W nowym hotelu konferencyjnym w Chomiąży Szlacheckiej niedaleko Bydgoszczy trwają ostatnie przygotowania do oficjalnego otwarcia, które ma nastąpić latem 2014 roku. Tymczasem w środę, 18 czerwca w Starym Dworze - jednym z budynków kompleksu - działać zaczęła hotelowa restauracja.

Jak informuje Barbara Pawliczuk, Dyrektor Hotelu Herbarium Hotel Spa, aktualnie inwestor kompletuje dokumenty pozwalające na użytkowanie obiektu. W międzyczasie otwarta została Restauracja Werbena, gdzie szef kuchni serwuje dania kuchni europejskiej oparte na świeżych, regionalnych produktach. Na życzenie gości w lokalu przyrządzane są potrawy bezglutenowe, bezmleczne i wegańskie. Obok restauracji znajdują się lobby bar i sala kominkowa z tarasem i widokiem na jezioro.

Konferencje i eventy nad jeziorem

Herbarium Hotel SPA składa się z trzech budynków - zabytkowego Starego Dworu, stylowego Nowego Dworu i rustykalnej Oficyny. Już niebawem kompleks udostępni organizatorom spotkań dwie klimatyzowane sale konferencyjne - "Rozmaryn” o powierzchni 155 mkw. i „Lawendę” o powierzchni 174 mkw. Każda z nich posiada panoramiczny widok na jezioro i została wyposażona w wysokiej jakości sprzęt audio-wideo oraz nowoczesny system zarządzania oświetleniem. Oba pomieszczenia można podzielić na dwa mniejsze, każde ma też wyjście na taras. Ponadto do użytku zostanie oddana kameralna sala VIP „Czarny Bez”. 

Hotel nad Jeziorem Chomiąskim to również doskonałe miejsce na zorganizowanie imprezy integracyjnej - goście obiektu będa mieli do dyspozycji 6-hektarowy park, boiska do tenisa i siatkówki, boisko do hokeja na trawie, przystań nad jeziorem, chaty grillowe nad stawami i miejsce na ognisko. 

Na zaplecze noclegowe Herbarium Hotel Spa złożą się 54 klimatyzowane pokoje i apartamenty z bezprzewodowym dostępem do Internetu. W strefie wellness obiektu znajdą się: sala fitness, sauny (parowa z funkcją sauny błotnej, infra-red, fińska), grota solna, jacuzzi oraz kryty basen z panoramicznym widokiem na jezioro.