Nazwa otwartego pod koniec kwietnia br. w Gdańsku Hotelu Platan nie jest przypadkiem. Ważną częścią oferty rekreacyjnej i eventowej nowego trzygwiazdkowca jest otaczający obiekt zielony teren, na którym rośnie wspomniane drzewo. Usytuowanie hotelu – 10 minut od gdańskiej Starówki oraz 3 km od węzła Gdańsk Południe – umożliwia sprawny dojazd z Hotelu Platan do atrakcji turystycznych Trójmiasta, zaś zielone otoczenie – organizację grilla lub odpoczynek na łonie natury. Do dyspozycji organizatorów spotkań oddane są 3 sale konferencyjne.

Największa z nich, Sadowa, z widokiem na ogród, pomieści do 250 osób w układzie teatralnym. Położona w głębi ogrodu sala Platanowa oferuje przestrzeń na szkolenia dla 60 osób. Bardziej kameralne spotkania w gronie maksymalnie 40 uczestników przeprowadzić można w sali typu VIP – Platanowej. Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane, wyposażone w ekrany, projektory multimedialne, nagłośnienie i mikrofony. Podczas prezentacji możliwe jest zaciemnienie okien. Na miejscu można skorzystać z usług cateringowych.

W Hotelu Platan na gości czeka 28 klimatyzowanych pokoi jedno- i dwuosobowych oraz łączonych. W każdym pokoju znajduje się biurko do pracy, minibar, zestaw do parzenia kawy i herbaty. Dania kuchni polskiej i międzynarodowej spróbować można w działającej jeszcze przed otwarciem hotelu restauracji Zacisze, a zregenerować siły w strefie wellness oraz 2 saunach: fińskiej i infrared.