Mazurkas Catering 360°, w ramach rozwoju działalności, otwiera oddział firmy na Śląsku i ma już za sobą pierwszą długofalową umowę. Firma obsłuży gości eventów organizowanych w MCK Katowice i w Spodku.

Na wyłączną obsługę cateringową Mazurkas Catering 360° odpisał umowę z PTWP Event Center – zarządcą i organizatorem imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek w Katowicach. Jednym z warunków umowy jest współpraca z lokalnymi podwykonawcami: – Zaprosiliśmy do współpracy firmy cateringowe z całej Polski zaznaczając, że interesują nas usługi świadczone na najwyższym poziomie, począwszy od kameralnych spotkań, kończąc na wymagających i skomplikowanych pod względem logistycznym wydarzeniach dla kilku, a nawet kilkunastu tysięcy osób. Dokonując wyboru ocenialiśmy doświadczenie, zaplecze, jakość i ilość zrealizowanych imprez – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center. Michał Kozak, Dyrektor Generalny Mazurkas Catering 360° oraz MCC Mazurkas Conference Centre Hotel przewiduje, że firma rocznie obsłuży około 100 000 osób

Grupę Mazurkas towrzą Mazurkas Catering 360°, MCC Mazurkas Conference Centre Hotel, Mazurkas Travel Biuro Podróży oraz Mazurkas Transport. Firma zapewnia kompleksową usługę na wszystkich etapach realizacji spotkań branży MICE. Doświadczenie w obsłudze imprez Mazurkas zdobywa od 2001 roku. Przez 15 lat działalności został nagrodzony tytułami, takimi jak: Ambasador Polskiej Gospodarki 2014 – jako partner firm zagranicznych w Polsce, przyznany przez business Centre Club, Medal Europejski – za standard świadczonych usług cateringowych, przyznany przez Business Centre Club, MP Power Awards za catering w czasie inauguracji budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw, MP Power Awards dla Dyrektora Generalnego Michała Kozaka w kategorii „Dostawca Cateringu” za wpływ i zaangażowanie w rozwój sektora MICE w 2012 roku.

MCK Katowice i Spodek – siła śląskiego zaplecza konferencyjnego

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) i Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek od niedawna tworzą całość. Nowoczesne MCK połączone jest przejściem podziemnym ze Spodkiem, co powoduje, że kompleks jest jedynym w Polsce obiektem kongresowo-konferencyjnym, który może pomieścić w jednym miejscu i czasie prawie 25 000 osób. MCK z charakterystycznym dachem pokrytym trawą i tworzącym zieloną dolinę to popularne miejsce spotkań mieszkańców regionu. Znajduje się w nim wielofunkcyjna hala o powierzchni ponad 8 000 metrów kwadratowych, sala audytoryjna dla 600 osób oraz 26 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 34 000 mkw.

Spodek to już legendarne miejsce, wizytówka miasta. Od 45 lat organizowane są tu wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Spodka pomieszczą 11 000 osób. Kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel.