Czy należysz do osób, które uważają, że atrakcyjne, dopracowane w każdym szczególe opakowanie ucieszy nie mniej niż zawartość samego prezentu? Że warto docenić starania, życzliwość i perfekcję tego, kto przygotował dla nas niespodziankę? Podobne odczucia Tobie i gościom Twojego wydarzenia towarzyszyć będą podczas pracy oraz odpoczynku w Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach. Zadziwienie jego otoczeniem przejdzie w zachwyt zabytkowymi, odnowionymi wnętrzami. Szukasz unikalnego miejsca na konferencje blisko Łodzi? Już je znalazłeś!

Tylko 15 kilometrów dzieli Łódź od Pabianic, w których sercu znajduje się czterogwiazdkowy Fabryka Wełny Hotel & SPA. O tym atucie warto pamiętać – lokalizacja w samym centrum Polski pozwoli na dogodny dojazd uczestnikom spotkania na co dzień mieszkającym w różnych zakątkach kraju. Jeśli masz ambitny plan, by rozbić rutynę cyklicznych szkoleń i branżowych spotkań, wybrałeś bardzo dobre miejsce. Fabryka Wełny Hotel & SPA to miejsce nietuzinkowe, jedno z tych, o których zwykło się mawiać „z historią”. Dawna fabryka tkanin bawełnianych rodziny Baruchów, późniejsze zakłady przemysłu wełnianego Pawelana, a nawet epizod filmowy: na pobliskiej ulicy Lipowej kręcone były sceny filmu „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy. Następnie długoletnia rewitalizacja, która otwiera nowy rozdział w opowieści o Fabryka Wełny Hotel & SPA. Co goście konferencyjni znajdą wewnątrz swojej niespodzianki?

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne


Konferencje i eventy na pół tysiąca gości w centrum Polski

Nie będzie to upominek małych gabarytów. Centrum Konferencyjne Hotelu Fabryka Wełny obejmuje aż 650 mkw. Składa się na nie 6 multifunkcyjnych sal konferencyjnych o powierzchni od 44 mkw. do 100 mkw. Taki układ jest dogodny dla organizatorów, którzy planują przeprowadzić warsztaty w kilku grupach jednocześnie, bądź nadać różne funkcje poszczególnym przestrzeniom. Najmniejsza z sal w układzie teatralnym pomieści 40, a największa 120 osób.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne

Dużą zaletą Centrum Konferencyjnego jest to, że to ono dostosowuje się do potrzeb meeting plannerów, nie przykrawa się planów do możliwości zaplecza. Sale można więc połączyć ze sobą za pomocą mobilnych ścian. Po włączeniu foyer uzyskujemy przestrzeń konferencyjno-eventową dla 500 gości! Wszystkie sale mają dostęp do światła dziennego z możliwością pełnego zaciemnienia, klimatyzację, nowoczesne wyposażenie audiowizualne. We foyer można przygotować przerwę kawową, wystawę lub przeznaczyć je na przestrzeń wystawienniczą.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne

Myślisz o promocji nowego modelu samochodu lub motocykla? W Hotelu Fabryka Wełny czeka na Ciebie wewnętrzne patio (311 mkw.). W tym samym celu wykorzystać możesz ulicę Lipową, o szerokości 8 m. Czas na chillout? Na koktajl party lub kolację VIP zapraszamy na taras na hotelowym dachu. Czy wybierzesz boardroom na kameralne spotkania biznesowe, czy też będziesz chciał skorzystać z 2600 mkw. terenu zielonego wokół obiektu, nad całością realizacji czuwać będzie doświadczony i zaangażowany personel hotelu.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne


Pobyt ze smakiem. Postindustrialną wnętrza w Fabryka Wełny Hotel & SPA

Czego na pewno Ci nie zabraknie w pokojach Hotelu Fabryka Wełny, to przestrzeni i komfortu. 54 eleganckie i designerskie pokoje, w tym 4 apartamenty, pomieszczą 105 gości. Odpoczniesz w stylowych wnętrzach, które zdobią oryginalne obrazy, a do pracy zasiądziesz przy wygodnym biurku.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne

Na biznesowy lunch bądź kolację wybrać możesz jedną z dwóch restauracji: Przędzalnię lub Wzorcownię by W. Bober. Obie – wyjątkowe, gdy chodzi o projekt wnętrz, obie oferujące menu z autorskimi daniami Szefa Kuchni, uwzględniającymi potrawy bezglutenowe i wegetariańskie. Są to dania kuchni europejskiej, uzupełnionej o tradycyjne polskie, sarmackie smaki. Stąd też w Przędzalni skosztujecie np. giczy jagnięcej z puree ziemniaczanym, zielonymi warzywami i sosem demi glace czy tajskiej zupy rybnej. W restauracji Przędzalnia zorganizujecie np. jubileusz firmy na 80 osób z miejscem do tańca.
Na potrawy z dziczyzny, owoce morza i sezonowe smaki Szef Kuchni Wiesław Bober zaprasza do swojej autorskiej restauracji Wzorcowni. Jeśli chcielibyście tu zaaranżować elegancką kolację serwowaną, sala restauracyjna pomieści 40 gości.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne

Gdy lubisz wybór – rekreacja w czterogwiazdkowym stylu

Szukasz pomysłu na integrację zespołu? Hotel Fabryka Wełny ma dla Ciebie przygotowany scenariusz: wieczorne SPA dla grup konferencyjnych! Spotkanie rozpocznie się w strefie kominkowej, w której każdy uczestnik wybierze jeden z oferowanych zabiegów, które pozwolą zrelaksować się po aktywnym dniu. Na gości czeka 10 gabinetów, w których goście zostaną sprawnie obsłużeni w tym samym czasie. Towarzyszyć im będą również: nastrojowa muzyka, ciepło biokominka, a na życzenie – catering w wersji Fit. Dodajmy, że na ostatnim piętrze hotelu znajduje się basen z przeszklonymi ścianami i tarasem widokowym, sauna fińska, łaźnia parowa z solanką, aromaterapią i koloroterapią, a także kręgielnia Maszynownia, klub fitness klasy Premium – Formownia (1320 mkw.!) z turniejowymi kortami do squasha, a 400 m od hotelu – profesjonalne pole golfowe. To się nazywa trudny wybór.

Fabryka Welny Hotel Spa Pabianice sale konferencyjne

A na koniec...

...całkiem nowy początek. Otwórzmy ostatni element prezentu. W toku jest rozbudowa kompleksu o nową część, w której powstaną kolejne sale konferencyjne oraz 68 pokoi dla gości. Z nowego budynku będzie można przejść za pomocą przeszklonego łącznika nad ulicą Lipową. Będzie on też połączony z Fabryką Kultury – salą koncertową, która powstanie na miejscu dawnej siłowni Pamoteksu. Wszystko po to, by  ofertę konferencyjną jeszcze lepiej dopasować do potrzeb organizatorów spotkań!