Tym, którzy w odwiecznym sporze: jechać nad morze czy w góry, opowiadają się niezmiennie za drugą opcją, przybył kolejny argument. Oferta położonego w Ustroniu trzygwiazdkowego Hotelu Uzdrowiskowego Wilga łączy w sobie to, co najlepsze – pobudzające kreatywność górskie otoczenie, świetne warunki klimatyczne, profesjonalizm obsługi, wygodne warunki do pracy, a po niej – relaks w formie, jaką lubisz.

"Ustroń" oznacza miejsce zaciszne. I faktycznie, znajdujący się w Beskidzie Śląskim Hotel Uzdrowiskowy Wilga stroni od miejskiego zgiełku. Jego położenie to duży atut dla osób pragnących zorganizować konferencje w górach: Wilga osiadła na zboczu Równicy, co daje gościom kompleksu wyjątkową możliwość podziwiania z hotelu panoramy gór oraz Ustronia. Charakterystyczny, piramidalny kształt budynku wyróżnia Wilgę na tle innych uzdrowiskowych ośrodków, jakich wiele na południu Polski, jest też realizacją jednego z najciekawszych projektów polskich architektów lat 60. ubiegłego stulecia. A wewnątrz – szereg atrakcji i udogodnień, jakich gość może oczekiwać po nowoczesnym hotelu: ciekawa aranżacja pomieszczeń, wydzielona strefa SPA Wellnes, możliwość przygotowania wydarzeń firmowych wedle własnego scenariusza lub przy wsparciu doświadczenia i pomysłów pracowników hotelu. W końcu Wilga to „miejsce z sercem”, do którego goście będą chcieli szybko powrócić.

Konferencje w Hotelu Wilga – widoki na sukces

Czy plany firmy obejmują kameralne spotkania z klientami biznesowymi, czy też duże zjazdy pracowników, szkolenia bądź konferencje – w Hotelu Uzdrowiskowym Wilga znajdzie się odpowiednia przestrzeń dla ich organizacji. Sala Zdrojowa o powierzchni 100 mkw. pomieści do 60 osób w ustawieniu zarówno teatralnym, jak bankietowym. W Sali Ogrodowej (100 mkw.) wygodnie zasiądzie 120 gości w ustawieniu teatralnym, 40 – w szkolnym. Sala Klubowa (60 mkw.) to przestrzeń dla 50 osób w ustawieniu teatralnym, zaś 20 – w szkolnym. Nieduża Sala Parkowa (25 mkw.) pomieści 15 gości, z kolei Sala-Biblioteka (25 mkw.), która pełni funkcję Business Roomu, pozwala wygodnie zasiąść 12 osobom. Mogą one w niej również skorzystać z dostępnego sprzętu: drukarki, kserokopiarki, komputera, telewizora z opcją wyświetlania prezentacji, sprzętu audio i dvd. Sale są klimatyzowane, wyposażone zgodnie z oczekiwaniami klientów – w projektor multimedialny, system nagłośnienia z mikrofonami, rzutnik folii, flipchart, ekran, z dostępnym bezprzewodowym Internetem. W sąsiednim budynku znajduje się także duża Sala Kinowa (314 mkw.), idealna na duże spotkania w grupie liczącej do 220 osób. Wszystkie pomieszczenia utrzymane są w kolorystyce przyjemnej dla oka, dominują barwy ziemi, sprzyjające skupieniu. W pobliżu sal konferencyjnych mieści się antresola, którą można wykorzystać jako przestrzeń wystawową lub bufetową – na czas przerwy w konferencji. Hotel Wilga oferuje też gościom biznesowym wyborny catering konferencyjny.

Coś dla ciała, coś dla ducha, czyli wypoczynek i atrakcje po pracy

Do dyspozycji gości Hotelu Uzdrowiskowego Wilga oddane są 62 pokoje, dające możliwość pomieszczenia 158 osób. W przykładowym pokoju 1-osobowym o podwyższonym standardzie dominuje nowoczesny design, do wyposażenia należy płaski telewizor, komfortowe łóżko, sofa. Z hotelowego balkonu podziwiać można malownicze beskidzkie pejzaże. A na tych, którzy muszą pozostać całodobowo dostępni dla świata, czeka bezprzewodowy Internet. Nie tylko pięknymi widokami i pracą żyje człowiek. By dodatkowo wzbogacić wrażenia, tym razem smakowe, warto udać się do hotelowej restauracji. Tu w menu ujęte są apetyczne dania kuchni zarówno europejskiej, jak i regionalnej, na osłodę desery, a na miłe zwieńczenie wieczoru – szeroki wybór alkoholi. Na gości, którzy podczas pobytu w górach spragnieni są regionalnych klimatów, czeka Karczma Zapiecek, a w niej – oryginalne potrawy góralskie, nawet takie z własnego grilla opalanego drewnem. A jeśli aura na to pozwala, goście mogą dania zjeść na świeżym powietrzu, na hotelowym patio. Część spotkań biznesowych (i nie tylko) może przenieść się do Lobby Baru, gdzie kawoszy czeka filiżanka aromatycznego czarnego naparu, i gdzie można spróbować świetnego drinka lub skosztować któregoś ze szlachetnych trunków.

Na życzenie organizatorów personel hotelu pomoże w przygotowaniu dodatkowych aktywności, urozmaicających program konferencyjny: wycieczek po okolicy (na poznanie czekają Leśny Park Niespodzianek, liczne szlaki turystyczne), pokazów lokalnej kuchni czy zajęć typu team-building. Uczestników konferencji mogą też zainteresować specjalnie im dedykowane pakiety Business Spa. W ich ramach można skorzystać z uzdrowiskowych walorów ośrodka, zabiegów kosmetycznych lub relaksujących masaży w strefie SPA Wellness. Z pobytu w Hotelu Wilga z całą pewnością zadowoleni będą zwolennicy aktywnego wypoczynku. Sala fitness, Aqua Aerobic, joga, zumba fitness, sauna parowa, wypożyczalnie rowerów górskich i kijków do Nordic Walking… Tu nie da się nudzić.