Goście Hotelu Wilga mogą już korzystać z oddanych po kompleksowej modernizacji basenów solankowych w Uzdrowisku Ustroń. Od wielu lat są one jedną z największych atrakcji dla hotelowych gości, turystów oraz mieszkańców Ustronia.

Pół roku trwała gruntowna renowacja słynnych basenów solankowych, które od drugiej połowy lutego ponownie weszły do oferty Uzdrowiska Ustroń. To jeden z największych w Europie obiektów tego typu. Kompleks (łącznie 6300 m3), na który składają się dwa duże i dwa małe baseny solankowe, połączony jest teraz ze strefą saun i komorą kriogeniczną. Po zmianach w rozplanowaniu przestrzeni nowe szatnie znajdują się obecnie tuż przy basenach. Inwestycja objęła także podbasenie, w którym zainstalowano najnowocześniejszą technologię basenową, oraz wymianę okien i modernizację stropu Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.

Dzięki dużemu stężeniu chlorku sodu, wapnia, żelaza oraz jodu i fluoru solanka zaliczana jest do wód o właściwościach terapeutycznych. Goście trzygwiazdkowego Hotelu Wilga, jak również kuracjusze uzdrowiska, mogą obecnie skorzystać z nowych atrakcji – kąpieli wirowych, perełkowych oraz hydromasaży. W strefie saun mogą wybierać pomiędzy sauną parową, ziołową, suchą i infrared.

To jednak nie koniec zmian. Kolejny etap inwestycji, którego zakończenie zaplanowane jest na czerwiec br., dotyczy unowocześnienia popularnych wśród hotelowych gości gabinetów, gdzie realizowane są m.in. zabiegi borowinowe i fizykoterapia. Przewidziany jest także zakup nowoczesnego sprzętu zabiegowego. Uzdrowiskowa strefa Medical SPA Prestige Club, do której zapraszani są również goście Hotelu Wilga, zaoferuje nowe zabiegi, np. takie, w których użyta zostanie własna linia kosmetyków – Pelokosmetyki Uzdrowiska Ustroń. Obiekt wzbogaci się ponadto o strefę fitness ze strefą cardio oraz strefą treningu funkcjonalnego i strefą wolnych ciężarów. To wszystko na powierzchni ponad 200 mkw.