Wybrano dyrektora operacyjnego czterogwiazdkowego centrum konferencyjno-wypoczynkowego, które powstaje w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Został nim Mariusz Plichta.

Do obowiązków dyrektora operacyjnego będzie należało uruchomienie i zarządzanie działami operacyjnymi hotelu, rekrutacja oraz szkolenie personelu. Mariusz Plichta jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i ma 12-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Swoją karierę rozpoczął w Wielkiej Brytanii pracując dla sieci hotelowej Sarova Group. W Polsce obejmował kierownicze stanowiska w hotelu Holiday Inn Warszawa – Józefów - i hotelu Warszawianka. Ponadto, nowy dyrektor zamku w Janowie Podlaskim uczestniczył, przygotowywał do otwarcia i zarządzał działami gastronomii w hotelach Arłamów oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Konferencje na Zamku w Janowie Podlaskim

Otwarcie centrum konferencyjno-hotelowego w Janowie Podlaskim planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Obiekt, znajdujący się w jednym z najważniejszych zabytków regionu, odda do dyspozycji 204 pokoje i apartamenty, centrum konferencyjno-kongresowe składające się z sali o powierzchni 865 mkw. z możliwością podziału na 12 mniejszych pomieszczeń oraz foyer o powierzchni 781 mkw. Ponadto w zamku znajdzie się strefa wellness Dr Irena Eris Beauty Partner, kryty basen ze strefą saun oraz restauracja i lobby bar dla ponad 200 osób.