Dostajecie zlecenie „szkolenie ze sportową integracją”. Miejsce – jak najbliżej Warszawy. Jakie obiekty przychodzą Wam do głowy? Jeśli nie ma wśród nich hotelu Panorama w Mszczonowie z TeamStrefą w Zbiroży, to macie sporo do nadrobienia! Byliśmy tam i widzieliśmy, co obiekt ma do zaoferowania organizatorom konferencji.

Hotel Panorama Mszczonów Centrum Teambuildingu Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą

Hotel Panorama w Mszczonowie - główne wejście. Elewacja budynku była w tym roku odnawiana

Lokalizacja i dojazd: Przy trasie S8, z dobrym dojazdem z Warszawy

Hotel Panorama znajduje się w Mszczonowie, niewielkim miasteczku położonym przy skrzyżowaniu trasy S8 z drogą krajową 50. Położony jest w spokojnej, willowej okolicy, przy jednej z głównych ulic. Od wspomnianej trasy hotel dzieli niespełna 2 km. Dojazd do obiektu z Warszawy jest nieskomplikowany i dość szybki – 50-kilometrowy dystans od ścisłego centrum stolicy pokonuje się w ok. 40 min. Do hotelu przynależy też oddalona o niecałe 6 kilometrów Centrum Team Buildungu' TeamStrefa.pl w Zbiroży, do której można dojechać samochodem w ok. 6 min.

Wygląd: Prostota, elegancja i porządek

Obiekt to dwa odrębne budynki, rozlokowane na rozległej działce o powierzchni 17500 mkw. Pierwszy – murowany, dwupiętrowy na planie litery L, z beżowo-bordową elewacją. Przed głównym wejściem, wzdłuż ulicy jest parking. Drugi to Chata Góralska, za hotelem, niewidoczna z ulicy. To typowa, duża, piętrowa chata, również na planie litery L, zbudowana z bali przez górali z Podhala. Sprawia wrażenie, jakby przeniesiono ją spod Tatr. Budynki otacza starannie wypielęgnowana zieleń, oczka wodne z fontannami, korty tenisowe i boiska do minigolfa.

Hotel Panorama Mszczonów Centrum Teambuildingu Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą

TeamStrefa.pl w Zbiroży to 13 hektarów terenu zielonego na pikniki, imprezy integracyjne i konferencje z atrakcjami w plenerze.

Panorama nie jest nowym hotelem, w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie, ale wciąż się modernizuje i – co ważne – remontuje. Pierwsza rozbudowa zakończyła się w 2004 r., a kolejna – rok temu. Powstały wtedy nowe sale konferencyjno-bankietowe oraz pokoje. W tym roku zaś odnowiono elewację i oddano do użytku 36 nowych pokoi. Całość robi bardzo dobre wrażenie, a goście mogą mieć zdecydowanie poczucie, że to miejsce zadbane i czyste. Centrum Team Building'u Zbiroża zajmuje ok. 130000 mkw. powierzchni. Na tym rozległym terenie zielonym rozlokowane są budynki z salami konferencyjno-bankietowymi, wiaty grillowe i przestrzenie na sportową integrację oraz pikniki. Również tam stale przeprowadzane są remonty i modernizacje, infrastruktura jest zadbana, a tereny zielone – świetnie utrzymane.

Sale konferencyjne: Nowocześnie albo rustykalnie

Łącznie obiekt oferuje ponad 1800 mkw. przestrzeni konferencyjnej, rozlokowanej w 3 budynkach – hotelowym, Chacie Góralskiej oraz Karczmie w Zbiroży.

Konferencje w hotelu Panorama

Sale w hotelu rozmieszczone są na parterze i 1. piętrze budynku. Łącznie zajmują ponad 1000 mkw. Do centrum konferencyjnego na parterze prowadzą 2 obszerne hole, po dwóch stronach recepcji. Składa się na nie 5 sal konferencyjnych po 73,5 mkw. każda oraz sala ArtDeco o powierzchni 493 mkw. Ściany pomiędzy wszystkimi salami są demontowalne – z 5 mniejszych sal można stworzyć pomieszczenie na konferencję dla 375 osób (11,3 m szerokości x 32,5 m długości). Można do nich też przyłączyć salę ArtDeco, uzyskując powierzchnię na bankiet zasiadany dla ponad 500 osób lub koktajl dla blisko 800 gości.

