Po zakończeniu renowacji wartej 50 mln złotych, planowanej na początek 2013 r.,  historyczny Hotel Bristol należący do firmy Starman Poland, dołączy do grupy najbardziej prestiżowych hoteli świata – Luxury Collection. Będzie to jednocześnie debiut międzynarodowej luksusowej marki hotelowej na polskim rynku.

Luxury Collection Hotels Resorts to portfolio ponad 80 najpiękniejszych hoteli położonych w 30 krajach i oferujących najwyższej jakości usługi, w tym concierge, luksusowe wnętrza, a jednocześnie będących przewodnikiem i promotorem lokalnych atrakcji kulturalnych. Po zakończeniu renowacji warszawski Hotel Bristol wprowadzi słynne na całym świecie usługi The Luxury Collection Concierge, oferujące wyjątkowe doświadczenie podróżnicze i obsługę na najwyższym poziomie.  

- Hotel Bristol od ponad wieku jest sercem kulturalnego życia stolicy i dumą Warszawy - symbolem polskiej tradycji i luksusu. To właśnie nasz hotel stał na czele innowacji w branży hotelarskiej, tworząc standardy i oferując najwyższą jakość oraz wyjątkowe przeżycia. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Hotel Bristol został zaproszony do Luxury Collection i dołączy do kolekcji najlepszych hoteli świata. Cieszymy się na samą myśl o tym, że już wkrótce będziemy mogli powitać  w naszym historycznym hotelu grupę najbardziej wymagających gości odwiedzających obiekty Luxury Collection i zachęcić ich do poznania Warszawy widzianej naszymi oczami – mówi Michael Goerdt, dyrektor generalny Hotelu Bristol.

Nowe wnętrza Hotelu Bristol, które zostały stworzone przez uznaną londyńską projektantkę Anitę Rosato, to elegancja stylu Art Deco inspirowanego czasami polskiej świetności z początku XX wieku połączona z współczesnym luksusem. Hotel będzie oferował 168 pokoi i 38 apartamentów urządzonych w subtelnych, delikatnych kolorach, w których znajdą się przykuwające wzrok akcesoria, a całość stanowić będzie wyjątkowo stylową kompozycję. Aby historyczny urok ponad 110-letniego hotelu nie został zatracony podczas renowacji, Rosato blisko współpracowała z miejskim konserwatorem zabytków.

Luxury Collection oferuje gościom pobyt w hotelu wzbogacony o aspekt poznawczy, podczas którego będą mogli odkryć autentyczne piękno i urok najciekawszych miejsc świata. Każdy hotel i kurort to autorytet w dziedzinie danej destynacji, umożliwiający gościom poznanie miejsc, które nie znajdują się w tradycyjnych przewodnikach. Hotel Bristol dołączy do takich perełek hotelarstwa jak Hotel Grande Bretagne w Atenach, Hotel Imperial w Wiedniu, Al Maha Desert Resort w Dubaju, The Chatwal Hotel w Nowym Jorku, Hotel Paracas w Peru, jak również The Royal Begonia, Sanya w Chinach oraz Keraton at The Plaza w Dżakarcie. Hotel Bristol - bo taką nazwę będzie nosił obiekt od stycznia 2013 r. - posiada ponad stuletnie dziedzictwo - jego otwarcie odbyło się 1901 roku. Neorenesansowa fasada pięknie wyróżnia się na Trakcie Królewskim, a sam hotel położony jest w prestiżowym otoczeniu Pałacu Prezydenckiego. Debiut hotelu w grupie Luxury Collection planowany jest właśnie na styczeń 2013 r. Hotel Bristol po zmianie marki i zakończeniu renowacji będzie oferował gościom fascynujące doświadczenie łączące wspomnienie Warszawy z początku XX wieku skomponowane z wygodami XI wieku. Dołączenie Hotelu Bristol do portfolio hoteli Luxury Collection umocni pozycję obiektu jako emblematu i najbardziej prestiżowego hotelu Warszawy. Bristol będzie kontynuował swoje tradycje promocji kultury, pozostając miejscem, w którym spotyka się elita Warszawy, a  twórcy debatują o polskiej kulturze i sztuce. Hotel od samego początku funkcjonowania stanowi dom dla najwybitniejszych gości odwiedzających Warszawę. The Luxury Collection to kolekcja najwybitniejszych hoteli i kurortów świata oferujących wyjątkowe, autentyczne doświadczenia wzbogacające wspomnienia z podróży. Dla gości, którzy nieustannie podróżują, The Luxury Collection jest mostem łączącym ich z najbardziej atrakcyjnymi i fascynującymi destynacjami. Każdy hotel i kurort to wyjątkowe miejsce będące jednocześnie portalem promującym destynację, w której się znajduje i przewodnikiem po jej atrakcjach i urokliwych miejscach. Wyrafinowana architektura, spektakularne wnętrza, nienaganna obsługa i nowoczesne udogodnienia, które gwarantują bogate podróżnicze doświadczenie. Sieć Luxury Hotels Resorts wywodzi się z utworzonej w 1906 r. marki CIGA, która stanowiła kolekcję najwspanialszych europejskich hoteli. Obecnie marka posiada portfolio ponad 80 wyjątkowych hoteli zlokalizowanych w 30 krajach, w tętniących życiem miastach i fascynujących destynacjach na całym świecie. Kolekcja Luxury Collection obfituje w hotele wyróżnione najbardziej prestiżowymi nagrodami, które oferują nieporównywalny standard obsługi, styl i klasę, jednocześnie hołubiąc dorobek i wyjątkowy charakter każdego obiektu. Wszystkie obiekty, większość z nich o ponad wiekowym dorobku, są postrzegane na rynkach międzynarodowych jako jedne z najlepszych na świecie. źródło: www.luxurycollection.com