Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Puro Hotel Gdańsk

Stągiewna 26, 80-750 Gdańsk
www.purohotel.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Puro Hotel Gdańsk

Trwa modernizacja w gdańskim czterogwiazdkowcu sieci Puro

Data aktualności: 28-11-2016

 • Trwa modernizacja w gdańskim czterogwiazdkowcu sieci Puro - Puro Hotel Gdańsk

  Trwa długo oczekiwana modernizacja w gdańskim hotelu Puro, położonym przy ulicy Stągiewnej. Goście ośrodka już w czerwcu przyszłego roku będą mogli cieszyć się widokiem panoramy Wyspy Spichrzów z ulokowanego na dachu budynku baru z tarasem i podziwiać design, znany z działającej już części obiektu.

   

   

  Hotel długo przygotowywał się do planowanej rozbudowy. Priorytetem projektantów było utrzymanie stylistycznej spójności nowej części ośrodka z wysmakowanym designem istniejących już przestrzeni.

   

   

  Oryginalne wnętrza trójmiejskiego hotelu Puro


   

  Zadanie to powierzono londyńskiemu biuru projektowemu DeSallesFlint oraz pracowni KD Kozikowski Design. Architekci czerpali inspirację z otoczenia Wyspy Spichrzów i historycznych magazynów, funkcjonujących w tym miejscu przed laty. Stąd decyzja o wykorzystaniu w projekcie naturalnych materiałów: drewna, wełny, bawełny, lnu i skóry. Goście Puro będą mogli spędzić czas w otoczeniu mebli firm takich jak: Moroso, Carl Hansen&Son, Gubi, Magis, Vitra, Kettal czy Paola Lenti. Zastosowano oświetlenie marek Buster&Punch oraz Foscarini. We wnętrzach prezentowane będą dzieła sztuki lokalnych twórców, zaś kuratelę nad ekspozycją, podobnie jak w innych obiektach sieci, sprawuje londyńska agencja Double Decker.

   

   

  Koncepcją twórców marki Puro było budowanie obiektów, które zaoferują swoim gościom atrakcyjne położenie w centrach wielkich miast, staranny dobór materiałów, unikalny wystrój zarówno budynków, jak i ich wnętrz. Zaprezentowane przez hotel Puro Gdańsk wnętrza nowej części obiektu potwierdzają zgodność z tymi założeniami.

   


  Rozbudowane zaplecze konferencyjne i hotelowe

   

   

  Po zakończeniu rozbudowy hotel Puro Gdańsk zaoferuje swoim gościom łącznie 211 pokoi, w tym 9 apartamentów. Na terenie ośrodka powstanie centrum konferencyjne, złożone z 6 sal o łącznej powierzchni 400 mkw. Po spotkaniach biznesowych goście będą mogli odpocząć w hotelowym Prisma SPA oraz posilić się w nowej restauracji oraz wspomnianym barze na dachu budynku. Goście przybywający na konferencje własnym środkiem transportu otrzymają do dyspozycji nowy, podziemny parking.

   

   

  Hotel Puro Gdańsk tuż po otwarciu w 2015 roku został uhonorowany przez magazyn Wallpaper Magazine, który wyróżnił go w konkursie „Best Urban Hotels”.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: