Na początku października rozpoczęła się przebudowa w czterogwiazdkowym poznańskim hotelu Novotel. W wyniku prac powstanie pierwszy w regionie hotel typu combo – pod jednym dachem znajdą się pokoje w standardach Novotel i ibis.

Jak podkreśla dyrekcja ośrodka, decyzja o rozpoczęciu tak dużego przedsięwzięcia logistyczno-budowlanego podyktowana była chęcią zaoferowania, po raz pierwszy na poznańskim rynku, różnych produktów pod jednym, atrakcyjnym pod względem lokalizacji, adresem. Obecnie Novotel Centrum oferuje gościom 480 pokoi, nowy ibis dołączy z 40 kolejnymi. Oznaczać to będzie lepsze wykorzystanie potencjału budynku. Na potrzeby dobudowy nowego hotelu z własnym, oddzielnym wejściem i własnym zapleczem gastronomicznym, zaadaptowano niewykorzystywane już pomieszczenia biurowe gmachu przy ulicy Andersa.

Bogaty wybór pomieszczeń konferencyjnych hotelu

Położony w centrum Poznania, w niewielkiej odległości od dworca kolejowego, Novotel oferuje swoim gościom możliwość zorganizowania spotkań w 14 salach. Najmniejsze z nich, tzw. gabinety o powierzchni 16 mkw., pomieścić mogą do 10 osób w ustawieniu teatralnym. Największe pomieszczenie, powstałe po połączeniu sal "Amsterdam" i "Rotterdam", pomieści na blisko 600 mkw. do 600 osób w tym samym układzie. Standardowo sale wyposażone są w projektory z ekranami, flipcharty, system nagłośnienia, klimatyzację oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Dodatkowe udogodnienia podczas konferencji w Novotel Poznań Centrum

Goście spotkań mogą skorzystać z symultanicznych tłumaczeń oraz możliwości kopiowania i drukowania materiałów konferencyjnych. Organizatorzy konferencji mogą liczyć również na pomoc dedykowanego opiekuna biznesowego, który dobierze i zarezerwuje odpowiednią salę, czuwać będzie nad prawidłowym przebiegiem przygotowań i samego spotkania, a także zaproponuje odpowiednie menu na przerwę kawową.

Prace mają potrwać do końca 2017 roku. Jak twierdzi dyrekcja Novotelu Centrum, nie będą one zakłócały funkcjonowania hotelu i nie będą przeszkadzały gościom obiektu.