Czterogwiazdkowy Hotel Q Plus Katowice to już piąty obiekt najmłodszej polskiej sieci hotelowej. Położony w ścisłym centrum miasta hotel oferuje organizatorom spotkań możliwość szybkiego dojazdu do najważniejszych punktów śląskiej aglomeracji, 121 pokoi, a także 2 sale konferencyjne o apetycznie brzmiących nazwach.

Tuż przed rozpoczęciem w Katowicach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 9 maja br. pierwszych gości przyjął najnowszy hotel polskiej sieci Q Hotel – Hotel Q Plus Katowice. Jako jeden z największych atutów nowego obiektu wymienia się doskonałe skomunikowanie go z ważnymi gospodarczymi, kulturalnymi i komunikacyjnymi punktami śląskiej aglomeracji. Hotel dzieli kilkaset metrów od Dworca Głównego i Galerii Katowickiej, dwa kilometry od Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Muzeum Śląskiego. Goście spotkań mogą wygodnie dojechać do Hotelu Q Plus Katowice, korzystając z pobliskiej autostrady bądź portów lotniczych w Pyrzowicach lub Balicach.

Budynek hotelowy, autorstwa architektów z pracowni AGK i M.O.T.Studio, na ponad 3 tys. mkw. użytkowej powierzchni, pomieści 240 osób w 121 jedno- i dwuosobowych pokojach typu Twin, Double oraz Apartament. Każdy z nich wyposażony jest w klimatyzację, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz telewizor.

Na parterze budynku znalazło się miejsce dla dwóch, możliwych do połączenia sal konferencyjnych. Sale Frappe i Mocca, o powierzchni 45 mkw. każda, posłużyć mogą do zorganizowania spotkania dla łącznie 120 osób. Przestrzenie wyposażono w panel centralnego sterowania sprzętem multimedialnym i oświetleniem, projektor z wysuwanym z sufitu ekranem, bezprzewodowy mikrofon oraz dostęp do Internetu i klimatyzację. W ofercie hotelu znaleźć można szeroki wybór konferencyjnych przerw kawowych, obiadów oraz kolacji.

O komfort gości wydarzeń dba hotelowa restauracja na 100 osób. Serwuje ona tradycyjne dania kuchni śląskiej. Przyjezdni mogą także odpocząć w hotelowym Lobby Barze oraz w mieszczącej się na terenie kompleksu sali fitness.