W sierpniu br. zakończył się rozpoczęty w marcu remont pokoi w hotelu Vienna House Easy Chopin Cracow. Ich wystrój jest teraz bardziej nowoczesny i funkcjonalny. Przestrzenie, w których mogą już zatrzymać się goście, urządzono w jasnych, intensywnych barwach, nawiązujących do linii kolorystycznej sieci – pomarańczowej, niebieskiej i żółto-zielonej. Wyrazistą paletę barw równoważą szaro-czarne elementy wyposażenia i metalowe dodatki. Każdy z pokoi wyposażono w modułowe łóżko z możliwością łączenia materaców.

Projektanci pomyśleli także o wzbogaceniu wystroju akcentami z motywami krakowskimi. W pokojach zawieszono obrazki inspirowane miastem, a na podłodze położona jest wykładzina z obrysem Wawelu. 220 pokoi, podzielonych na kategorie: Easy Room, Easy Room Plus, Lounge Room oraz Junior Suite, wyposażono w klimatyzację, TV LCD, wi-fi, miejsce do pracy, sejf oraz dostęp do międzynarodowej prasy dzięki usłudze mobile concierge. Pokoje o wyższym standardzie mają w swojej ofercie zestaw do parzenia herbaty i kawy, powitalny drink i możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania.

Koszt zakończonej inwestycji zamknął się kwotą blisko 2 mln Euro. Projekt zmian został przygotowało niemieckie biuro projektowe studio 13crad, Evi Pupprecht z Augsburga. Za remont odpowiadała firma RIEDL. Na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie prac nad odnowieniem hotelowych części wspólnych: lobby, restauracji oraz centrum konferencyjnego.