Markę ibis Styles nie trzeba przedstawiać. Cieszy się ona dużym powodzeniem wśród osób podróżujących prywatnie i służbowo. Nowoczesne wnętrza projektowane są tak, by odpoczywało i pracowało się tu z przyjemnością. Przestrzenie podporządkowywane są motywowi przewodniemu, dzięki czemu są one charakterystyczne, a pobyt w nich zapada w pamięć. Tym razem zawitaliśmy do inspirowanego naturą, kwiatami i ziołami ibis Styles Siedlce. Miejsca, które świetnie sprawdzi się przy dużych i kameralnych spotkaniach biznesowych, konferencjach, bankietach oraz imprezach plenerowych.

Lokalizacja:

Trzygwiazdkowy hotel przy aquaparku

Ibis Styles Siedlce położony jest w północnej części miasta, na błoniach, przy popularnych obiektach rekreacyjnych. Dojedzie się do niego ulicą Jana Pawła II oraz Kazimierzowską. Przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy. Trzygwiazdkowiec dysponuje 30 stanowiskami na monitorowanym parkingu naziemnym. Przed hotelem można skorzystać też z 2 miejsc dla gości oczekujących na zameldowanie. Poza nimi, wokół ibisa i terenów sportowych znajduje się około 800 miejskich stanowisk parkingowych. Mogą tu się też zatrzymać 4 autokary.  

Wygląd:

Nowocześnie, jasno i... kwiatowo

Ibis Styles Siedlce to czteropiętrowy budynek przylegający do Parku Wodnego Siedlce. Biała elewacja z charakterystycznymi zielonymi wstawkami oraz logo widoczna jest z oddali. Obok hotelu znajduje się duży obiekt sportowy oraz teren zielony i boiska należące do Agencji Rozwoju Miasta. Przed hotelem ustawiono ogródek letni restauracji Lukrecja. Kwiaty zdobią wejście główne oraz lobby ibis Styles Siedlce. Recepcja dzieli przestrzeń z barem, zgodnie z koncepcją sieci Accor. Na parterze, poza nimi, mieści się jeszcze lobby z fotelami i stolikami oraz miejsce do pracy z komputerem, prasą i ekspresem do kawy. Za recepcją, w głębi sali, znajduje się sala restauracyjna oraz bezpośrednie przejście do Parku Wodnego Siedlce. Parter ibis Styles Siedlce to jasna, komfortowa przestrzeń, w której neutralne szarości i biel uzupełnione zostały odcieniami błękitu, żółci i stanowiącą kropkę nad i – czernią. Zastosowano zarówno oświetlenie punktowe, jak i szynowe oraz abażury o fantazyjnych kształtach. Motyw przewodni hotelu – kwiaty i zioła – widoczny jest w przestrzeniach wspólnych i pokojach. Zadbano o udekorowanie ich świeżymi bukietami oraz roślinami doniczkowymi.  

Sale konferencyjne:

Dziel i łącz, czyli elastyczna przestrzeń konferencyjna ibis Styles Siedlce

Strefa konferencyjna ibis Styles Siedlce zajmuje przestrzeń z prawej strony recepcji, naprzeciwko wejścia. W niedużym hallu przed drzwiami prowadzącymi do sal można ustawić recepcję konferencyjną, wyświetlić na ekranie informację o wydarzeniu, przygotować powitanie gości eventu. Pierwsza część przestrzeni konferencyjnej tworzą 4 sale: Bazyliowa, Różana, Lawendowa, Chabrowa, które pozwolą na przygotowanie szkoleń lub spotkań biznesowych na 21-31 osób. Sale można połączyć dzięki systemowi ścianek przesuwnych, tworząc jedną dużą salę – Kwiatową o powierzchni 449 mkw., która pomieści 450 osób w ustawieniu teatralnym. Za ścianą, w drugiej części strefy, znajduje się sala Miętowa, większa przestrzeń, która sprawdzi się podczas warsztatów na 138 uczestników w tym samym układzie. Wszystkie sale są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego i możliwością zaciemnienia dzięki grubym zasłonom. Podłoga wyłożona jest drewnopodobnymi panelami winylowymi, ściany są białe, z grafikami przedstawiającymi motywy roślinne. Każda z sal wyposażona jest w podwieszony pod sufitem rzutnik, wysuwany ekran i nagłośnienie sufitowe.

