Zapowiadana od miesięcy inwestycja zaprojektowana została przez biuro CDF Architekci. W wyniku rozbudowy, której finał zaplanowany jest na 2021 r. Hala Widowiskowo-Sportowa Arena będzie mogła zaoferować nowoczesną przestrzeń na wydarzenia dla nawet 9000 osób.

Według założeń projektu charakterystyczna elewacja obiektu, poza pokryciem dachowym, pozostanie w niezmienionej formie. Całkowitą metamorfozę przejdą natomiast wnętrza Hali Arena Poznań, w której dominować będą miminalizm i elegancja. Z myślą o organizowanych w przyszłości koncertach, meczach czy galach, zadecydowano o znacznym powiększeniu pojemności widowni, dzięki obniżeniu poziomu podłogi o niespełna 6 m i nowemu ustawieniu kilkupoziomowych trybun - równolegle do boiska.

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena Poznan sale konferencyjne

Nowe trybuny będą mobilne, a podczas dużych wydarzeń jak kongresy, możliwe będzie ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. Oferta Hali Widowiskowo-Sportowej Arena poszerzy się również o komfortowe przestrzenie na spotkania biznesowe i towarzyskie - skyboxy.

Hala Widowiskowo-Sportowa Arena Pozna sale konferencyjne

W projekcie uwzględniono wydzielenie miejsca na garderoby, szatnie, 4 sale konferencyjne dla 100-120 osób każda, restaurację z tarasem oraz strefę typu food court. Powstanie także duży podziemny parking.