Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Radisson Blu Hotel Kraków

Straszewskiego 17, 31-101 Kraków
www.radissonblu.com/hotel-krakow

Skontaktuj się z obiektem

Justyna Król 12/61...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Radisson Blu Hotel Kraków

Inteligentne rozwiązania i designerskie wnętrza

Data aktualności: 13-12-2016

 • Inteligentne rozwiązania i designerskie wnętrza - Radisson Blu Hotel Kraków

  Zatem dotarliśmy na miejsce. Od razu można poczuć wyjątkowy klimat. Słońce nieśmiało wygląda zza chmur. Pierwsze kroki kierujemy na krakowski Rynek, jeszcze nieprzepełniony turystami. Pijemy esencjonalną kawę w urokliwej kawiarence, bez pośpiechu czytamy poranną gazetę, wreszcie zaopatrzeni w obwarzanki udajemy się na przyjemny, ożywczy spacer po Plantach. Konferencja w Krakowie – brzmi doskonale! Podążamy w stronę Filharmonii Krakowskiej, bo naprzeciwko znajduje się gwiazda programu – a nawet pięć gwiazd – hotel Radisson Blu Hotel Kraków.


   

  Oferta hoteli konferencyjnych, szczególnie w większych polskich miastach, może przyprawić o zawrót głowy. Realia wymagają od kierujących obiektami tworzenia dla klientów coraz bardziej interesujących usług. Coraz trudniej jest jednak wyróżnić się oryginalnymi pomysłami. Pięciogwiazdkowemu hotelowi Radisson Blu w Krakowie przychodzi to jednak bez problemu. Pracownicy wsłuchują się w potrzeby gości i szybko przystosowują swoją ofertę do aktualnych wymagań. Chcesz przedłużyć dobę hotelową? Nie ma sprawy – usługa „Late checkout” umożliwia wymeldowanie się z hotelu o godz. 18:00. Nie masz czasu na spokojne celebrowanie śniadania? „Grab and run” – smaczne śniadanie na wynos – powstało z myślą o gościach w pośpiechu realizujących kolejne punkty dnia. A może któraś z innych ekspresowych usług? „Express checkout” – błyskawiczne wymeldowanie lub „Express laundry” – pranie realizowane w ciągu trzech godzin. W Radisson Blu Hotel Kraków nie ma miejsca na niespodziewane zwroty akcji.

   

   

  Hotel jest znakomicie zlokalizowany – można z niego pieszo dotrzeć do Rynku Głównego i Zamku Królewskiego na Wawelu lub odwiedzić zabytkowy Kazimierz. Obok hotelu znajduje się przystanek tramwajowy, a w bliskiej odległości jest również przystanek autobusowy. Główny dworzec kolejowy dzieli od hotelu 1,5 km, a międzynarodowe lotnisko Balice – 15 km. Podróżujący autem mogą skorzystać z podziemnego parkingu na 48 miejsc. 

   

   

  Spotkania biznesowe oraz Zielone Konferencje w Radisson Blu Kraków

   

   

  Zacznijmy od tytułów. „Travelers’ Choice 2013 Top 25 Luxury Hotels in Poland” (wyróżnienie klientów biznesowych i turystycznych serwisu TripAdvisor). Najlepszy polski hotel biznesowy nagrodzony w plebiscycie czasopisma „Business Traveller Poland” w 2015 roku. Pierwszy w Polsce i na świecie hotel, który pochwalić się może certyfikatem ekologicznym BS8901, za który miesięcznik "Forbes" ogłosił go "Liderem Zrównoważonego Rozwoju". Zgodnie z nim Radisson Blu Kraków zaprasza do organizacji tzw. Zielonych Konferencji – spotkań organizowanych wedle zasad zrównoważonego rozwoju, obejmujących m.in. wytyczne działań – Reverse Carbon Offset, ekologiczne materiały konferencyjne, zbalansowane menu.

   

   

  Do dyspozycji organizatorów oddanych jest 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 326 mkw. Największa z nich, „Carmen” (123 mkw.) może posłużyć do organizacji konferencji na 150 uczestników w ustawieniu teatralnym lub 50 osób w układzie „w podkowę”. Najmniejsza, „Prelude 4” (21 mkw.), idealnie sprawdzi się w przypadku mniejszych spotkań biznesowych dla maksymalnie 8 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do światła dziennego, klimatyzację, wyposażone są w ekran, projektor multimedialny, nagłośnienie i flipcharty. Ponadto można dodatkowo skorzystać np. z ekranu plazmowego, systemu do telekonferencji czy technologii DigiChart – umożliwiającej jednym kliknięciem digitalizację materiałów z flipcharta. W dopięciu wszystkiego na ostatni guzik pomoże organizatorom konferencji lub eventów specjalnie oddelegowany koordynator.

   

   

   

   

  Potrzebujesz pilnie przestrzeni do pracy? W krakowskim Radissonie już o tym pomyślano. Czeka na Ciebie tymczasowe biuro. 57 mkw., 2 pokoje, prywatny węzeł sanitarny, 6 biurek do pracy, kompletne wyposażenie biurowe, dwa łącze telefoniczne. A to wszystko w samym centrum miasta.

   

   

  Wygodnie, wygodniej, Radisson Blu Hotel Kraków

   

   

  Po długiej podróży, konferencji branżowej lub po prostu spacerze po okolicy – trzeba odpocząć. W hotelu Radisson Blu Kraków znajdziecie 196 komfortowych pokoi, z których nie będziecie chcieli się wyprowadzać (patrz: opcja „Late checkout”), łącznie 392 miejsca noclegowe oraz 20 dostawek. Klient biznesowy może skorzystać z pokoju o powierzchni około 30 mkw., indywidualnie sterowanej klimatyzacji, biurka do pracy, minibaru, bezpłatnej prasy codziennej oraz dostępu do Internetu i wstępu do strefy fitness i sauny. Na nogi postawi go Bogate Śniadanie Bufetowe, a w dobry humor wprawi widok za hotelowym oknem – na Stare Miasto i Zielone Planty lub Wawel.

   

   

   

   

  Jeśli o posiłkach mowa, na terenie obiektu działają restauracje: „Solfeż” oraz „Milk&Co”. W pierwszej z nich goście hotelu mogą skorzystać z oferty „Super Breakfast Buffet” – posilić się smacznie, zdrowo i różnorodnie. „Milk&Co” specjalizuje się w kuchni międzynarodowej oraz lokalnej, co miesiąc wzbogacanej w propozycje nowych dań z różnych zakątków świata. W ramach tej restauracji w wybranych miejscach funkcjonuje bufet „Surf&Turf” – którego menu obejmuje świeże ryby i owoce morza, a także oryginalne i orientalne smakołyki. Trzecim miejscem nie do pominięcia w Radisson Blu Kraków jest klimatyczny bar „Salt&Co”, w którym można odbyć mniej formalne rozmowy biznesowe bądź spotkać się ze znajomymi. A po posiłku? Można zadbać o dobrą formę w hotelowym Centrum fitness.

   

   

   

   

  Do punktów na mapie Krakowa, które nie można pominąć w czasie pobytu, dołączamy zatem Radisson Blu Hotel Kraków.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: