Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Byliśmy, widzieliśmy: Kongresy z prawdziwego zdarzenia, czyli MCK w Katowicach

Data aktualności: 14-07-2015

 • Byliśmy, widzieliśmy: Kongresy z prawdziwego zdarzenia, czyli MCK w Katowicach - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

  Stolica Górnego Śląska, centrum miasta, wokół nowocześnie, zielono, czysto, a w środku? Sala kongresowa na 8000 osób i 26 mniejszych sal konferencyjnych! Czy może być bardziej wymarzone miejsce na prestiżowy, międzynarodowy kongres? Sprawdziliśmy, jak prezentuje się niedawno oddane do użytku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Zapraszamy do kolejnego odcinka "Byliśmy, widzieliśmy". 


  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjne

   

  Lokalizacja: 
  Strefa Kultury w ścisłym centrum Katowic

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe znajduje się w centrum Katowic, pomiędzy al. Korfantego, a ul. Olimpijską, tuż obok Spodka. Jest bezpośrednio połączone korytarzem podziemnym z Halą Widowiskowo-Sportową Spodek. Ponadto, obiekt sąsiaduje z nowo wybudowaną siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, z którą jest połączony kładką.
  W tym nowym kompleksie architektonicznym znajduje się również nowe Muzeum Śląskie. Wszystkie te obiekty tworzą nową katowicką Strefę Kultury.
  Cały kompleks robi imponujące wrażenie, jest mądrze zaprojektowany i ciekawie rozlokowany. Co istotne, mimo lokalizacji w ścisłym centrum, planiści pomyśleli też o parkingu (na 1200 pojazdów), który w dodatku jest bezpłatny!
  Od Dworca Głównego do MCK jest zaledwie 1,5 km pieszo i ok. 2 km samochodem, a od portu lotniczego Katowice-Pyrzowice dzieli go 30 km.
  W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum znajduje się też wiele katowickich hoteli.


  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjneMiędzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjne

   

  Wygląd:
  Designersko, ale z nawiązaniami do tradycji górniczych


  Budynek powstał na terenie poprzemysłowym i w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych. Na dachu znajduje się Zielona Dolina – cały jest bowiem pokryty trawnikiem z alejką, która łączy go z przestrzenią publiczną. We wnętrzu znajdują się elementy kojarzące się z węglem – ściany i sufity w połyskliwym, czarnym kolorze. Obiekt jest designerski i supernowoczesny, został zaprojektowany przez utytułowaną pracownię architektoniczną Jems Architekci z Warszawy.
  Przy południowej fasadzie budynku znajduje się wyjście do letniej restauracji.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjneMiędzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjne


   

  Sale konferencyjne:
  Imponująco i supernowocześnie

  Zaplecze konferencyjne MCK jest imponujące! Przestrzenie konferencyjne są idealnie urządzone w nowoczesnym stylu, odpowiednio wyposażone i genialnie rozlokowane względem siebie i innych powierzchni. Wiele sal ma możliwość łączenia i dzielenia za pomocą mobilnych ścian. Jest tu miejsce zarówno na duże obrady na 8 tys. osób (Sala Wielofunkcyjna w aranżacji kongresowej), jak i na szkolenia dla małych grup w mniejszych salach konferencyjnych. Można tu także z powodzeniem zorganizować targi, wystawy i uroczysty bankiet.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjneMiędzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach sale konferencyjne

  Całe centrum podzielić można na 4 sekcje:
  1. sekcja z Salą Wielofunkcyjną (na duże plenarne konferencje, kongresy i targi – do 8000 osób), z możliwością jej podziału na trzy niezależne moduły
  2. sekcja z salą Audytorium (570 osób) – oddzielona od reszty część, z własnym foyer i toaletami. Ta część zapewnia pełne oddzielenie grupy konferencyjnej od innych wydarzeń, toczących się w tym samym czasie w obiekcie.
  3. sekcja Sali Bankietowej (800 osób) – również w odrębnej części budynku, z osobnym foyer i toaletami, z możliwością jej podziału na trzy niezależne moduły. Przeznaczona przede wszystkim na organizację średnich i dużych konferencji.
  4. sekcja sal konferencyjnych – mniejsze i średnie salki konferencyjne na poziomie +2 (18 sal konferencyjnych o powierzchni od 38 mkw. do 144 mkw., z możliwością dodatkowego podziału części z nich do 26 pomieszczeń konferencyjnych).

   


  Pokoje:


  Brak.

   

  Restauracje i bary:
  Trzy poziomy, ogródek i zaplecze dla cateringu


  Trzypoziomowa restauracja mieszcząca do 450 osób, z wejściami na każdym z trzech pięter. Z restauracji prowadzą schody w górę, do części konferencyjnej. Można z niej również wyjść do ogródka letniego, w którym w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym będzie również funkcjonować kawiarnia. W tym momencie lokal jest nieczynny i zostanie otwarty po wyborze operatora budynku i ajenta restauracji.
  MCK dysponuje również kuchnią dostępną dla firm cateringowych obsługujących eventy w obiekcie.

   

  Atrakcje i usługi:


  Brak.

   

   

  ► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:


  Świetna lokalizacja. Bliskość innych obiektów – Spodka, nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz Muzeum Śląskiego. Dzięki połączeniu ze Spodkiem można tu zorganizować wydarzenie nawet dla 25 tys. osób w jednym czasie i miejscu, co stanowi niespotykaną do tej pory powierzchnię konferencyjną. Obiekt został zaprojektowany i zbudowany do konkretnych celów – konferencyjno-kongresowych, zatem spełnia najwyższe standardy w tym zakresie. Jest to jedno z pierwszych i największe, jak dotąd, tego typu miejsce w Polsce.

   

  ► Opinia serwisu konferencje.pl:


  Jeśli kongres, to tylko tu! Takiego obiektu nam brakowało. Supernowoczesny, prestiżowy, doskonale zlokalizowany, przemyślany i bardzo pojemny.

   

  Zdj. UM Katowice, red.