Stacja Nowa Gdynia stawia nie tylko na standardowe zaplecze konferencyjne, ale również na szeroką ofertę rekreacyjną dla klientów biznesowych. Jeśli więc szukacie miejsca, gdzie oprócz cichej zielonej okolicy, komfortowych pokoi, eleganckich sal konferencyjnych, dostaniecie też aquapark czy korty tenisowe, to jest miejsce na Waszą konferencję.

Centrum konferencyjno-rekreacyjne Stacja Nowa Gdynia położone wśród zieleni drzew, z dala od zgiełku miasta oferuje kameralne warunki na szkolenie czy konferencje pod Łodzią. To miejsce łączy ze sobą urok i klimat małego pensjonatu z profesjonalną ofertą konferencyjną oraz bardzo dużym wyborem form odpoczynku – od wysiłku na siłowni, przez zabawę w aquaparku aż po zabiegi spa.

Sale konferencyjne wśród zieleni pod Łodzią

Zaplecze konferencyjne obiektu to cztery różne pomieszczenia. Najbardziej pojemne są hol i sala Konferencyjna – pomieszczą po 90 osób. Mniejsza jest sala Klubowa – stanowi miejsce na konferencje dla 25 osób, a najmniejsza jest sala Biznesowa, która idealnie nadaje się na warsztaty czy spotkanie biznesowe – przy stole pomieści maksymalnie osiem osób. Do organizacji eventów typu bankiety czy uroczystości rodzinne przystosowana jest również sala restauracji Dzika Kaczka. To eleganckie miejsce z klasycznym wystrojem, nieco w stylu retro. Restauracja na co dzień serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej. Z restauracji w sezonie letnim można wyjść na obszerny zacieniony taras, z widokiem na otaczający las oraz staw. Swoją droga, nie bez powodu. Miejscowy staw jest miejscem zamieszkania dzikich kaczek, które stały się symbolem hotelu.

W hotelu znajduje się komfortowych 18 pokoi w dwóch standardach wyposażenia oraz trzypokojowy, elegancki apartament. Wszystkie pokoje urządzone są brytyjskim klimacie z lat 20. Na terenie hotelu znajduje się bezpłatny parking, a całość jest ogrodzona.

Aquapark, tenis i galeria sztuki

Rekreacja to najmocniejsza strona tego miejsca. Po pierwsze: imponujące zaplecze treningowe. 360 Fit Zone to 650 mkw. najnowocześniejszego centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. Właściciele zapewniają, że „ to więcej niż siłownia i centrum fitness.” Po drugie: tenis, badminton, squash, tenis stołowy i kręgle, czyli sport i świetna zabawa np. na wyjazdach integracyjnych w jednym. Po trzecie: aquapark. Dysponuje 25-metrowym basenem sportowym z biczami wodnymi, wodnymi łóżkami masującymi i hydromasażem. Ponadto, oczywiście jacuzzi, łaźnia parowa, sauna fińska i saunarium. A na deser spa. A dokładnie Coen Spa Wellness nagrodzone m.in. w 2012 roku nagrodą Spa Prestige Awards w kategorii „Najlepsze Spa dla Mężczyzn” oraz „Najlepsze Kosmetyczne MED SPA” oraz w 2009 roku tytułem „SPA Doskonałe” miesięcznika „Twój Styl”. Oferuje bogaty wachlarz masaży, a także zabiegów na ciało i twarz.

Co wyjątkowe w tym miejscu to Galeria SNG. To galeria, w której odbywają się ważne i ciekawe wydarzenia prezentujące różne oblicza sztuki współczesnej. Można tu podziwiać prace malarzy, grafików, fotografików i rzeźbiarzy, a także uczestniczyć w spotkaniu z pisarzami czy publicystami.