W grudniu br. ma dobiec końca rozbudowa w podpoznańskim, czterogwiazdkowym hotelu Remes. Ośrodek zyska dwukondygnacyjny budynek pobytowy, a w nim nowe pokoje hotelowe oraz kolejną salę konferencyjną.

Hotel Remes to położony w Opalenicy w powiecie nowotomyskim czterogwiazdkowy obiekt, znany nie tylko z organizowania licznych konferencji na mniejszą i większą skalę, ale również z goszczenia podczas przedsezonowych zgrupowań wielu krajowych i zagranicznych drużyn piłkarskich. Przed rokiem rozpoczęto prace nad rozbudową kompleksu, na którego terenie znajduje się już 58 pokoi (147 miejsc noclegowych) oraz 6 sal konferencyjnych, w których można zorganizować spotkania biznesowe na maksymalnie 300 osób. Projekt zakładał wzniesienie 10 bungalowów oraz nowego budynku pobytowego, połączonego z hotelem szklanym tunelem.

Wykonawca inwestycji, firma Budownictwo Moniuszko, przewiduje zakończenie prac na koniec bieżącego roku. W nowym dwukondygnacyjnym budynku goście znajdą 40 dwuosobowych pokoi i apartamentów oraz salę konferencyjną o powierzchni 5 tys. mkw. Standard wyposażenia nowego pomieszczenia konferencyjnego ma, podobnie jak w innych salach, obejmować sprzęt audiowizualny, system nagłośnienia, klimatyzację oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.