W ramach projektu włączenia Stoczni Cesarskiej w przestrzeń Gdańska, w toku są prace, które mają na celu rewitalizację obiektu oraz terenu. Dla nowych celów adaptowane są istniejące już budynki, realizowane programy kulturalne i społeczne. Do dyspozycji organizatorów spotkań w historycznym budynku Dyrekcji oddane są też sale konferencyjne.

W jednym z najstarszych budynków Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 2. połowy XIX w., na 4 kondygnacjach rozlokowanych jest 6 sal konferencyjnych o powierzchni od 13 m kw. do 54 m kw. Pozwolą one na zorganizowanie szkoleń lub seminariów dla grup liczących od 4 do 18 osób. Wszystkie przestrzenie mają dostęp do światła dziennego.

Sala konferencyjna Stocznia w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej Gdańsk sale konferencyjne

Na parterze wyremontowanego budynku Dyrekcji znajduje się również przestronna sala bankietowa Dok o powierzchni 238 m kw. Wyposażona została w profesjonalne nagłośnienie BOSE, projektor Sony o rozdzielczości 1920x1000, ekran, 2 ruchome TV LCD Sony, bezprzewodowe mikrofony ze stojakami oraz przenośny panel sterujący. Sala bankietowa posiada 2 niezależne wejścia oraz jedno bezpośrednio z budynku Dyrekcji. Do sali przynależy zaplecze (22 m kw.).