Piramida w górach Beskidu Śląskiego. Zaskoczeni? Pewnie tak, a to dopiero początek przygody i kolejnych odkryć. Bo praca również może być przygodą! I to z interesującymi zwrotami akcji. Wybierzmy się zatem w stronę góry Równicy, na której zboczu wznosi się charakterystyczny graniastosłup,  Hotel Wilga. A w nim – bogate zaplecze konferencyjne, profesjonalny personel sprawujący pieczę nad imprezami odbywającymi się w obiekcie, oferta SPA Wellness na europejskim poziomie. Zachęceni? Góry czekają! W tak malowniczym otoczeniu wszelkie konferencje, bankiety czy szkolenia są skazane na sukces.

Istnieją budynki, które na stałe wrosły w krajobraz i które przyjęły funkcję „wizytówek” miast i regionów. Takie, które swoim powstaniem wpisały się na stałe w lokalną historię, budziły emocje formą odmienną od stosowanych dotychczas. Zazwyczaj są to efekty koncepcji niebanalnych, na tyle wyraziste, że zapadają w pamięć osobom odwiedzającym dane miejsca. Taką budowlą jest niewątpliwie Hotel Wilga – jedna ze znanych „śląskich piramid”. Projekt bryły zarówno Wilgi, jak i innych ustrońskich graniastosłupów, powstałych w ubiegłym wieku, to owoc zamysłu wybitnych polskich architektów: Aleksandra Franty i Henryka Buszki. Nawiązując kształtem do górzystego otoczenia, były kontrpropozycją dla najpopularniejszej formy uzdrowiskowych budynków – prostopadłościanu. Idea architektoniczna – wpasowania w piękny krajobraz, podkreślenia bliskości natury, przeniosła się też do oferty trzygwiazdkowego Hotelu Wilga. Jesteśmy wszakże w położonym w dolinie rzeki Wisły i otoczonym lasami świerkowo-bukowymi Ustroniu – mieście uzdrowiskowym z ponad 200-letnią tradycją. Po dniu spędzonym na spotkaniach biznesowych, branżowych konferencjach lub warsztatach, zaproszeni goście mogą skorzystać z rozbudowanej oferty usług strefy SPA Wellness, służących relaksowi, urodzie, a przede wszystkim zdrowiu. Wokół – trasy narciarskie, rowerowe, szlaki spacerowe, idealne na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Gości zaproszonych do Hotelu Wilga na konferencję lub event na pewno interesować będzie kwestia dojazdu. Obiekt oddalony jest tylko o 3 km od ustrońskiego dworca kolejowego, godzinę jazdy samochodem od stolicy Górnego Śląska. Do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice będziemy mieć do pokonania około 110 km. Na miejscu zmotoryzowani będą mogli skorzystać z parkingu na 50 miejsc.

Zacznijmy zatem naszą górską przygodę, wkroczmy do sal konferencyjnych, zwiedźmy zaplecze hotelowe, zajrzyjmy szefowi kuchni do garnka i wyobraźmy sobie odpoczynek w strefie SPA!

Tu z organizacją spotkania biznesowego nie będziesz miał pod górkę. Sale konferencyjne w Wildze

Wybierając ofertę konferencyjną Hotelu Wilga, stawiamy na solidność personelu, wysoką jakość usług i profesjonalne wyposażenie zaplecza. Myślicie o przygotowaniu dużej konferencji lub planujecie szkolenia dla pracowników, a potrzebujecie wsparcia organizacyjnego? W Hotelu Wilga możecie liczyć na fachową pomoc i praktyczne porady. Szykujecie sympozjum lub zjazd specjalistów na ponad 200 osób? Zwróćcie uwagę na zlokalizowaną w sąsiednim budynku Salę Kinową, o powierzchni 314 mkw. Pomieści do 220 osób w układzie teatralnym. Do wyposażenia należą: nagłośnienie stacjonarne, ekran, rzutnik folii, projektor multimedialny, flipchart. Można oczywiście korzystać również ze stałego łącza internetowego i – na życzenie – dodatkowych urządzeń. W pobliżu sali znajduje się antresola, na którą można zaprosić uczestników wydarzenia na przerwę kawową lub lunch w formie szwedzkiego stołu. Potrzebujecie bardziej kameralnego pomieszczenia, w którym przeprowadzicie spotkanie biznesowe lub warsztaty dla mniejszej liczby słuchaczy? Do Waszej dyspozycji oddana jest sala Biblioteka – Business Room o powierzchni 25 mkw. na 12 osób. Poza standardowym wyposażeniem konferencyjnym, znajdziemy tu kserokopiarkę, drukarkę i komputer, a także TV z możliwością wyświetlania prezentacji oraz odtwarzacz DVD. A to tylko część zaplecza konferencyjnego obiektu.