Hotel Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą

Hotel Panorama w Mszczonowie - rozkład sal konferencyjnych na parterze 

Hol przed salami na parterze ma 178 mkw. Sprawdzi się podczas przerw kawowych i lunchowych (węższa część), a w bardziej przestronnej części z powodzeniem można rozstawić stoiska wystawiennicze lub postery sesji plakatowej.

Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą

Sala ArtDeco z 4 kolumnami 

Na piętrze mieści się 5 sal - dwie większe (A, B), na konferencje dla grup 70 i 80 osobowych, oraz 3 mniejsze (B, C, D), szkoleniowe, na 20 osób każda. Sale A i B oraz D i E mają możliwość połączenia. Te pomieszczenia znajdują się obok części mieszkalnej, a z holu przechodzi się do korytarza wzdłuż którego są pokoje.

W części sali ArtDeco między kolumnami zmieści się w układzie konferencyjnym 200 osób

Ponadto hotel dysponuje 5 niewielkimi salami szkoleniowymi w przyziemiu (poziom -1). Przeznaczone są na spotkania dla 20-40 osób. Obok nich znajduje się dość obszerny, 75-metrowy hol. Wszystkie sale konferencyjne w budynku mają wysokość 3 m. Zapewniono w nich dostęp do światła dziennego i możliwość zaciemnienia. Są klimatyzowane – na parterze to system zintegrowany z panelami w każdym z pomieszczeń, a na piętrze – klimatyzacja sterowana indywidualnie. Jeśli chodzi o wyposażenie na konferencje, to w ramach ceny wynajmu organizatorzy konferencji mają do dyspozycji na salę: 1 flipchart, dvd, ekran, nagłośnienie z mikrofonem bezprzewodowym oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Za dodatkową opłatą można też skorzystać z dodatkowych flipchartów, telewizorów plazmowych (32 i 57-calowych), rzutnika pisma i multimedialnego.

Sale w Chacie Góralskiej

Powierzchnia konferencyjna w chacie to 360 mkw. Składają się na nią 2 odrębne sale. "Mała Chata", o powierzchni 60 mkw. to kameralne pomieszczenie z góralskim paleniskiem i drewnianą antresolą. Można tu zorganizować szkolenie dla ok. 30 osób lub niewielki firmowy bankiet. Większa - "Duża Chata"  ma 300 mkw. Jest w niej kilka drewnianych kolumn, tak więc w ustawieniu konferencyjnym swobodnie zmieści 200 osób, a na bankiecie około 160. Pomieszczenia w chacie nie są wysokie, mają zaledwie 2,4 m. Nie są wyposażone w klimatyzację.

Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą  

Mała Chata - na kameralne spotkania firmowe i niewielkie szkolenia pod Warszawą

Sale konferencyjne w Centrum Teambuildingu w Zbiroży

Sale na konferencje znajdują się w Karczmie i łącznie mają powierzchnię 629 mkw. Największa z nich to sala Biesiadna – ma 262 mkw. Jest bardzo ustawna (prostokąt) i nie ma kolumn. Sala Myśliwska (z 3 kolumnami) i Kolumnowa (strop podtrzymuje jedna kolumna na środku) mają odpowiednio 213 i 154 mkw. Wysokość wszystkich pomieszczeń to 3,5 m.

Hotel Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne

Sala Biesiadna w Karczmie w Zbiroży

Wszystkie sale mają klimatyzację sterowaną indywidualnie i dostęp do światła dziennego. Do wszystkich pomieszczeń można też wprowadzać auta. Wyposażenie konferencyjne sal jest identyczne, jak w tych w Hotelu Panorama.

Restauracje: Możliwość obsługi pikniku dla 5000 osób

Restauracja Tamara swoją nazwę zawdzięcza reprodukcjom obrazów Tamary Łempickiej, które zdobią ściany. Urządzona jest elegancko, bez zbytniego przepychu. Pomieści 50 osób na 91 mkw. Serwuje dania kuchni europejskiej i polskiej, również z menu a la carte. Posiłki z menu oferowanego podczas konferencji są smaczne i ładnie się prezentują.

Jako sala restauracyjna wykorzystywana jest również powierzchnia ArtDeco, gdzie przy okrągłych stołach zmieści się 250 osób. Jeśli chodzi o posiłki dla grup konferencyjnych, to wydawane są one zarówno w holach przy salach konferencyjnych, jak i w restauracji, w zależności od potrzeb zleceniodawcy. W Zbiroży jest możliwość skorzystania z menu z daniami serwowanymi, a w przypadku pikników oferowane są stacje gastronomiczne przy wiatach lub pod dachem. W czasie imprez plenerowych może być też zorganizowana kuchnia poloowa, bufety ciepłe i zimne oraz stacje grillowe. Obiekt zapewnia obsługę gastronomiczną dla grup do 5000 osób.

