Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Data oddania do użytku centrum kongresowego znów ulegnie przesunięciu

Data aktualności: 13-03-2013

 • Data oddania do użytku centrum kongresowego znów ulegnie przesunięciu - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

  Dwie firmy biorące udział w przetargu na dokończenie budowy centrum kongresowego w Katowicach zaskarżyły jego ostateczne wyniki. Oznacza to, że podpisanie umowy z wykonawcą prac znów się opóźni, tym razem o co najmniej miesiąc.

   

   

   

   

   

   


  Jak informuje w rozmowie z serwisem Gazeta.pl Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach, wyniki rozstrzygniętego przez magistrat przetargu zostały zaskarżone przez firmy Hochtief oraz Warbud. - Sprawą musi się zająć Krajowa Izba Odwoławcza. To oznacza, że cała procedura zostaje wstrzymana na co najmniej miesiąc - tłumaczy Jarząbek. Do czasu rozstrzygnięcia sporu nie będzie możliwe podpisanie umowy z konsorcjum firm NDI SA, Balzola oraz WHD, które wygrało przetarg.

  Przypomnijmy, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach miało zostać oddane do użytku wiosną 2013 roku. Z powodu opóźnień w budowie władze miasta zdecydowały o zerwaniu umowy z wykonawcą prac i rozpisały nowy przetarg. Centrum ma pełnić funkcję kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową oraz widowiskową. Na przestrzeni 38 tys. mkw. znajdą się w nim sale konferencyjne i wielofunkcyjne i bankietowe, foyer, audytorium, biura, press room, strefa VIP oraz lokale gastronomiczne. Obiekt zostanie połączony korytarzem ze znajdującą się w pobliżu halą Spodek.

  źródło: Gazeta.pl