Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pałac Kultury i Nauki (PKIN)

Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Pałac Kultury i Nauki (PKIN)

Sala Kongresowa zamknięta na dwa lata

Data aktualności: 18-09-2014

 • Sala Kongresowa zamknięta na dwa lata - Pałac Kultury i Nauki (PKIN)
  W Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się prace związane z remontem Sali Kongresowej. Za ok. 40 mln złotych zostaną w niej wymienione podłoga, fotele i aparatura sceniczna.

  Renowacja, którą przeprowadzi konsorcjum z firmą Mermaid Construction na czele, potrwa dwa lata. Prace modernizacyjne będzie nadzorował konserwator zabytków, a wygląd sali zmieni się tylko nieznacznie. W pomieszczeniu wymienione zostaną fotele - po remoncie będzie ich 2694, a więc mniej o sto kilkadziesiąt sztuk. Nowe siedzenia będą jednak szersze. Zwiększą się też odstępy między rzędami, dzięki czemu goście obiektu będą mieli więcej miejsca na nogi. Sala zyska też nową podłogę. Ponadto zainstalowana zostanie w niej nowoczesna aparatura sceniczna. Pomieszczenie zostanie też dostosowane do współczesnych wymogów przeciwpożarowych.
   
  Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie to jedna z największych sal widowiskowych w Polsce i największe miejsce kongresowe w stolicy. Na trzech poziomach (amfiteatr, loże, balkony) pomieszczenie może pomieścić blisko trzy tysiące widzów. W Sali występowały takie gwiazdy muzyki, jak The Rolling Stones, Elton John, Sting, Bob Dylan czy Eric Clapton. W obiekcie cyklicznie organizowany jest jeden z największych festiwali jazzowych w Polsce - Warsaw Summer Jazz Days.
   
  Od momentu oddania do użytku w lipcu 1955 roku Sala, w której przed laty odbywały się zjazdy PZPR, nie przeszła generalnego remontu. Jej cechą charakterystyczną jest oryginalny wystrój, będący połączeniem stylu socrealistycznego z klasycystycznym, na który składają się m.in. kryształowe żyrandole oraz czerwone fotele. 
Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: