Pięciogwiazdkowy hotel konferencyjny w Warszawie został nagrodzony w międzynarodowym konkursie International Hotel and Property Awards, organizowanym przez magazyn wnętrzarski „Design et at”. Obiekt został wyróżniony w kategorii "Hotele od 50 do 200 pokoi" za wysublimowany design autorstwa londyńskiej projektantki Anity Rosatio.

W tym roku w czterotygodniowym głosowaniu wzięło udział ponad 31 tysięcy czytelników, designerów i architektów wnętrz. Konkurencja była silna - Anita Rosato rywalizowała z najważniejszymi nazwiskami w branży. Zwycięstwo jest ogromnym wyróżnieniem zarówno dla projektantki, jak i dla Hotelu Bristol, który po odrestaurowaniu z wielkim poszanowaniem jego bogactwa historycznego, stanowi doskonały wzorzec luksusu we współczesnym wydaniu.

Luksus i elegancja w stylowych wnętrzach

Argumentem uzasadniającym przyznanie nagrody Hotelowi Bristol było widoczne w projekcie bogactwo inspiracji. Jednym z najważniejszych celów renowacji było przywrócenie hotelu do czasów świetności z 1901 roku. Projektantka spędziła tygodnie nad założeniami architektonicznymi pierwotnego autora wnętrz hotelu Otto Wagnera młodszego i we współpracy ze stołecznym konserwatorem zabytków sukcesywnie wskrzeszała ducha Art Nouveau z początku ubiegłego wieku. Dzięki sumiennej i starannej pracy, zarówno w częściach publicznych, jak i w pokojach i apartamentach,  najstarszemu hotelowi Warszawy udało się przywrócić zasłużony tytuł najbardziej luksusowego i prestiżowego. 

W ramach przeprowadzanych prac renowacyjnych projektanci zdołali wprowadzić kilka istotnych zmian funkcjonalnych: recepcja została przywrócona w swoje historyczne miejsce, stanowiąc ozdobę Krakowskiego Przedmieścia oraz punkt spotkań i wypoczynku. Ponadto udało się ponadto wygospodarować przestrzeń na Bristol Wine Bar, zupełnie nowy koncept gastronomiczny, stworzony z myślą o warszawiakach i miłośnikach doskonałego wina.

Wyjątkowe miejsce na spotkania w Warszawie

Współczesny Hotel Bristol w Warszawie to wyjątkowe arcydzieło o artystycznym duchu. Ponad 110-letnia historia tego wyjątkowego miejsca jest wyczuwalna na każdym kroku. Lobby zostało znacząco powiększone: głębokie fotele i marmurowe ściany, stylowe lustra w mosiężnych obramowaniach oraz odnowiony żyrandol, oświetlający platformę ze świeżo ściętymi kwiatami, stanowią powrót do oryginalnej koncepcji ogrodu zimowego. Atmosferę recepcji buduje motyw sześciuset mosiężnych liści, który czerpie inspirację z naturalnej formy secesyjnych broszek, ręcznie tkany dywan, do którego wykorzystano oryginalne tkaniny z secesyjnym wzorem, niklowo-szklane wypełnienia ścian, wełniane zasłony oraz tłoczone panele z białej skóry. Pokoje i apartamenty oczarowują odcieniami kości słoniowej i błękitu – łagodnym tłem dla kontrastujących z nimi hebanowych mebli. Polerowany nikiel, szlachetne drewno, błyszczący lakier i lustra z ciętego szkła połączono z wykończeniami z satyny, moheru i najlepszej wełny, aby jak najpełniej oddać blask i dekadencję lat 20.

Pieczołowita renowacja i dołączenie do elitarnej grupy The Luxury Collection sprawiły, że Hotel Bristol w Warszawie zyskał międzynarodowe uznanie. Wyróżnienie w konkursie International Hotel and Property Awards to kolejna nagroda przyznana hotelowi w przeciągu ostatnich miesięcy. W 20. edycji konkursu World Travel Awards Bristol otrzymał tytuł „Poland’s leading hotel”,  czyli najlepszego hotelu w Polsce. Tę nagrodę za znaczące osiągnięcia w turystyce przyznają przedstawiciele branży turystycznej z całego świata. Według Wall Street Journal jest to odpowiednik filmowych Oscarów.

Zobacz prezentację Hotelu Bristol w Warszawie.