Planując wydarzenie w przestrzeniach Hotelu Wilga, warto pamiętać o specjalnych pakietach Business SPA, które uatrakcyjnią np. program wyjazdu motywacyjnego pracowników firmy. Przejdźmy zatem do części restauracyjnej, a następnie do wspomnianej strefy SPA, w której zabiegi pozwolą zrelaksować się po wypełnionym wrażeniami dniu.   

Po efektywnym odpoczynku góry można przenosić! Pokoje i gastronomia

W hotelu Wilga do dyspozycji gości oddane są 62 wygodne i klimatyzowane pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe, łącznie 142 łóżka. Nie do końca jednak chodzi o sam nocleg – w tych przestrzeniach po prostu chętnie spędza się czas, odpoczywa i pracuje. Personel Wilgi dokłada starań, by goście czuli się jak u siebie w domu. Pomieszczenia są przestronne, jasne, utrzymane w kolorystyce przyjaznej dla oka – bieli, odcieniach brązu, zieleni. Przykładowy pokój 2-osobowy o podwyższonym standardzie składa się z sypialni z łóżkiem małżeńskim oraz wygodnego salonu z płaskim telewizorem. Możemy też liczyć na widok z balkonu na piękną górską panoramę. Z kolei na pokój typu LUX (dla maksymalnie 2 osób) składa się komfortowa sypialnia oraz przestronna strefa dzienna z telewizją satelitarną, wyposażona w eleganckie skórzane meble. W dużej łazience można zażyć niespiesznych kąpieli, a w pokoju znajdziemy również lodówkę oraz telefon.

Głodni? Udajemy się zatem do lokali gastronomicznych Hotelu Wilga. Głównym jest gustownie urządzona restauracja hotelowa, w której karcie dań figurują smaczne potrawy kuchni polskiej, regionalnej i europejskiej. Dodatkowym atutem organizacji tu bankietu dla pracowników firmy lub kolacji dla partnerów biznesowych jest piękny krajobraz Beskidu Śląskiego i Doliny Wisły, rozpościerający się z okien restauracji. Jeśli odpowiadają nam swojskie klimaty, a w duszy grają nam góralskie melodie, swe kroki powinniśmy kierować do Karczmy Zapiecek. Tradycyjne dania regionalne, także te oparte na produktach sezonowych, opalany drewnem grill, możliwość biesiadowania podczas ciepłych miesięcy na patio lokalu, to przyciągnie osoby zainteresowane organizacją w Karczmie imprez integracyjnych. Ofertę dopełnia nowoczesny Lobby Bar, w którym można zatrzymać się na lampce szczepowego wina, umówić ze znajomymi na aromatyczną kawę lub któryś z wielu dostępnych szlachetnych trunków. 

Góry górą! Nowoczesne baseny solankowe, zabiegi SPA Wellness i atrakcje okolicy

Jeśli jeszcze potrzebujecie zachęty, by odwiedzić ustrońską Wilgę, dorzucamy nie lada atrakcję – właśnie, po kompleksowej modernizacji, w Uzdrowisku Ustroń otwarte zostały największe w Europie baseny solankowe. Kąpiele wirowe i perełkowe, hydromasaże, minitężnia zasilana solanką, a gdyby tego było mało – z basenów możemy przejść bezpośrednio do strefy saun: ziołowej, parowej, suchej i infrared.

Korzystający z pakietu Business Spa z pewnością odwiedzą MedicalSpa Prestige Club – miejsce, w którym dba się o komfort zarówno ciała, jak i ducha. Tu goście zostaną otoczeni luksusem i profesjonalną opieką personelu, który posiada odpowiednią wiedzę z dziedziny medycyny i kosmetologii. Masaż aromatycznymi olejami, sauna połączona z masażem lodem, kąpiel w kozim mleku, refleksoterapia to tylko fragment z bogatej oferty MedicalSpa Prestige Club. Z relaksującej sesji w saunie można również skorzystać w Fizjosferze w samym budynku Hotelu Wilga.

Organizatorzy eventów i konferencji mogą także liczyć, na zamówienie, na dodatkowe atrakcje, uwzględniające walory otoczenia obiektu. Wycieczki po okolicy, pokazy lokalnej kuchni, koncerty muzyki regionalnej. Bo w górach sezon trwa cały rok!