Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Unieważniono wybór wykonawcy centrum kongresowego w Katowicach

Data aktualności: 28-03-2013

 • Unieważniono wybór wykonawcy centrum kongresowego w Katowicach - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

  Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła jedno z odwołań złożonych przez uczestników przetargu na dokończenie budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i nakazała unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty.

   

   

   

   

   

   


  Przypomnijmy, że w połowie lutego 2013 r. konsorcjum firm NDI z Sopotu, Construcciones y Promociones Balzola (Hiszpania) i WHD z Sopotu podpisało umowę na kwotę 249,42 mln zł brutto. Kryterium wyboru była najniższa cena, a budżet zamawiającego opiewał na 265 mln zł brutto. Tymczasem Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie konsorcjum Warbudu i Mercury Engineering Polska i nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru zwycięskiej oferty. Teraz inwestor musi ponownie sprawdzić, czy konsorcjum NDI spełnia warunki finansowe uczestnictwa w przetargu, a następnie powtórnie dokonać oceny złożonych ofert i wybrać najkorzystniejszą.  Co prawda odwołanie od wyników postępowania składało także konsorcjum Hochtief Polska i Elektrobudowy, ale w tym przypadku zostało ono oddalone - informuje serwis wnp.pl.

  Powstające w sąsiedztwie katowickiego Spodka Międzynarodowe Centrum Kongresowe to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji na Śląsku. W obiekcie znajdzie się wielofunkcyjna sala, która będzie w stanie pomieścić do 12 tys. osób . W centrum znajdą się również sale konferencyjne i audytoryjne oraz lokale gastronomiczne. Pierwotnie placówka miała zostać oddana do użytku wiosną 2013 roku, obecnie realnym terminem jest ostatni kwartał 2014 r.

  źródło: wnp.pl