Tym razem opuściliśmy woj. mazowieckie i wybraliśmy się do Spały, gdzie ugościł nas Hotel Mościcki. Malowniczy teren zielony, bliskość Pilicy i dobra kuchnia to, oprócz zaplecza konferencyjnego, ważne atuty tego miejsca. Co jeszcze zachęca do organizowania tam konferencji? "Byliśmy, widzieliśmy", zatem dzielimy się z Wami naszymi wrażeniami.

Lokalizacja:  Malowniczo i wśród zieleni, z dobrym dojazdem

Hotel znajduje się w Spale, popularnej miejscowości eventowej w województwie łódzkim, 58 km od Łodzi i 106 km od Warszawy. Położony jest na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko trasy S8, która jednak nie zakłóca spokoju i nie dociera tu żaden hałas. Z Warszawy można tu komfortowo dojechać w ciągu 1,5 godziny autostradą A2, a następnie wspomnianą drogą S8. Do pobliskiej rzeki Pilicy jest zaledwie 300 m.  

Wygląd: Nowocześnie i tradycyjnie zarazem

Hotel Mościcki to kompleks trzech obiektów – nowoczesnego trzypiętrowego hotelu, zabytkowego, piętrowego Dworu Carskiego z czerwonym dwuspadowym dachem i piętrowej Willi Jelonek. Budynek hotelowy i willa zostały wybudowane w 2005 r. Kompleks hotelowy otoczony jest piękną zielenią, od malowniczej Pilicy dzieli go pięciominutowy spacer.

Sale konferencyjne: Konferencje w otoczeniu zieleni

Organizatorzy spotkań mają do dyspozycji 6 sal konferencyjnych. Sala Prezydent na 70 osób kinowo i sala Mościcki na 70 osób mają możliwość połączenia w pomieszczenie na 120 osób. Sala Parkowa mieści 35 osób. Pozostałe 3 pomieszczenia to mniejsze salki szkoleniowo-biznesowe na 15 osób każda. W Dworze Carskim, 50 m od hotelu jest sala szkoleniowa na 30 osób. Wszystkie sale są klimatyzowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt konferencyjny. Sale są widne, z dużymi oknami, mają ciepłe drewniane podłogi i ciepłe, ciemnobrązowe elementy wykończenia, takie jak drewniane biblioteczki z książkami. Połączono tu nowoczesność z elementami wystroju nawiązującymi do okresu przedwojennego, w którym prezydentem był Ignacy Mościcki – jego zdjęcia zdobią również ściany.

Pokoje: Stylowo i z komfortowymi tarasami

Zaplecze noclegowe hotelu to 99 miejsc w hotelu i 21 w Dworze Carskim (9 pokoi - 1 pojedynczy, 8 twinówi 1 apartament). Każdy z 56 pokoi w budynku hotelowym wyposażony jest w łazienkę, biurko z lustrem, fotel, telewizor, telefon, radio i płatny minibar. Pokoje są niewielkie, ale każdy z nich ma wyjście na taras i są dobrze wyposażone (kosmetyki, ręczniki, kapcie, suszarka, woda). Wystrój wnętrz nawiązuje do stylu art deco i dwudziestolecia międzywojennego, meble są w ciepłym, ciemnobrązowym kolorze, a inne elementy wyposażenia – kremowe i beżowe.

Wnętrza Dworu Carskiego, luksusowego pensjonatu z przełomu XIX i XX w. nawiązują do pobytu carskiej rodziny Romanowów w Spale.

Restauracje i bary: Specjalność - dziczyzna

Restauracja hotelowa mieści 110 osób w ustawieniu bankietowym. Jest widna – cała jedna ściana jest przeszklona i z wyjściem na taras (należy uważać na stopień w przejściu). Posiłki umila widok na zieleń. Lokal serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej, a jego specjalnością jest dziczyzna. Szef kuchni Adam Koperkiewicz dba o dobre samopoczucie gości i chętnie opowiada o tajnikach przyrządzania potraw. Mieliśmy możliwość spróbowania flagowych dań restauracji – carpaccio z wędzonego dzika z dodatkiem trufli, czy gęsi z nadzieniem z kaszy gryczanej – były bardzo smaczne.

Przy restauracji jest Taras Wiedeński – ze stolikami i parasolami, który stanowi letni ogródek. Na III piętrze hotelu mieści się Taras Japoński, dostępny po rezerwacji grupowej lub dla gości korzystających z apartamentów. Goście mają również do dyspozycji Sport's Pub z panoramicznymi telewizorami do oglądania transmisji imprez sportowych, kolekcją sportowych pamiątek zebranych za granicą dzięki OBP Incentive Sport Travel oraz stołem do gry w piłkarzyki.

Atrakcje i usługi: Aktywny odpoczynek i relaks w spa

Braliśmy udział w spływie kajakowym Pilicą, jest to atrakcja idealna nawet dla osób, który nigdy nie pływały kajakiem. Goście hotelu mają dostęp do zaplecza sportowego pobliskiego Centralnego Ośrodka Sportu (basen, stadion, hale sportowe, strzelnica). Organizowane są także wycieczki ze zwiedzaniem bunkrów z II Wojny Światowej. Po pracowitym dniu szkoleniowym relaks oferuje spa i centrum odnowy biologicznej - na gości czekają masaże, sauna, jacuzzi i szeroki wybór zabiegów wellness. Podczas spacerów po okolicznych lasach można podziwiać dzikie zwierzęta.

Hotel Mościcki Spała sale konferencyjneHotel Mościcki Spała sale konferencyjne

► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Hotel z dogodnym położeniem nieopodal trasy, w otoczeniu zieleni i z bliskością rzeki. Bardzo miła i gościnna obsługa – goście mogą się czuć jak u siebie w domu. Miejsce i ludzie tworzą niesamowitą, ciepłą atmosferę.

► Opinia serwisu konferencje.pl:

Hotel funkcjonujący od 10 lat, z zabytkowym Dworem Carskim o klimacie przedwojennym. Sprawdzi się na niewielkie konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Ze względu na położenie (bliskość trasy), zielone otoczenie oraz atrakcje w obiekcie i w okolicy - świetny na firmowe integracje. Smaczna regionalna kuchnia. Bardzo dobrą atmosferę zapewni niezwykle serdeczna obsługa obiektu.