Czterogwiazdkowy hotel Zamek Biskupi Janów Podlaski przyjął już pierwszych gości. Choć uroczysta gala otwarcia jeszcze przed nami, Zamek udostępnił już pokoje i sale konferencyjne.  

Zamek w Janowie Podlaskim to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych turystycznie miejsc w regionie. Przy okazji pobytu w hotelu na Zamku można zwiedzić najstarszą państwową stadninę koni czystej krwi arabskiej, założoną w 1817 roku. Okolicę Zamku stanowi malowniczy zalesiony teren, krajobraz bardzo charakterystyczny dla Podlasia. Parę kilometrów dalej płynie rzeka Bug, hotel otacza dzika przyroda Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, a do Warszawy jest stąd zaledwie 2,5 godziny jazdy autem.

Zabytkowy Zamek Biskupi, który odzyskał swój blask. Jego właściciele zrobili z niego miejsce na eleganckie konferencje, wystawne bankiety oraz wyjątkowe wyjazdy integracyjne. W Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim funkcjonuje Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe o standardzie czterech gwiazdek. Na kompleks składa się z odrestaurowany Zamek Biskupów Łuckich, budynek spa w zrekonstruowanej starej stajni cugowej oraz Podzamcze, którego architektura nawiązuje do zabudowy folwarcznej oraz stajni janowskich. Wszystkie budynki są połączone podziemnym korytarzem. Otoczenie kompleksu to zagospodarowany, 40-hekatrowy teren zielony, który zdobią historyczne stawy. Hotel został otwarty pod koniec kwietnia br., a uroczysta gala otwarcie odbędzie się w lipcu br.

Sale konferencyjne na Podlasiu

Zaplecze konferencyjne Zamku to łącznie powierzchnia około 2000 mkw. Największa sala - Naruszewicz - powstaje z połączenia 12 mniejszych i mierzy aż 865 mkw.! Na poziomie -2 znajduje się aż 15 sal konferencyjnych oraz przestronne foyer, natomiast na parterze są dodatkowo 4 salony historyczne. Baza noclegowa obiektu to 199 pokoi i apartamentów dla 467 osób łącznie. W oficynach Zamku znajduje się 79 pokoi, w tym 21 apartamentów, zaś na Podzamczu powstały 4 budynki złożone z 40 modułów, z łączną liczbą 120 pokoi. Ponadto w hotelu znajduje się Restauracja u Biskupów, trzy bary - Alabaster, Purpura i Karmin - oraz salon Dr Irena Eris Beauty Partner.