała dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich w listopadzie 2010 r., ale dopiero od przyszłego roku będzie udostępniona do organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym.  Do tej pory odbyły się w niej liczne premiery teatralne, koncerty i inne wydarzenia kulturalne o ogólnopolskim zasięgu. Jednocześnie, Aula gościła konferencje o charakterze biznesowym oraz naukowym. Od początku przyszłego roku w obiekcie realizowane będą eventy koordynowane przez Concordia Design.

Nowoczesne wyposażenie multimedialne obiektu

Sala na amfiteatralnej widowni pomieścić może blisko 500 osób. Dzięki dodatkowym mobilnym trybunom rozstawianym na proscenium o szerokości 20 m, liczba miejsc może wzrosnąć o kolejne 200. Oprócz klimatyzacji obiekt wyposażony jest we własny system oświetlenia (składający się z reflektorów profilowych, pecet i LED), a także nagłośnienie liniowe i konferencyjne dostarczające dźwięk do poszczególnych sektorów widowni oraz sceny, miksery i mikrofony. Organizatorzy spotkań skorzystać mogą także z podwieszanego ekranu 8,2x4,7 m wraz z projektorem multimedialnym 10000 ANSI oraz mniejszego ekranu służącego wyświetlaniu napisów oraz systemu sztankietów i pomostów technicznych, ułatwiających montaż dekoracji, kulis lub innych elementów.

Bogate zaplecze sprzyjające uniwersalnemu wykorzystaniu Auli

Foyer obiektu posłużyć może do organizacji współtowarzyszących eventom bankietów, wystaw czy rozmieszczenia strefy cateringowej. Obiekt wyposażony jest w szatnię przeznaczoną do obsługi 700 osób, a także dok dla samochodów dostawczych. Istnieje możliwość wprowadzenia samochodów do wnętrza budynku. Na potrzeby organizatorów planujących połączenie wydarzenia biznesowego z eventem artystycznym przewidziano 3 garderoby wyposażone we własne toalety i prysznice.

Przestrzeń sceny można oddzielić od widowni za pomocą dźwiękoszczelnej ściany, co pozwala na organizowanie w Auli ARTis bardziej kameralnych wydarzeń o charakterze zarówno kulturalnym, jak i komercyjnym.