„Pomiędzy warszawiakami panuje dość jednomyślna opinia, że tramwaje należą do najpiękniejszych wynalazków XIX-go wieku” – napisał w 1883 roku Bolesław Prus w „Kurierze Warszawskim”. Nie powinno zatem dziwić, że pierwszy w stolicy hotel marki ibis Styles obrał właśnie tramwaje za motyw przewodni. Mieliśmy okazję gościć w ibis Styles Warszawa City podczas otwarcia 15 marca br. Jak było oraz jak prezentuje się wnętrze nowego trzygwiazdkowca?

Wrocław ma swój hotel inspirowany historią Alicji z Krainy Czarów, ibis Styles Nowy Sącz – przestrzenie nawiązujące do laboratorium słynnego alchemika Michała Sędziwoja, a w ibis Styles Gniezno odkryjemy królewskie motywy w pop-kulturowym wydaniu. Warszawa nie pozostaje w tyle i od 15 marca br. może pochwalić się swoim ibisem Styles z wnętrzami pełnymi odniesień do historii warszawskich tramwajów. W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi udział wzięli m.in.: Giles Clavie, President Ceo Of Orbis S.A., Oleg Vyshniakov – inwestor, właściciel firmy Wisher Enterprise oraz Katarzyna Zarzycka, Dyrektor Hotelu.  

Deputy General Manager Michał Rogala, Dyrektor Hotelu Katarzyna Zarzycka, Oleg Vyshniakov - właściciel firmy Wisher Enterprise

Skąd temat przewodni hotelu? Niedaleko ulicy Grzybowskiej, przy której powstał obiekt, przebiegała trasa pierwszej linii tramwajów konnych, nazywanej Żelazną Drogą Konną. Przyjrzyjmy się zatem okolicy oraz ofercie nowo otwartego ibisa Styles.

Lokalizacja: W samym centrum wydarzeń

Umiejscowiony w samym centrum Warszawy, przy ulicy Grzybowskiej, hotel jest bardzo dobrze skomunikowany z atrakcjami turystycznymi, które ma w ofercie stolica. Bezpośrednio przed ibisem Styles znajduje się przystanek autobusowy, z którego autobusami (102, 105) można dotrzeć do Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik czy na Krakowskie Przedmieście. Po drugiej stronie ulicy, z przystanku „Mennica”, kursuje też linia 157, którą w kilkanaście minut dojedziemy do Dworca Gdańskiego. Poniżej 10 minut zajmie nam dotarcie pieszo do stacji Metra Rondo ONZ oraz przystanku tramwajowego. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości oddany jest parking podziemny na 50 stanowisk. Wokół hotelu znajduje się też kilkanaście miejsc postojowych oraz duży parking strzeżony.  

Wygląd: Barwne nawiązanie do historii miasta

Ibis Styles Warszawa City wkomponowuje się w nowoczesny krajobraz tej części Woli. To 12-piętrowy murowany budynek w formie prostopadłościanu, o przeszklonej elewacji, na którego niższych kondygnacjach znajdują się przestrzenie biurowe. Nietrudno dostrzec motyw przewodni, w którym utrzymane są wnętrza trzygwiazdkowca. Recepcja w kształcie wagonu tramwajowego, przystanek zaaranżowany w hotelowym lobby, przestrzenie wspólne zdobi na suficie kolorowe oświetlenie w formie map tras tramwajowych, a w windach widnieje opis pięter pod postacią rozkładu jazdy… Wnętrza łączą stonowane odcienie szarości z kolorowymi, energetycznymi akcentami.

Recepcja, lobby

Sale konferencyjne Minimalistycznie i nowocześnie

3 sale konferencyjne w ibis Styles Warszawa City ulokowane są na 3. piętrze budynku, na które dostaniemy się trzema dostępnymi dla gości windami. Największa z przestrzeni, o powierzchni 115 mkw., pomieści 80 uczestników konferencji w układzie teatralnym. Dwie pozostałe sale, każda o metrażu 94 mkw., dają możliwość podziału ścianką przesuwną na dwie mniejsze po 47 mkw. Sale w podstawowym kształcie pozwolą na zorganizowanie spotkania na 60 gości w ustawieniu teatralnym. We wnętrzach konferencyjnych dominują szarości, na podłodze położona jest wykładzina, część ścian jest przeszklona, dając tym samym dostęp do światła dziennego. Sale można również zaciemnić podczas prezentacji. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny (nagłośnienie, ekrany, rzutniki). Urządzeniami multimedialnymi i natężeniem światła można sterować za pomocą iPada. Organizatorzy oraz uczestnicy konferencji skorzystają też z szybkiego łącza internetowego Wi-Fi (100 Mbit) i monitorów informacyjnych, wyświetlających temat konferencji, film promocyjny bądź logo firmy. Sale konferencyjne łączy przestronny hall, w którym można przygotować przerwę kawową dla uczestników szkoleń.

