W marcu br. zakończono realizację bardzo znaczącego obiektu dla polskiej branży spotkań. Otwarto Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe to obiekt połączony z katowickim Spodkiem. Z wielu powodów to jeden z najważniejszych obiektów konferencyjnych dla branży spotkań w Polsce oraz regionie, a z pewnością największy obiekt konferencyjny w mieście. To wielofunkcyjny, złożony budynek, zaliczany do miejsc użyteczności publicznej. Większa część przestrzeni przeznaczona jest dla uczestników organizowanych eventów, jednak znajduje się w nim także strefa dostępna publicznie.

Łącznie Międzynarodowe Centrum Kongresowe oferuje prawie 35 000 mkw. powierzchni kongresowej, na którą składa się foyer główne, sala wielofunkcyjna, która może pomieścić nawet 12 000 osób, sala bankietowa mierząca 1200 mkw., audytorium, zespół 18 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych dla 1200 osób jednocześnie, restauracja położona na trzech kondygnacjach dla 450 osób oraz kawiarnia. To miejsce dedykowane organizacji dużych kongresów, konferencji, koncertów, targów oraz wystaw.

Do tej pory w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się m.in. mecze tenisowego turnieju Katowice Open 2015 czy światowy finał Intel Extreme Masters, a planowane wydarzenia to targi E-Meeting, które odbędą się 5 maja br. oraz VII Europejski Kongres Gospodarczy – największa impreza biznesowa Europy Centralnej – który potrwa od 20 do 22 kwietnia br.