Interesujący temat i zaproszeni eksperci z wieloletnim doświadczeniem to za mało, by mieć pewność, że organizowane przez nas szkolenie zakończy się pełnym sukcesem. Miejsce, w którym się ono odbędzie, również ma znaczenie i może przesądzić o tym, czy spotkanie zapisze się w pamięci uczestnikom pozytywnie, czy też chętnie by coś oni w scenariuszu wydarzenia zmienili. Zastanawiasz się, gdzie przygotować sympozjum lub konferencje na Mazurach? Podpowiadamy – w czterogwiazdkowym Hotelu St. Bruno w Giżycku.

Nowoczesne, przeszklone, oświetlane ledami sale konferencyjne mają atmosferę, jednak to przestrzenie odrestaurowanych obiektów z fascynującą historią mają duszę. Nie inaczej jest z Hotelem St. Bruno, powstałym w dawnym zamku krzyżackim, którego początki sięgają XIV wieku. W swojej burzliwej historii był wielokrotnie burzony i podpalany, ale niczym mityczny Feniks – wciąż podnosił się z popiołów. W XVII wieku został przebudowany i zyskał funkcję dworu myśliwskiego w stylu renesansowym dla książąt, aby dwa stulecia później stać się siedzibą dowództwa Twierdzy Boyen, fortyfikacji chętnie odwiedzanej współcześnie przez turystów. W latach powojennych obiekt niszczał, a nowy etap w jego historii zaczyna się z 2010 rokiem, gdy po szczegółowym odrestaurowaniu otwarty w nim został jedyny w okolicy luksusowy butikowy hotel, który pochwalić się może kategorią czterech gwiazdek. Dziś z pierwotnego zamku pozostał podstawowy trzon, boczne zaś skrzydła zrekonstruowano z pełnym poszanowaniem dla jego przeszłości i przy zachowaniu spójności koncepcji architektonicznej.

W eleganckiej sali, Oranżerii Portowej, a może w baszcie? Zorganizuj konferencję w Hotelu St. Bruno!

Bez ludzi nawet najpiękniejszy hotel to tylko mury. Wiedzą o tym w Hotelu St. Bruno i zachęcają do organizowania kameralnych spotkań biznesowych, imprez okolicznościowych i warsztatów w swoich przestrzeniach eventowych. Jeśli poszukujesz miejsca na konferencje na Mazurach, dobrze wyposażonego i w atrakcyjnej lokalizacji, znajdziesz je właśnie w Giżycku. Hotel St. Bruno oferuje 3 sale konferencyjne, które łącznie pomieszczą ponad 300 osób. Usytuowane w podziemiach zamku sale: St. Bruno 1, o powierzchni 93 mkw. oraz St. Bruno 2, o powierzchni 135 mkw., znakomicie się sprawdzą przy szkoleniach po 140 uczestników w ustawieniu teatralnym. Obie, elegancko wykończone sale, można połączyć w jedną dużą przestrzeń na uroczyste gale, bankiety i sympozja. Dodatkowo, na przerwę kawową lub networking można wykorzystać znajdujące się przed salami foyer. Na narady, zebrania i warsztaty z widokiem na Kanał Łuczański zarezerwujesz kameralną salę VIP – Łuczańską (30 mkw.). Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane, wyposażone w profesjonalne nagłośnienie, rzutniki z ekranami, flipcharty, a uczestnicy wydarzenia mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Szukasz niestandardowych rozwiązań i niebanalnych przestrzeni? Zainteresuj się okrągłą salą w zamkowej baszcie. Wyobraź sobie magiczną atmosferę panującą podczas firmowej kolacji zaaranżowanej w tym oryginalnym wnętrzu, z drewnianą, ozdobną antresolą i ceglanymi ścianami o wysokości nawet 12 m! Lub konferencję w otoczonej zielenią Oranżerii Portowej, która dzięki licznym przeszkleniom sprawia wrażenie, jakby wciąż przebywało się w plenerze. Podczas koktajlu, koncertu bądź konferencji pomieści się w niej 310 osób w układzie teatralnym. Do Oranżerii przynależy taras, z którego rozciąga się piękny widok na zatokę portową.      

