Zatem dotarliśmy na miejsce. Od razu można poczuć wyjątkowy klimat. Słońce nieśmiało wygląda zza chmur. Pierwsze kroki kierujemy na krakowski Rynek, jeszcze nieprzepełniony turystami. Pijemy esencjonalną kawę w urokliwej kawiarence, bez pośpiechu czytamy poranną gazetę, wreszcie zaopatrzeni w obwarzanki udajemy się na przyjemny, ożywczy spacer po Plantach. Konferencja w Krakowie – brzmi doskonale! Podążamy w stronę Filharmonii Krakowskiej, bo naprzeciwko znajduje się gwiazda programu – a nawet pięć gwiazd – hotel Radisson Blu Hotel Kraków.

Oferta hoteli konferencyjnych, szczególnie w większych polskich miastach, może przyprawić o zawrót głowy. Realia wymagają od kierujących obiektami tworzenia dla klientów coraz bardziej interesujących usług. Coraz trudniej jest jednak wyróżnić się oryginalnymi pomysłami. Pięciogwiazdkowemu hotelowi Radisson Blu w Krakowie przychodzi to jednak bez problemu. Pracownicy wsłuchują się w potrzeby gości i szybko przystosowują swoją ofertę do aktualnych wymagań. Chcesz przedłużyć dobę hotelową? Nie ma sprawy – usługa „Late checkout” umożliwia wymeldowanie się z hotelu o godz. 18:00. Nie masz czasu na spokojne celebrowanie śniadania? „Grab and run” – smaczne śniadanie na wynos – powstało z myślą o gościach w pośpiechu realizujących kolejne punkty dnia. A może któraś z innych ekspresowych usług? „Express checkout” – błyskawiczne wymeldowanie lub „Express laundry” – pranie realizowane w ciągu trzech godzin. W Radisson Blu Hotel Kraków nie ma miejsca na niespodziewane zwroty akcji.

Hotel jest znakomicie zlokalizowany – można z niego pieszo dotrzeć do Rynku Głównego i Zamku Królewskiego na Wawelu lub odwiedzić zabytkowy Kazimierz. Obok hotelu znajduje się przystanek tramwajowy, a w bliskiej odległości jest również przystanek autobusowy. Główny dworzec kolejowy dzieli od hotelu 1,5 km, a międzynarodowe lotnisko Balice – 15 km. Podróżujący autem mogą skorzystać z podziemnego parkingu na 48 miejsc. 

Spotkania biznesowe oraz Zielone Konferencje w Radisson Blu Kraków

Zacznijmy od tytułów. „Travelers’ Choice 2013 Top 25 Luxury Hotels in Poland” (wyróżnienie klientów biznesowych i turystycznych serwisu TripAdvisor). Najlepszy polski hotel biznesowy nagrodzony w plebiscycie czasopisma „Business Traveller Poland” w 2015 roku. Pierwszy w Polsce i na świecie hotel, który pochwalić się może certyfikatem ekologicznym BS8901, za który miesięcznik "Forbes" ogłosił go "Liderem Zrównoważonego Rozwoju". Zgodnie z nim Radisson Blu Kraków zaprasza do organizacji tzw. Zielonych Konferencji – spotkań organizowanych wedle zasad zrównoważonego rozwoju, obejmujących m.in. wytyczne działań – Reverse Carbon Offset, ekologiczne materiały konferencyjne, zbalansowane menu.

Do dyspozycji organizatorów oddanych jest 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 326 mkw. Największa z nich, „Carmen” (123 mkw.) może posłużyć do organizacji konferencji na 150 uczestników w ustawieniu teatralnym lub 50 osób w układzie „w podkowę”. Najmniejsza, „Prelude 4” (21 mkw.), idealnie sprawdzi się w przypadku mniejszych spotkań biznesowych dla maksymalnie 8 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do światła dziennego, klimatyzację, wyposażone są w ekran, projektor multimedialny, nagłośnienie i flipcharty. Ponadto można dodatkowo skorzystać np. z ekranu plazmowego, systemu do telekonferencji czy technologii DigiChart – umożliwiającej jednym kliknięciem digitalizację materiałów z flipcharta. W dopięciu wszystkiego na ostatni guzik pomoże organizatorom konferencji lub eventów specjalnie oddelegowany koordynator.

Potrzebujesz pilnie przestrzeni do pracy? W krakowskim Radissonie już o tym pomyślano. Czeka na Ciebie tymczasowe biuro. 57 mkw., 2 pokoje, prywatny węzeł sanitarny, 6 biurek do pracy, kompletne wyposażenie biurowe, dwa łącze telefoniczne. A to wszystko w samym centrum miasta.

Wygodnie, wygodniej, Radisson Blu Hotel Kraków

Po długiej podróży, konferencji branżowej lub po prostu spacerze po okolicy – trzeba odpocząć. W hotelu Radisson Blu Kraków znajdziecie 196 komfortowych pokoi, z których nie będziecie chcieli się wyprowadzać (patrz: opcja „Late checkout”), łącznie 392 miejsca noclegowe oraz 20 dostawek. Klient biznesowy może skorzystać z pokoju o powierzchni około 30 mkw., indywidualnie sterowanej klimatyzacji, biurka do pracy, minibaru, bezpłatnej prasy codziennej oraz dostępu do Internetu i wstępu do strefy fitness i sauny. Na nogi postawi go Bogate Śniadanie Bufetowe, a w dobry humor wprawi widok za hotelowym oknem – na Stare Miasto i Zielone Planty lub Wawel.

Jeśli o posiłkach mowa, na terenie obiektu działają restauracje: „Solfeż” oraz „MilkCo”. W pierwszej z nich goście hotelu mogą skorzystać z oferty „Super Breakfast Buffet” – posilić się smacznie, zdrowo i różnorodnie. „MilkCo” specjalizuje się w kuchni międzynarodowej oraz lokalnej, co miesiąc wzbogacanej w propozycje nowych dań z różnych zakątków świata. W ramach tej restauracji w wybranych miejscach funkcjonuje bufet „SurfTurf” – którego menu obejmuje świeże ryby i owoce morza, a także oryginalne i orientalne smakołyki. Trzecim miejscem nie do pominięcia w Radisson Blu Kraków jest klimatyczny bar „SaltCo”, w którym można odbyć mniej formalne rozmowy biznesowe bądź spotkać się ze znajomymi. A po posiłku? Można zadbać o dobrą formę w hotelowym Centrum fitness.

Do punktów na mapie Krakowa, które nie można pominąć w czasie pobytu, dołączamy zatem Radisson Blu Hotel Kraków.