Pokoje: Odpoczynek pod znakiem Sweet Bed by ibis Styles

Ibis Styles Warszawa City oferuje 440 miejsc noclegowych w 220 pokojach w kategoriach: standard (dostępne opcje: z 1 łóżkiem queen size, z podwójnym łóżkiem dla jednej bądź dwóch osób, z dwoma oddzielnymi łóżkami), 31 pokoi „family” (z łóżkiem typu king i rozkładaną sofą), 3 apartamenty (Junior Suite, Executive), a także 3 pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia są przestronne, mają od 18 mkw. do 62 mkw. Jasne ściany, po których „przebiegają” kolorowe tramwajowe trakcje lub widnieją czarne grafiki odnoszące się do motywu przewodniego hotelu. Neutralna kolorystyka przełamana jest pomarańczowymi akcentami, a oryginalnym elementem wyposażenia są drewniane siedziska. Łóżka Sweet Bed by ibis Styles pozwalają na wygodny wypoczynek, a nieduże biurko – kącik do pracy po konferencji. W każdym pokoju gość znajdzie telewizory SMART TV z kanałami satelitarnymi i radiem, zestawy do parzenia kawy i herbaty. Z pokojów, w zależności od położenia, rozciąga się widok na okoliczne kamienice i wieżowce.

Restauracje i bary:

W hotelu nie ma restauracji, całodobowo działa natomiast bar śniadaniowy na 50 miejsc, serwujący przekąski, napoje i drinki. Na parterze budynku znajduje się niezależna od hotelu restauracja serwująca kuchnię bałkańską, a po drugiej stronie ulicy restauracje specjalizujące się w kuchni polskiej i lokalnej. Ibis Styles Warszawa City oferuje – na życzenie – możliwość aranżacji lunchu bądź kolacji dla uczestników konferencji czy eventu.

 

Ibis Styles Warszawa City na eventy:

Sprawdzony w żywiole. Uroczyste otwarcie pierwszego ibis Styles w Warszawie odbyło się na 7. piętrze hotelu, służącym na co dzień jako bar śniadaniowy. Układ piętra pozwala na podzielenie przestrzeni według oczekiwanych funkcji. Znalazło się więc miejsce na długi stół, na którym serwowane były przekąski, minidesery oraz drinki dla gości. Obok ulokowano stację sushi, dając zaproszonym możliwość obserwacji sushimasterów podczas pracy. Ponieważ większość ścian baru jest przeszklonych, podczas wydarzenia można podziwiać panoramę miasta. Pomiędzy strefą, w której oferowane są atrakcje kulinarne, a miejscem, w którym można odpocząć przy stolikach, odbywała się główna część eventu: przemowy dyrekcji, przecięcie wstęgi. Tutaj znajdowało się również stanowisko DJ-a, a wieczorem, na tle świateł stolicy, zaaranżowano koncert akustyczny Skubasa.

Także i tu widoczne są inspiracje historią komunikacji miejskiej. Wewnętrzną ściankę, dzielącą przestrzeń, zdobi grafika przedstawiająca dawne bilety, przez sufit przebiegają kolorowe światła przypominające mapkę linii tramwajowych. Do baru przynależy też taras widokowy, który podczas ciepłych miesięcy można włączyć do przestrzeni eventowej, np. ustawiając na nim dodatkowe stoliki.  

Dodatkowe atrakcje:

W hotelu znajduje się siłownia dostępna dla gości.

►Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Bardzo dobra lokalizacja, która pozwala na szybkie dotarcie pieszo bądź komunikacją miejską do większości atrakcji turystycznych oraz gastronomicznych stolicy. Oryginalny jest motyw przewodni obiektu, widoczny we wszystkich wnętrzach, który sprawi, że ibis Styles Warszawa City nie pomyli się z innym hotelem. Pokoje są przestronne, wygodnie zaaranżowane, o ciekawym designie.

►Opinia serwisu konferencje.pl:

Interesująca propozycja dla organizatorów konferencji, którzy szukają ekonomicznego hotelu w dobrym punkcie miasta i o nietuzinkowych wnętrzach. Choć w ibis Styles Warszawa City brakuje restauracji, w bliskiej odległości można znaleźć lokale serwujące różnorodną kuchnię, natomiast podczas organizacji szkoleń lub imprez można bez problemu zaaranżować lunch lub przyjęcie na 7.piętrze hotelu, w barze śniadaniowym. Sale konferencyjne są nowocześnie wyposażone, z możliwością podziału na mniejsze przestrzenie.

Zdj. red. (ja), materiały prasowe