Atutem nie do pominięcia jest opieka, jaką nad każdym organizowanym w Hotelu St. Bruno wydarzeniem sprawuje indywidualny manager. Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, potrzebował wsparcia logistycznego lub inspiracji – na miejscu czeka profesjonalny, doświadczony i życzliwy personel, który pomoże sprawić, aby realizacja przebiegła zgodnie z planem.    

Wypoczynek spod znaku czterech gwiazdek

Zaprojektowane z najwyższą dbałością o szczegóły wnętrza butikowego Hotelu St. Bruno nie powstały tylko po to, by je podziwiać, ale przede wszystkim dlatego, aby pobyt w nich sprawiał przyjemność gościom. I faktycznie, komfort odwiedzających obiekt jest tu nadrzędną wartością. Do ich dyspozycji oddano 70 pokoi jedno- i dwuosobowych, typu Twin, Superior, studio, a także luksusowe apartamenty: Royal oraz Prezydencki, usytuowany w Baszcie. O ich wyjątkowości świadczą wykorzystane wysokiej jakości materiały, stare odsłonięte drewniane bele, dodatki dekoracyjne inspirowane latami 20. i 30. ubiegłego wieku.

Goście wypoczywający w części zamkowej dostrzegą oryginalne ceglane mury, nisze wykute w ścianach czy łukowate gotyckie okna. W niektórych pomieszczeniach napotkają antresolę, na którą prowadzą żeliwne kręcone schody. Równie wygodne są pokoje znajdujące się w dodatkowych skrzydłach obiektu – Łuczany i Stary Dwór, ze stylowymi i wygodnymi meblami oraz luksusowymi łazienkami. Wszystko po to, by gościom Hotelu St. Bruno zapewnić idealne warunki zarówno do pracy, jak i relaksu.

Sprawdź, jak smakują Mazury. Firmowe lunche i bankiety w Hotelu St. Bruno

Tak samo istotny jak wiedza przekazywana podczas konferencji, jest czas spędzany podczas przerw. To wtedy można nawiązać nowe kontakty zawodowe, zrodzić się mogą nowe pomysły i umocnić więzi między pracownikami. Nie jest zatem obojętne, w jakiej to nastąpi przestrzeni. W Hotelu St. Bruno takich miejsc jest co najmniej kilka, a my, kuszeni interesującymi aromatami, prowadzimy do klimatycznej restauracji La Bibliotheque, której Szef zachwyci uczestników Twojego wydarzenia smakami prosto z Mazur. Stawia się tu na regionalne produkty i receptury, a serwowanym daniom Szef Kuchni nadaje autorskiego rysu. Sala restauracyjna to też piękne, podzielone na część kominkową i oranżeryjną wnętrze, w którym po prostu chętnie spędza się czas.

Integracji sprzyjać też będzie wizyta w hotelowym Night Clubie i rozgrywka w kręgle czy zaproszenie gości do Whisky Baru, oferującego bogaty wybór szlachetnych trunków i gdzie znajduje się palarnia cygar.    

A po konferencji… integracja na Mazurach!

Integracja w Hotelu St. Bruno niejedno ma imię. Zwłaszcza gdy rozważamy różne scenariusze zajęć, które wzmocnią morale zespołu. Hotel pochwalić się może autorskim programem „Firmowy Sailing CUP”, którego uczestnicy spędzą weekend pełen atrakcji na jachtach. Położenie nad Kanałem Łuczańskim, łączącym jeziora: Niegocin i Kisajno, oraz fakt posiadania przez Hotel St. Bruno własnego portu, zachęca do zorganizowania aktywności z wykorzystaniem m.in. żaglówek i skuterów wodnych. Na pokładzie statku przebywać może grupa do 140 osób. W klimatycznych wnętrzach zamku organizować można imprezy tematyczne, a w strefie SPA Wellness spędzić mile czas na basenie o długości 17 m lub zamówić specjalny pakiet usług, wśród których znajdują się takie propozycje jak masaż ciepłym olejem z winogron czy Zabieg na ciało „Skarby Morza piling i okład z alg”.  

    Zaintrygowani samym opisem? Warto więc ideę wcielić w życie i zawitać ze swoim wydarzeniem w Hotelu St. Bruno!  

Artykuł powstał we współpracy z www.hotelstbruno.pl.