Czy żeby zrobić konferencję w uzdrowisku trzeba jechać kilka godzin pociągiem? Nie – wystarczy wychylić nos za Warszawę! Hotel Eva Park Life Spa w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie otworzył się w tym roku i pierwszy jesienny sezon konferencyjny dopiero przed nim. Zobaczcie, jak jest do niego przygotowany.

Lokalizacja i dojazd Uzdrowisko rzut kamieniem od Warszawy

Konstancin-Jeziorna status podwarszawskiego letniska ma od końca XIX w. Okolice te były modną enklawą warszawskiej inteligencji w dwudziestoleciu międzywojennym. A gdy w 1965 r. odkryto tu źródła solanki, konstanciński park założony przez hrabiego Skórzewskiego stał się też i zdrojowym. Właśnie tu, tuż przy słynnej tężni solankowej i głównym deptaku parkowym – ul. Sienkiewicza, znajduje się hotel Eva Park Life Spa. Dojazd do hotelu jest szybki i nieskomplikowany – od ścisłego centrum Warszawy dzieli go ok. 30 min. jazdy samochodem (20 km). Nieco dłużej, bo ok. 50 min. zajmie przejazd komunikacją miejską, spod Dworca Centralnego jeździ tu autobus linii 700. Bezpośrednio pod hotel można wjechać od strony ul. Zdrojowej. Parking liczy 25 miejsc, a wzdłuż pobliskich ulic oraz przed Restauracją Konstancja można zaparkować ok. 50 aut.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna budynek

Wygląd Nowoczesność w otoczeniu pięknej zieleni

Nowoczesny, piętrowy budynek projektu pracowni Open Architekci został doskonale dopasowany do otaczającego krajobrazu, a beżowo-brązowa kolorystyka i wygląd elewacji nawiązuje do pobliskiej tężni, pokrytej gałązkami tarniny. Otaczająca zieleń – angielski, wypielęgnowany park z pięknym starodrzewiem i pobliska rzeka Jeziorka z klimatycznym mostkiem – tworzą niepowtarzalną uzdrowiskową atmosferę, sprzyjającą relaksowi i skupieniu.

Hotel podzielony jest niejako na dwie części, których łącznikiem jest hol recepcyjny. W części zachodniej rozmieszczono pokoje i centrum spa, natomiast w części wschodniej mieszczą się sale konferencyjne, restauracja, basen i sala sportowa. Do hotelu przynależy też oddalona o ok. 200 m kawiarnia Cafe Beza, a ścisłą współpracę prowadzi on ze wszystkimi okolicznymi obiektami Uzdrowiska Konstancin SA – Zakładem Przyrodoleczniczym Biały Dom, restauracją i hotelem Konstancja oraz Tężnią Solankową.

Sale konferencyjne Zróżnicowane zaplecze konferencyjne i eventowe

Sale konferencyjne w hotelu rozmieszczono na piętrze, we wschodnim skrzydle. Pierwsza sala Tężnia znajduje się w korytarzu przy windzie. Przeznaczona jest na szkolenia dla maks. 60 osób. Druga sala Szklana przy holu ma powierzchnię 100 mkw. Nie ma kolumn, jednak jest częściowo przedzielona ścianą. Pomieszczenie jest wysokie, przestronne i bardzo widne, a z okien rozpościera się piękny widok na park. Ściana oddzielająca salę od holu jest przeszklona. Podczas konferencji można w obszernym i widnym holu zorganizować przerwę kawową, a uczestnicy mają możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza na niewielkim tarasie.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna sala konferencyjna

Na potrzeby spotkań można również wykorzystać kawiarnię Cafe Beza. Są tu w prawdzie dwie, wąskie kolumny, ale nie zakłócają przestrzeni i swobodnie zmieści się w niej ok. 70 osób w ustawieniu kinowym.

Cafe beza Konstancin-Jeziorna

Do dyspozycji organizatorów konferencji jest też sala w Białym Domu, oddalonym ok. 150 m od hotelu. To duża, 600-metrowa przestrzeń bez kolumn, z ciekawym, białym, półokrągłym sklepieniem i wyjściem do ok. 200-metrowego ogrodu. Jest wentylowana i nie ma klimatyzacji, więc sprawdzi się na spotkania raczej w chłodniejszych miesiącach. Na co dzień spełnia funkcję sali gimnastycznej dla kuracjuszy.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna  sala w Białym Domu

Istnieje również możliwość skorzystania z sali konferencyjnej na 60 osób w Hotelu Konstancja, jednak obiekt ten jest przed modernizacją i pomieszczenie to ma niższy standard (lekko zużyta wykładzina i krzesła, brak klimatyzacji). We wszystkich pomieszczeniach można wypożyczyć nowoczesny sprzęt konferencyjny – rzutniki multimedialne z ekranami i nagłośnienie z mikrofonami.

Pokoje Czterogwiazdkowy komfort

Hotel Eva Park zapewnia miejsca noclegowe dla 49 gości w 25 pokojach (20 twinów, 5 jednoosobowych) i 2 apartamentach. Pokoje odpowiadają standardowi czterech gwiazdek. Są urządzone elegancko i nowocześnie, w stonowanych, jasnych barwach. Goście konferencyjni mają komfortowe warunki do pracy – w każdym pokoju jest biurko i dostęp do bezprzewodowego Internetu. A dzięki nowoczesnym, przestronnym łazienkom, detalom takim jak szlafroki, kapcie, kosmetyki – można się tu również poczuć jak w spa.  

