W katowickim budynku Altus, najwyższym budynku Śląska, zainaugurowano działalność Hotelu Courtyard by Marriott. Najnowszy obiekt znanej sieci zajął osiem ostatnich pięter wieżowca. Do dyspozycji gości i uczestników spotkań oddano 300 miejsc w 151 pokojach, nowocześnie urządzonych i wykończonych w stonowanych barwach.  

Zajmujące całą kondygnację hotelu centrum konferencyjne składa się z 8 modułowych sal, które posłużyć mogą jednorazowo do organizacji konferencji dla nawet 280 osób w układzie teatralnym. Przestrzenie wyposażono w sprzęt multimedialny, klimatyzację oraz dostęp do Internetu o szybkości do 200 mb/s. O umilenie spędzonego w hotelu czasu dbają mieszcząca się na 27. piętrze restauracja 27th floor, z widokiem na panoramę stolicy Górnego Śląska, siłownia, klub fitness oraz całodobowy sklep. Na zmotoryzowanych gości czeka także trzypiętrowy podziemny parking.

Nowy Courtyard by Marriott zajął miejsce działającego w Altusie od 2004 roku Hotelu Qubus Prestige Katowice, który oficjalnie zakończył działalność 15 grudnia 2016 r.