Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Mercure Warszawa Grand

Krucza 28, 00-522 Warszawa
www.mercure.com/gb/hotel-3384-mercure-warszawa-grand/index.shtml

Skontaktuj się z obiektem

Paulina Sochan Sales Manager +48 2...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Hotel Mercure Warszawa Grand

Co łączy Syrenkę 100 i Mercure Warszawa Grand? Zobacz efekt modernizacji wnętrz!

Data aktualności: 13-05-2019

 • Co łączy Syrenkę 100 i Mercure Warszawa Grand? Zobacz efekt modernizacji wnętrz! - Hotel Mercure Warszawa Grand

  W czterogwiazdkowym hotelu Mercure Warszawa Grand dobiega końca kolejny etap prac modernizacyjnych. W ich efekcie obiekt zyskuje nowy wystrój części wspólnych oraz pokoi mock-up. Na gości czeka niemała niespodzianka. Zmianie uległ znany od lat motyw przewodni hotelowych wnętrz.

   


  Położony w centrum stolicy, przy ulicy Kruczej, Mercure Warszawa Grand na rynku hotelowym działa od ponad 60 lat. Do roku ubiegłego, kiedy rozpoczęto prace remontowe, hotelowe wnętrza kojarzyły się przyjezdnym przede wszystkim z nawiązaniami do sportowej przeszłości budynku – dawnej siedziby Polskiego Związku Olimpijskiego. Stąd też się wzięła nazwa jednej z sal konferencyjnych – Olimp czy malowidło prezentujące sztafetę biegnących sportowców.

   

   

  Do opracowania projektu nowych wnętrz wybrano łódzką pracownię architektoniczną EC-5. Obecnie hotel pochwalić się może wystrojem nawiązującym do stolicy lat 50., a ważnym jego elementem staje się produkowany na warszawskim Żeraniu od 1957 roku samochód Syrena 100. Wybór tego motywu nie był przypadkowy. W tym samym roku swoją działalność zainaugurował Mercure Warszawa Grand. Nawiązania do stolicy pojawiają się na licznych plakatach i grafikach. W stołecznym obiekcie gości zaskoczy oryginalny brandwall – zawieszony przepołowiony oryginalny model Syrenki.

   

   

   

   

  Obiekt zyskał nowoczesną, mobilną recepcję – obsługa wita teraz gości Priority Welcome przy stacjach-wyspach. W hotelu znalazło się miejsce dla wyodrębnionej strefy coworkingowej, tzw. „Centrum spotkań i biznesu”. Do dyspozycji gości oddano także stanowisko komputerowe z dostępem do drukarki. Hotelowe lobby wyposażono w meble krajowych producentów i ozdobiono parowym kominkiem.

   

   

   

   

  Aktualnie renowację przechodzą pokoje mock-up, które zaprezentują się w nowej palecie barw – złocie lub, w drugiej wersji, butelkowej zieleni. Również i w nich widoczne są motoryzacyjne inspiracje oraz dekoracje nawiązujące do historii miasta.

   

   

  Dalszym etapem modernizacji zaplanowanej na rok obecny będzie odnowienie 54 pokoi znajdujących się na dwóch piętrach hotelu. Ich wystrój będzie spójny z estetyką prezentowaną przez części wspólne obiektu oraz pokoje mock-up.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku:

Oferty specjalne

 • Walentynki 2014

  ››› PAKIET AFRODYZJAK ZAWIERA (199 PLN): › Aperitif podczas kolacji w Restauracji › Romantyczna kolacja dla dwojga w dniu 14 lutego – pięciodaniowe menu degustacyjne pełne afrodyzjaków (w tym pakiet napoi z butelką wina) › Miłosny digestif › Muzyka na żywo podczas kolacji ››› PAKIET AMORE ZAWIERA...