Kraków to obok Warszawy jedna z najpopularniejszych destynacji na konferencje. Wśród kilkunastu dużych czterogwiazdkowców, które dysponują profesjonalnym centrum konferencyjnym jest również hotel Park Inn by Radisson. Sprawdziliśmy, co ma do zaoferowania organizatorom spotkań i jaki ma potencjał konferencyjny.

Lokalizacja i dojazd Blisko Rynku, atrakcje w odległości spaceru

Hotel znajduje się w centrum Krakowa, przy szerokiej alei Monte Cassino, tuż za Mostem Grunwaldzkim, który łączy Stare Miasto z dzielnicą Ludwinów. Wawel i Rynek Główny są w odległości pieszego dystansu – spacer zajmuje 10-15 min. Dojazd do dworca zabierze ok. 20 min. jazdy (4,5 km), a do lotniska Balice – 20-30 min. (14 km). Ponadto, ulicą Monte Cassino kursują tramwaje i autobusy, więc dojazd do ścisłego centrum nie stanowi problemu. Tuż obok obiektu, po drugiej stronie ul. Bułhaka, mieści się Centrum Kongresowe ICE Kraków. Okolice hotelu to spokojne, sypialniane osiedla krakowskie z nowoczesnymi blokami i nieco starszymi kamienicami oraz willami.

Wygląd:Awangardowy budynek w spokojnej okolicy

Park Inn to iście kosmiczna bryła. Budynek projektu awangardowego architekta Jurgena Mayera powstał w 2009 r. Elewacja hotelu to kontrastowe połączenie srebrzystego aluminium i ciemnego szkła w obłych, nieregularnych kształtach. Recepcja i wejście również utrzymane jest w takim awangardowym stylu, chociaż po kilku latach od otwarcia przydałby się im lekki lifting.

Sale konferencyjne:  500 osób na jednej sali!

Hotel dysponuje naprawdę imponującym centrum konferencyjnym. Składa się na nie 8 sal konferencyjnych i ogromne foyer. Część konferencyjna ulokowana jest na piętrze i oddzielona od części noclegowej hotelu, tak więc spotkania mogą się odbywać bez zakłócania spokoju innych gości.

Park Inn by Radisson Kraków sale konferencyjne

Sale konferencyjne hotelu Park Inn by Radisson Kraków łącznie pomieszczą ok. 700 osób, przy czym aż 500 zmieści się w jednej sali.

Widne foyer, o powierzchni 400 mkw. to dwa przestronne korytarze, połączone w literę T. Dłuższy korytarz znajduje się pomiędzy dwoma rzędami sal konferencyjnych. Po jednej stronie mieszczą się 2 sale – Alfa 1 i 2, o powierzchni odpowiednio: 270 i 110 mkw. Można je połączyć w jedną, dużą salę Alfa w której na 390 mkw. pomieści się nawet 500 osób w układzie teatralnym i 250 – na bankiecie zasiadanym. Po drugiej stronie foyer rozmieszczonych jest 6 mniejszych sal konferencyjnych, Beta 1 i 2, Gamma 1 i 2, Delta i Epsilon. Mają one od 25 do 43 mkw. powierzchni. Sale Beta i Gamma można również łączyć, uzyskując powierzchnie na konferencje dla 120 (Beta) i 60 (Gamma) osób.

Park Inn by Radisson Kraków sale konferencyjne

Wszystkie sale są nowocześnie wyposażone i zaaranżowane, wyglądają świeżo i są naprawdę zadbane. Mają dostęp do światła dziennego i zaciemnienie, a także klimatyzację. Cechują je bardzo dobre proporcje, ustawność i co bardzo ważne – brak jakichkolwiek słupów.

Park Inn by Radisson Kraków sale konferencyjnePark Inn by Radisson Kraków sale konferencyjne

Niewątpliwym atutem i tym co wyróżnia hotel pośród innych lokacji na konferencje jest ciekawe i duże foyer, które idealnie sprawdzi się na przestrzeń wystawienniczą. Stoiska sponsorów ustawione między salami będą znakomicie wyeksponowane i nie ma wątpliwości, że każdy do nich trafi. Hotel jest przygotowany do organizacji konferencji i kongresów dla 700 osób łącznie, przy czym w największej sal można przygotować obrady plenarne dla 500 uczestników. Dodatkowo, co warto wspomnieć, centrum konferencyjne ma samoobsługową szatnię i osobną recepcję. Uczestnicy spotkań mogą tu również skorzystać z komputera, Internetu czy też wydrukować dokumenty.

Pokoje: Czterogwiazdkowy standard w żywych kolorach

Pokoje hotelowe rozlokowane są od 2 kondygnacji, do najwyższego piętra. Gwarantuje to komfort wypoczynku – spokoju nie zakłócają ani goście konferencyjni, ani ci odwiedzający restaurację. Hotel oferuje łącznie 304 miejsca noclegowe i 15 dostawek w 152 pokojach i apartamentach - 84 twiny, 56 pokoi typu queen i 10 apartamentów. Pokoje są jasne, przestronne i kolorowe, a elementy wystroju nawiązują do wielobarwnego logo hotelu. Goście konferencyjni mają tu wygodne warunki do pracy – w każdym pokoju jest biurko oraz dostęp do Internetu.

Park Inn by Radisson Kraków sale konferencyjne

Restauracje i bary: Nowocześnie, smacznie, ze świetną obsługą

Restauracja mieści się na parterze budynku i jest obszerna – ma 310 mkw. powierzchni i łącznie może pomieścić 200 osób. Oferuje oryginalne menu z ciekawym wyborem potraw z grilla. Lokal może się poszczycić smacznym jedzeniem i wyjątkowo profesjonalną obsługą.

Atrakcje i usługi:

Goście mogą zrelaksować się po wyczerpującej konferencji na sali fitness lub w saunie. Hotel opracował też trasy do biegania i jazdy na rowerze - program #runnin, dla wszystkich, którzy pomimo pobytu w innym mieście, nie chcą rezygnować ze swoich sportowych przyzwyczajeń.

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Na uwagę zasługują możliwości konfiguracyjne sal konferencyjnych oraz duża pojemność największej z nich – na blisko 500 osób. Przestronne foyer, idealne do organizacji spotkań, których częścią są niewielkie targi, wystawa czy sesja plakatowa. Bardzo dobry układ hotelu z oddzieloną częścią konferencyjną.

Opinia serwisu konferencje.pl:  

Hotel Park Inn by Radisson Kraków to hotel bardzo profesjonalnie przygotowany do organizacji dużych konferencji i kongresów. Dysponuje jedną z największych sal konferencyjnych w Krakowie i wyjątkowo przestronnym foyer. Bliskość ścisłego centrum, Rynku Głównego i najważniejszych zabytków oraz dobra komunikacja, to dodatkowe atuty tego miejsca. Należy też docenić kompetentną i pomocną obsługę obiektu.