Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Kozubnik Spa Resort

Krajobrazowa, 43-353 Porąbka
http://kozubniksawa.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Kozubnik Spa Resort

Odżywa Kozubnik - nowy obiekt na konferencje w Beskidach

Data aktualności: 05-06-2015

 • Odżywa Kozubnik - nowy obiekt na konferencje w Beskidach - Kozubnik Spa Resort

  Polskie Davos, czyli ośrodek wypoczynkowy w Kozubniku dostanie drugie życie. Rewitalizacją kompleksu zajęła się firma Sawa Apartments. W hotelu zaplanowano ponad 400 apartamentów, rozbudowaną strefę spa oraz sale konferencyjne.


  Prężnie działający latach 70. i 80., nazywany polskim Davos, był ośrodkiem wypoczynkowym najwyżej klasy dla ówczesnych elit. Położenie Zespołu Domów Wypoczynkowo-Szkoleniowych HPR Porąbka-Kozubnik sprawiało, że było to miejsce atrakcyjne zarówno na górskie wakacje, jak i atrakcyjną konferencję. Zrujnowany obecnie ośrodek znajduje się w Beskidzie Małym, kilkanaście minut drogi od Bielska Białej, 60 km od stolicy Górnego Śląska - Katowic i 80 km od Krakowa. Jest dobrze skomunikowany z lotniskiem Katowice Pyrzowice. 

  Sawa Apartments planuje przywrócić dawny blask obiektowi w Kozubniku. W planach jest stworzenie obiektu dysponującego ponad 400 apartamentami dla 600 osób, dużym centrum spa z basenami, saunami i siłowniami, a w kolejnych krokach inwestycji także basenami termalnymi. W hotelu znajdą się również restauracje, kawiarnie i klub nocny oraz strefa biznesu, czyli sale konferencyjne.

  Hotel zostanie wybudowany u podnóża góry Żar, która jest miejscem o szerokiej ofercie rekreacyjnej. Mieści się tu lotnisko sportowe, dwa jeziora z możliwością żeglowania i wiele tras spacerowych. Zimą natomiast można tu pojeździć na nartach.


  Inwestycja realizowana jest od maja 2013 roku. Kozubnik Spa Resort będzie składać się z trzech budynków. Część apartamentów będzie przeznaczona na sprzedaż w systemie apart-hotelu. Całość będzie gotowa w czerwcu 2018 roku, jednak już pod koniec roku 2016 będzie można korzystać z tych części hotelu, które zostaną oddane do użytku gości. Pierwszy z budynków jest już gotowy, rewitalizacja drugiego rozpoczęła się 2014 roku.