W ciągu minionego roku w hotelu konferencyjnym w Lidzbarku Warmińskim odbyło się wiele wydarzeń. Były to między innymi konferencje, szkolenia, spotkania i warsztaty.

Wśrod ważnych dla regionu spotkań należy wymienić m.in. IX Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne, konferencja Odbudowa Dziedzictwa Narodowego: inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja, IV Forum Gospodarcze Rynków Bałtyckich i Wschodnich, II Ogólnopolski Festiwal Czas na Ser, Plebiscyt Babka z Klasą, spotkania w ramach cyklu Sztuka Kultury.

Hotel Krasicki został również uhonorowany wieloma prestiżowymi wyróżnieniami – m.in. dla najlepszej restauracji hotelowej w województwie warmińsko-mazurskim w plebiscycie Poland Best 100 Restaurant; w konkursie pod patronatem Polskiej Organizacji Turystyki – Best Hotel Award 2012 – w dwóch kategoriach – Design oraz Zamki i Pałace. Jednak najważniejszym wyróżnieniem jest to, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Hotelarskie. Najlepszym hotelem Świata w kategorii Best New Hotel Construction Design został właśnie Hotel Krasicki.

Jak twierdzą przedstawiciele hotelu, wszystkie takie wyróżnienia uskrzydlają i pozytywnie nastrajają do pracy, powodując, że zespół jest kreatywny i utożsamia się ze swoim miejscem pracy. Właśnie z takiej identyfikacji i miłości oraz na skutek nieograniczonej fantazji narodził się pomysł nakręcenia klipu Krasicki Harlem Shake – wytworu zdrowej wyobraźni ekipy hotelu Krasicki. Takie pozytywne nastawienie, również w życiu prywatnym niektórych pracowników, przyniosło wiele zmian – pojawili się na świecie przyszli hotelarze...

W ostatnim czasie z okazji dwóch lat istnienia hotelu w Lidzbarku Warmińskim postanowiono jego przyjaciołomprzybliżyć sylwetkę ostatniego wielkiego Gospodarza Xięstwa Warmińskiego i oddać hołd wszystkim pasjom księcia poetów. Bankiet Wieczór u Xięcia Krasickiego, który odbędzie się 18 maja 2013 r. ma być podróżą przez szeroki krąg zainteresowań Ignacego Krasickiego – od teatru, przez malarstwo, muzykę, rzeźbę, ogrodnictwo po…. czekoladę. Spotkanie uświetnią znamienici specjalni goście, którzy zmierzą się z bajkami i satyrami Xięcia Biskupa Warmińskiego, m.in. Michał Olszański oraz warmińscy artyści, których poczet otwiera zespół Czerwony Tulipan i Krzysztof Daukszewicz. Mistrzowie czekoladowych kreacji przygotują na oczach Gości słodkie arcydzieła, miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać wystawę ilustracji do Setnika Bajek Ignacego Krasickiego autorstwa Roberta Listwana.