Sala Miętowa, której przestrzeń dzieli jedna kolumna, wyposażona jest w dwa rzutniki i ekrany, umożliwiające komfortowe obserwowanie wyświetlanej prezentacji wszystkim uczestnikom konferencji. Sale: Bazyliowa, Różana oraz Miętowa posiadają wyjście na niewielki taras, na którym przy stolikach może zasiąść 20 osób. Na życzenie można skorzystać z hotelowego laptopa lub TV. Przestrzeń konferencyjna ibis Styles Siedlce jest elastyczna, łatwa do zaadaptowania w zależności od potrzeb. System przesuwnych ścian umożliwia utworzenie optymalnej sali na warsztaty czy rozmowę rekrutacyjną. Wygodnym rozwiązaniem jest nadanie któremuś z pozostałych pomieszczeń funkcji zaplecza technicznego, miejsca na przerwę kawową lub strefy chillout. Gości przywitać można we foyer. Do tej pory w nowoczesnych salach o kwiatowych i ziołowych nazwach przygotowywano m.in. konferencje, jubileusze firmowe, promocje produktów kosmetycznych, uroczyste kolacje i szkolenia. Wkrótce w ibis Styles Siedlce do dyspozycji organizatorów spotkań będzie oddana także scena, co pozwoli na organizację minirecitali lub występów artystycznych. Naprzeciwko sal znajdują się toalety oraz szatnia na 140 osób.

Pokoje:

Nie tylko sale konferencyjne siedleckiego ibisa dają duży wybór event managerom. Oferta pokoi jest równie bogata. Na gości czeka 100 wygodnych i klimatyzowanych pokoi oraz apartamentów. Łącznie zakwaterować tu można nawet 208 osób. Warto zwrócić uwagę na proponowane w ibis Styles Siedlce apartamenty. Układ studia, funkcjonalny podział na część dzienną oraz sypialną, aneks kuchenny – zapewnią komfortowy pobyt kilkuosobowej grupie lub rodzinie.

Ładna kolorystyka, jasne barwy, miękkie wykładziny, zasłony i tapety w stonowanych barwach sprawią, że w tych przestrzeniach będzie się dobrze odpoczywać. Przewidziano miejsce do pracy z lampką, do wyposażenia należą dwa TV LCD (42”), telefon, sejf, zestaw do parzenia herbat, wifi. Warto dodać, że w hotelu znajduje się także 5 pokoi dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, jeden z nich to apartament.

Restauracje i bary:

Na parterze hotelu funkcjonuje restauracja Lukrecja, specjalizująca się w kuchni międzynarodowej. Co jest specjałem lokalu? Goście wracają tu na smaczną zupę tajską. Podobnie jak w salach konferencyjnych, organizowane są tu bankiety, okazjonalne jubileusze, kolacje na około 60 zaproszonych. W ciepłe letnie miesiące goście hotelu mogą rozsiąść się w restauracyjnym ogródku na 30 miejsc. Wieczorem integrować się można przy lampce wina lub drinku serwowanym  w dobrze zaopatrzonym barze.  

Dodatkowe atrakcje:

Goście ibis Styles Siedlce, którzy korzystają z noclegu w hotelu, mają zapewniony voucher do przylegającego do ibisa aquaparku. W Parku Wodnym Siedlce czekają na nich m.in.: basen sportowy, basen rekreacyjny z gejzerami wodnymi i rwącą rzeką, strefa saun (sucha, parowa), jacuzzi, kręgielnia, bilard oraz tężnia solankowa. Do aquaparku można dotrzeć, nie wychodząc z hotelu: za restauracją na parterze budynku znajduje się bezpośrednie przejście. Dzięki współpracy ibis Styles Siedlce z sąsiadującą Agencją Rozwoju Miasta Siedlce, zainteresowani zorganizowaniem tu dużej imprezy plenerowej mogą skorzystać z terenów sportowych położonych obok hotelu. ARMS posiada 4 boiska treningowe (trzy o wymiarach: 105 m x 68 m oraz jedno 100 m x 64 m). Boiska mają nawierzchnię naturalną trawiastą z systemem nawodnienia i oświetleniem, jedynie boisko nr 2 wyróżnia nawierzchnia sztuczna. Dwa z nich mają trybuny po 300 i 400 miejsc siedzących. Zorganizujesz tu więc duży piknik firmowy na nawet 4 tysiące osób, festyn, zawody sportowe, grill, mecz rugby czy koncert.

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Ibis Styles Siedlce to trzygwiazdkowy obiekt o zróżnicowanej ofercie rekreacyjno-konferencyjnej. 4 sale z możliwością łączenia pozwalają na dostosowanie przestrzeni dokładnie pod oczekiwania organizatorów spotkań. Położenie budynku obok aquaparku daje gościom hotelu możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji, zaś usytuowanie przy dużym terenie zielonym – przygotowania imprez firmowych na dużą skalę.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Wygodne pokoje, przyjemny dla oka design, oferta rekreacyjna – zapewnią uczestnikom eventów w ibis Styles Siedlce przyjemny pobyt. Organizatorów może zachęcić zarówno bliskość terenów sportowych, jak i zaplecze konferencyjne z możliwością podziału na mniejsze przestrzenie oraz łączenia w dużą na prawie pół tysiąca uczestników.

Zdj. Jolanta Ambroziak (red.); materiały promocyjne obiektu