Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Katowickie centrum konferencyjne ma finalnego wykonawcę

Data aktualności: 07-05-2013

 • Katowickie centrum konferencyjne ma finalnego wykonawcę - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
  Po nakazanej przez Krajową Izbę Odwoławczą ponownej ocenie ofert, powołane przez firm Warbud konsorcjum wygrało przetarg na dokończenie budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.
   
   
   
   
   
   
   
  Podczas oceny ofert pod uwagę były brane już tylko oferty konsorcjum Warbudu z Mercury Engineering Polska (280,27 mln zł brutto) oraz Budimeksu (298,59 mln zł brutto). Kryterium wyboru była najniższa cena - budżet zamawiającego opiewał na kwotę 265 mln zł brutto. Przypomnijmy, że poprzednim wykonawcą inwestycji była spółka Polimex-Mostostal, która podpisala kontrakt na budowę centrum na kwotę 252 mln złotych. Firma popadła jednak w kłopoty finansowe, wobec czego katowicki magistrat zerwał z nią umowę.
   
  Powstające w pobliżu katowickiego Spodka Międzynarodowe Centrum Kongresowe to jedna z najważniejszych inwestycji tamtejszego magistratu. W powstającym na terenie dawnej kopalni Katowice obiekcie znajdzie się sala kongresowa mogąca pomieścić do 12 tysięcy osób oraz kilkanaście mniejszych pomieszczeń, w tym m.in. sala bankietowa, restauracja i kawiarnia.