Poznańska oferta konferencyjna od 24 maja br. poszerzyła się o trzygwiazdkowy hotel Altus. 11-piętrowy budynek usytuowany jest tylko 1 km od Dworca Głównego, Starego Rynku i Międzynarodowych Targów Poznańskich. To położenie spodoba się organizatorom spotkań, na których na 2. piętrze budynku czeka 5 sal konferencyjnych. Najmniejsze (29 i 38 mkw.) pozwolą na zorganizowanie narad na 10-15 osób, połączenie dwóch największych (108 i 119 mkw.) da nam przestrzeń na konferencje dla 178 uczestników w układzie teatralnym.

Sale są klimatyzowane i profesjonalnie wyposażone. Nad przebiegiem spotkania czuwa koordynator ds. konferencji. Hotel oferuje przerwy kawowe z wypiekami własnego wyrobu, a na życzenie – pokazy gotowania.

Projekt hotelu Altus nawiązuje do lat 60. i 70., gdy powstał pierwotny budynek, którego elewację i ściany wewnętrzne zburzono, wykorzystując samą konstrukcję jako podstawę budowy nowego trzygwiazdkowca. Hotel Altus nie odcina się jednak od oryginału. W jego wnętrzach można odnaleźć inspiracje czasami, w których powstała jedna z tzw. Alf, pięciu modernistycznych wieżowców przy ulicy Święty Marcin. Gości restauracji #projekt alfa, której szefem jest Tomasz Różański, przywita więc logo stylizowane na znak PSS Społem, a personel hotelu nosi jeansy, towar w przeszłości deficytowy i szczególnie poszukiwany przez niegdysiejszych nastolatków. 109 pokoi 1- i 2-osobowych zapewni komfortowy wypoczynek i możliwość zakwaterowania uczestników eventu lub konferencji (łącznie do dyspozycji oddanych jest 218 miejsc + 3 dostawki). Wnętrza hotelu są jasne, a kolorystyka świeża: stonowaną biel, szarości i beż przełamują wyraziste barwy: czerwień, błękit i grafit.   

Na gości hotelu Altus czeka lobby, sala fitness oraz parking na 33 miejsca.