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna pokój

Restauracje i bary Ekologiczne zioła, regionalny smak i… bezy

Na parterze przy recepcji mieści się lobby bar – niewielkie bistro, serwujące desery, soki, kawę i koktajle. W ciepłe dni posiłki są serwowane również na jednym z dwóch tarasów przy wejściu do hotelu.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna lobby bar

Restauracja Przedwiośnie mieści się na piętrze, za dużą salą konferencyjną – dość nietypowo, bo nad hotelowym basenem. Pomieści ok. 50 osób. Serwuje menu a la carte, przygotowane przez młodego, zdolnego szefa kuchni Łukasza Konika. Kuchnia oparta jest na regionalnych, sezonowych produktach. Potrawy są przygotowywane również z uwzględnieniem różnych ograniczeń dietetycznych hotelowych gości.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna Restauracja Przedwiośnie

Na deser lub degustację wina można wybrać się do Cafe Beza, serwującą lody własnej produkcji (m.in. o smaku pędów sosny) i pyszne bezy. Kawiarnia ma przestronny taras z leżakami, a tuż obok niedawno otwarto ogródek jordanowski z atrakcjami dla najmłodszych.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna Cafe Beza

Ofertę bardziej retro i tradycyjną proponuje Restauracja Konstancja – tradycyjne dania polskiej kuchni, takie jak pierogi, przygotowywane są także pod okiem Łukasza Konika. W Konstancji zorganizować można wieczorny bankiet lub obiad dla ok. 120 osób.

Eva Park Life and Spa Konstancin-Jeziorna Restauracja Konstancja

Atrakcje i usługi Relaks w tężni, medytacje w parku, odprężenie w spa

Korzystając z uzdrowiskowego charakteru miejsca, w okresie kwiecień-październik hotel organizuje sesje relaksacyjne w tężni podczas konferencji (wstęp wliczony w cenę pakietu konferencyjnego). W przerwie między wykładami uczestnicy mają okazję nauczyć się ćwiczeń oddechowych i relaksujących pod okiem trenera, wdychając rozpylaną przez grzybek-inhalator solankę.

Eva Park Life and Spa Konstancin Jeziorna  sesje relaksacyjne w tężni

Z prozdrowotnych właściwości solanki goście skorzystają również na basenie – w dwóch z trzech jacuzzi znajduje się woda o różnych stężeniach soli, a cały basen ma ciekawy, morski mikroklimat. Hotelowe spa, na które składa się 14 gabinetów, to nie tylko zabiegi upiększające i masaże. Obiektowi przyświeca filozofia „life and spa” – a wszelkie czynności pielęgnacyjne mają jednocześnie wspomagać zdrowie i ogólny dobrostan. Dlatego goście mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i odpowiednią kwalifikację do zabiegów, które są też na bieżąco monitorowane przez lekarza i fizjoterapeutę. Warto też zauważyć, że hotel jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Eva Park Life and Spa Konstancin Jeziorna basen

Oferta dla grup przygotowywana jest indywidualnie i skrojona na miarę klientów – jest to zarówno wybór zabiegów w spa, jak i zajęcia na basenie, treningi na sali gimnastycznej lub zajęcia ruchowe w plenerze – gimnastyka, jogging, spacery i nordic walking. Goście mają tak naprawdę do dyspozycji wszystko, co oferuje park zdrojowy – kameralne alejki z ławeczkami, amfiteatr, kawiarnie, malowniczą rzeczkę i urokliwe o każdej porze roku widoki.

Eva Park Life and Spa Konstancin Jeziorna fitness

Co wyróżnia obiekt konferencyjny: Eva Park Life Spa jest pięknie położony w podwarszawskim uzdrowisku – w konstancińskim parku zdrojowym. Zielone otoczenie, cisza, spokój i wyjątkowy mikroklimat tworzą atmosferę sprzyjającą pracy i skupieniu. Nowoczesne sale konferencyjne z malowniczym widokiem. Holistyczne podejście do klienta i oferta konferencyjna skrojona na miarę. Nowatorska, smaczna kuchnia.

Opinia serwisu konferencje.pl: Konstanciński hotel jest integralną częścią uzdrowiska – zaledwie 20 minut drogi od zatłoczonego centrum Warszawy możecie przenieść się do oazy zdrowia i spokoju, i zorganizować tu konferencję z odprężającym widokiem na piękny park i tężnię solankową. Hotel Eva Park Life Spa sprawdzi się na niewielkie konferencje i szkolenia wymagające skupienia, ale też można zorganizować tu firmową integrację z relaksem w spa i na świeżym powietrzu. To jedyne miejsce w Polsce, w którym w czasie konferencji można wybrać się na relaksującą sesję inhalacji solanką w tężni. Cafe Beza umożliwia przygotowanie konferencji prasowej, launchu produktowego z wykorzystaniem okolicznej, zielonej przestrzeni. Obiekt jest nowy, designerski i nieograny, a pomimo istniejącej wokół starej infrastruktury (Konstancja, obiekty uzdrowiskowe) ma się tu poczucie świeżości.