23 listopada 2013 r. w Mikołajkach miało miejsce oficjalne otwarcie pięciogwiazdkowego Hotelu Mikołajki. Działający od września tego roku obiekt na Ptasiej Wyspie i półwyspie przy Jeziorze Mikołajskim oddaje do dyspozycji organizatorów spotkań trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 350 mkw.

Hotel Mikołajki posiada 78 pokoi i 25 apartamentów, z których te usytuowane na parterze posiadają prywatne stanowisko cumownicze przy tarasie. Hotel dysponuje także profesjonalnym SPA Wellness Decus Aquae z dziesięcioma gabinetami, Restauracją Yachtovą, New Island Pub, basenem, klubem nocnym z kręgielnią i bilardem oraz mariną otwartą dla wszystkich żeglarzy.

Nowe sale konferencyjne na Mazurach

Hotel Mikołajki posiada trzy klimatyzowane sale konferencyjne o całkowitej powierzchni 350 mkw. Pomieszczenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by można było do nich wejść bezpośrednio z zewnątrz. Można je też ze sobą łączyć za pomocą ruchomych ścian, co daje wiele możliwości adaptacji. Ponadto sale można połączyć z restauracją, tworząc w ten sposób salę bankietową o powierzchni 640 mkw. Obok sal konferencyjnych znajduje się obszerne lobby. 

Sale konferencyjne Hotelu Mikołajki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Ponadto cały obiekt posiada dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego internetu.

Uroczyste otwarcie hotelu

Uroczyste otwarcie pięciogwiazdkowego hotelu w polskiej stolicy żeglarstwa poprowadził Irek Bieleninik. Zarówno elementy wystroju, w tym ustawiony przed recepcją jacht, jak i przygotowane  atrakcje miały podkreślać charakter i unikalność obiektu. Wieczór rozpoczął się pokazem laserowym Kamila Dzielnego i Grupy Profit. W części oficjalnej kilka zdań wygłosili Dyrektor Hotelu i Prezesi firmy Inpro S.A., którzy chwilę później wraz z Burmistrzem Mikołajek przecięli wstęgę, tym samym uroczyście otwierając obiekt. Następnie odbyła się wykwintna kolacja, którą uprzyjemnił występ tria jazzowego. Po niej rozpoczął się pokaz barmański któremu towarzyszyły elementy pirotechniczne. Niespodzianką wieczoru był przygotowany przez szefa kuchni tort, przypominający kształtem poszczególne bryły budynku. Chwilę przed 23.00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru – zespołu De Mono. 

W trakcie wieczoru w Hotelu Mikołajki wszyscy chętni mogli obejrzeć jego najciekawsze miejsca. Duże zainteresowanie gości budziły luksusowe apartamenty z własnym stanowiskiem cumowniczym i ekskluzywny jacht wykończony w drewnie. Ponadto zobaczyć można było Restaurację New Island Pub utrzymaną w angielskim klimacie oraz nowoczesny Night Club After Dark z kręgielnią i bilardem. Wiele atrakcji przygotowało również SPA Wellness Decus Aquae, gdzie goście mogli skorzystać z pokazowych zabiegów oraz zobaczyć Świat Saun i dziesięć gabinetów w tym między innymi VIP Room z prywatnym jacuzzi.