Marriott oficjalnie zatwierdził plany wyglądu wnętrz położonego przy warszawskim lotnisku Chopina hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel. Dzięki wzorcowym pomieszczeniom wiemy, jak będzie się prezentował wystrój pokoi. Obejrzyjcie je już dziś!

Założeniem projektantów hotelu było, aby nawiązywał on stylistycznie do modernistycznego stylu architektonicznego lat 30., 60. oraz obecnych.

Jednym z przejawów tych inspiracji stało się wykorzystanie przy tworzeniu projektu wnętrz dzieł zaczerpniętych z dorobku polskiego plakatu. Przykłady użycia reklam, modernistycznej sztuki i grafiki odnajdujemy również w pokojach zaprezentowanych przyszłym klientom.

Plakaty z lat 50. i 60. jako oryginalna ozdoba stołecznego hotelu.

Jak podkreśla zarząd hotelu, elementem odróżniającym jego ofertę od innych stołecznych pięciogwiazdkowców ma być umożliwienie gościom odkrywania lokalnego kolorytu. Przyczynić się ma do tego m.in. sięgnięcie do motywów typowych dla polskiego designu, jak szachownice ułożone z kafelków, różne abażury nocnych lampek.

Można uznać, że w miejsce stylu art déco hoteli historycznych projektanci postawili na tradycję polskiego wzornictwa, której nieobca jest nuta fantazji. Jak przedstawia się efekt? Oceńcie sami!

Zamiast neutralnych odcieni szarości i beżu – mocny granat i pomarańcz jako "kropka nad i" projektu.

Popularna w latach 70. w polskich łazienkach szachownica z czarno-białych kafelków.

Otwarcie Renaissance Warsaw Airport planowane jest na koniec 2017 roku.