Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Radisson Blu Sobieski Hotel

pl. A. Zawiszy 1, 02-025 Warszawa
www.radissonblu.pl/sobieski-warsaw

Skontaktuj się z obiektem

Anna Suchodolska M&E Groups Supervisor +48 2...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Radisson Blu Sobieski Hotel

Czterogwiazdkowy hotel został sprzedany. Czy zmieni markę?

Data aktualności: 22-11-2012

 • Czterogwiazdkowy hotel został sprzedany. Czy zmieni markę? - Radisson Blu Sobieski Hotel

  W Warszawie dokonano transakcji, o której mówi się, że rozpoczęła dobrą passę po globalnym kryzysie finansowym. Sprzedany został Hotel Jan III Sobieski.

   

   

   

   

     Hotel Jan III Sobieski, jeden z pierwszych luksusowych hoteli, jakie powstały w Warszawie otwarty został w 1992 roku.  W 2006 roku hotel przeszedł w posiadanie austriackiej firmy hotelarsko-deweloperskiej Warimpex. Dziś hotel ponownie zmienia właściciela.

   
  100% udziałów w Hotelu Sobieski sprzedanych zostało Norwegom. Inwestując ponad 50 mln EUR nowym właścicielem warszawskiego czterogwiazdkowca została norweska spółka inwestycyjna Wenaasgruppen, specjalizująca się m.in w nieruchomościach hotelowych.

   

  Jako, że jest to pierwsza tak poważna transakcja na rynku branży hotelowej w Europie Środkowo-Wschodniej po globalnym kryzysie finansowym, sprzedaż, jakiej dokonano w Warszawie uważana jest za oznakę odradzania się rynku inwestycyjnego.
  Sobieski jest pierwszym w Polsce obiektem hotelowym, jaki nabyła norweska firma.


  Hotel Jan III Sobieski posiada obecnie 388 pokoi i 47 apartamentów, a także 7 sal konferencyjnych, 5 sal spotkań oraz Fitness Club. W hotelu znajduje się również jedna z największych w Warszawie sal balowych, oddana do użytku w styczniu 2010 roku, która  pomieści przyjęcia do 800 osób czy uroczyste kolacje do 450 osób. Atutem hotelu jest także jego lokalizacja przy trasie na międzynarodowe lotnisko im. Fryderyka Chopina.


  Wraz z pojawieniem się nowego właściciela pojawiły się również informacje jakoby hotel miał zmienić markę. Na chwilę obecną wiadomo, że w ciągu najbliższych miesięcy hotel ma rozpocząć funkcjonowanie pod znaną, międzynarodową marką.
   

   


  źródło: http://inwestycje.pl