W czterogwiazdkowym hotelu Mercure Warszawa Grand dobiega końca kolejny etap prac modernizacyjnych. W ich efekcie obiekt zyskuje nowy wystrój części wspólnych oraz pokoi mock-up. Na gości czeka niemała niespodzianka. Zmianie uległ znany od lat motyw przewodni hotelowych wnętrz.

Położony w centrum stolicy, przy ulicy Kruczej, Mercure Warszawa Grand na rynku hotelowym działa od ponad 60 lat. Do roku ubiegłego, kiedy rozpoczęto prace remontowe, hotelowe wnętrza kojarzyły się przyjezdnym przede wszystkim z nawiązaniami do sportowej przeszłości budynku – dawnej siedziby Polskiego Związku Olimpijskiego. Stąd też się wzięła nazwa jednej z sal konferencyjnych – Olimp czy malowidło prezentujące sztafetę biegnących sportowców.

Do opracowania projektu nowych wnętrz wybrano łódzką pracownię architektoniczną EC-5. Obecnie hotel pochwalić się może wystrojem nawiązującym do stolicy lat 50., a ważnym jego elementem staje się produkowany na warszawskim Żeraniu od 1957 roku samochód Syrena 100. Wybór tego motywu nie był przypadkowy. W tym samym roku swoją działalność zainaugurował Mercure Warszawa Grand. Nawiązania do stolicy pojawiają się na licznych plakatach i grafikach. W stołecznym obiekcie gości zaskoczy oryginalny brandwall – zawieszony przepołowiony oryginalny model Syrenki.

Obiekt zyskał nowoczesną, mobilną recepcję – obsługa wita teraz gości Priority Welcome przy stacjach-wyspach. W hotelu znalazło się miejsce dla wyodrębnionej strefy coworkingowej, tzw. „Centrum spotkań i biznesu”. Do dyspozycji gości oddano także stanowisko komputerowe z dostępem do drukarki. Hotelowe lobby wyposażono w meble krajowych producentów i ozdobiono parowym kominkiem.

Aktualnie renowację przechodzą pokoje mock-up, które zaprezentują się w nowej palecie barw – złocie lub, w drugiej wersji, butelkowej zieleni. Również i w nich widoczne są motoryzacyjne inspiracje oraz dekoracje nawiązujące do historii miasta.

Dalszym etapem modernizacji zaplanowanej na rok obecny będzie odnowienie 54 pokoi znajdujących się na dwóch piętrach hotelu. Ich wystrój będzie spójny z estetyką prezentowaną przez części wspólne obiektu oraz pokoje mock-up.