Pokoje: 234 noclegi w trzygwiazdkowym standardzie

Pokoje znajdują się w budynku hotelowym oraz w Chacie Góralskiej, na dwóch piętrach (18 pokoi). Są przestronne i czyste, mają nowocześnie urządzone łazienki. Hotel oferuje – w zależności od tego, jak wykorzystywane są pokoje – od 224 (standardowo 1 os/łóżko) do 234 (z wykorzystaniem rozkładanych kanap w Chacie Góralskiej) miejsc noclegowych. Pokoje są podzielone następująco: 2 jednoosobowe standard, 67 twin standard, 10 queen standard, 6 classic (łóżka twin i rozkładane kanapy), 2 apartamenty twin i 2 queen.

6 pokoi double można przekształcać w pokoje dwuosobowe z oddzielnymi łóżkami. Wszystkie pokoje mają miejsce do pracy – biurko, ponadto wyposażone są w Internet bezprzewodowy, telewizor i telefon. W łazienkach oprócz minikosmetyków, są również suszarki do włosów. Pokoje podwyższonym standardzie (classic i apartamenty) mają ponadto indywidualną, sterowaną manualnie klimatyzację, a w wybranych pokojach są też sejfy i zestawy do parzenia kawy oraz herbaty. Część z pokoi oferowana jest osobom palącym.

Usługi i atrakcje: Podwarszawski raj na wyjazdy incentive

Przy hotelu i w Zbiroży można bez problemu zaparkować samochód. Pod hotelem jest łącznie 111 miejsc (38 od strony ul. Tarczyńskiej, 73 - od ul. Jaśminowej). W  Zbiroży zaś miejsca dla aut przewidziane są wzdłuż ogrodzenia, wokół terenu zielonego (kilkaset miejsc). Goście mają dostęp do bezprzewodowego Internetu na terenie hotelu i Chaty Góralskiej. Hotel oferuje transfery ze stacji PKP w Grójcu i lotniska, a także przejazdy dla uczestników spotkań do Zbiroży. Jest nastawiony typowo na konferencje, szkolenia i integrację – nie ma tu spa ani basenu, są za to atrakcje idealne do odprężenia się po pracowitym dniu – play room z bilardem, piłkarzykami, cymbergajem i dartem. Ponadto – kort tenisowy, pola do minigolfa i wypożyczalnia kijów do nordic walkingu (za dodatkową opłatą). Dla gości konferencyjnych obiekt ma specjalne pakiety cenowe na atrakcje.

Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą Panorama Mszczonów Zbiroża sale konferencyjne pod Warszawą

Strefa teambuildingowa w Zbiroży zapewnia liczne atrakcje dla grup zorganizowanych. Na terenie zielonym rozlokowane są strzelnice, zjazd tyrolski, most linowy, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Ponadto tory przeszkód do jazdy autami terenowymi, drewniane tarasy widokowe i dwa niewielkie stawy.  TeamStrefa.pl jako jedyny ośrodek w Polsce oferuje pojazdy Powerturn Buggy. Idealnie nadają się do zabaw integracyjnych. Prowadzone są równocześnie przez 2 osoby – każde koło ma swój napęd, każdy kierowca swoją manetkę gazu, a jazda w określonym kierunku wymaga współpracy i sprawnej komunikacji pomiędzy prowadzącymi pojazd. 

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Profesjonalnie przygotowane i obszerne centrum konferencyjne, z salami zarówno nowoczesnymi, jak i rustykalnymi. Olbrzymi, świetnie przygotowany pod integrację i pikniki teren zielony w Zbiroży. Kompetentna i miła obsługa. Smaczna kuchnia.  

Ocena serwisu konferencje.pl:

Do niewątpliwych zalet hotelu Panorama w Mszczonowie należą: jego bliskość od Warszawy z dobrym, szybkim dojazdem, duże centrum konferencyjne, zróżnicowane pod względem stylu oraz świetnie utrzymany, olbrzymi teren zielony. Obiekt sprawdzi się zarówno na duże konferencje i szkolenia z podziałem na mniejsze grupy uczestników, jak i na incentive. Obsługa obiektu zapewni uczestnikom rewelacyjne gry integracyjne w TeamStrefie.pl w Zbiroży, a po wyczerpującym dniu - smaczną kolację przy ognisku lub grillu i zabawę w Karczmie lub w Chacie Góralskiej.