Zwycięzca konkursu Profit Hotel Awards 2016 w kategoriach: hotel historyczny i nowy obiekt, 2. miejsce w konkursie Hotel z Pomysłem 2016, 1. miejsce w konkursie Modernizacja Roku 2015 w kategorii: Obiekty Hotelarsko-Turystyczne, a także najnowsze wyróżnienie – MP Power Award w kategorii Unique Venue. Utytułowany hotel nie tylko dla utytułowanych głów. Zamkowe wnętrza w nowoczesnym wydaniu, doskonały przykład, jak powinna przebiegać rewitalizacja zabytkowego obiektu, by zachwycał wnętrzami. A przede wszystkim – doskonale zorganizowane centrum konferencyjne. Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim!

Nawet jeśli nie mieliście dotąd okazji odwiedzić Janowa Podlaskiego, z pewnością znacie go ze słyszenia. Miejscowość ta słynie chociażby z najstarszej, liczącej dwa stulecia, państwowej stadniny koni czystej krwi arabskiej. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto zaplanować wyjazd na południe od Bugu. 2 km od stadniny położony jest zabytkowy Zamek Biskupi, którego historia sięga XV wieku. To idealne miejsce na organizowanie konferencji, bankietów, szkoleń czy eventów.

Obiekt jest położony 23 km od dworca kolejowego w Białej Podlaskiej, a przez miejscowość przebiega droga wojewódzka nr 698. Zmotoryzowani goście mogą skorzystać z parkingu na 150 miejsc.

Strefa konferencyjna… nawet w zabytkowym hotelu!

W czterogwiazdkowym Zamku Biskupim organizatorzy spotkań nie będą mieli problemów z dopasowaniem odpowiedniego wnętrza do swoich potrzeb. Czeka na nich 15 sal konferencyjno-bankietowych, salony historyczne oraz duże foyer. Strefa biznesowa łącznie zajmuje powierzchnię ponad 1500 mkw. Obiekt wyróżnia oryginalne umiejscowienie sal – pod dziedzińcem Zamku, na poziomie -2. Ciekawostką jest fakt, iż wszystkie wnętrza wiąże system korytarzy, dzięki którym sprawnie można poruszać się między budynkiem głównym a budynkami Podzamcza oraz SPA.

Prezentacja najnowszego modelu auta? Zjazd na 1000 uczestników? Małe spotkanie firmowe wymagające odosobnienia, bardziej kameralnych, ale nadal komfortowych warunków? Wystarczy spojrzeć na ofertę Zamku Biskupiego i niczym w restauracyjnym menu wybrać właściwą pozycję. Sale konferencyjne o powierzchni od 31 mkw. do 104 mkw. i wysokości 4,1 m, są przestrzenią w pełni elastyczną, pozwalającą na połączenie i utworzenie w ten sposób np. jednej dużej sali – „Naruszewicz” (780 mkw.), która pomieści do 1000 osób. Strefa konferencyjna jest profesjonalnie wyposażona – w indywidualnie sterowane klimatyzację i oświetlenie. Na życzenie organizatorom wydarzeń udostępnione zostaną: scena, mównica, projektory, ekrany, mikrofony. Ze wszystkich sal wychodzi się na przestronne foyer (782 mkw.) otaczające całe Centrum Konferencyjne.

Nie zapomnijmy o salonach historycznych. Chluba zamku – z dużą dbałością odrestaurowane wschodnie skrzydło Zamku, podtrzymujące klimat XVIII wieku, a w nim przestrzenie służące pracy i rekreacji. Wyobraźcie sobie wytworny salon, z wyjściem na taras i mostek wiodący do zamkowych ogrodów, do którego zapraszacie współpracowników na elegancką kolację. Lub przyjęcie w angielskim stylu klubowym organizowane dla uczczenia jubileuszu firmy. Albo spotkanie w małym gronie z przyszłymi partnerami biznesowymi, w komnacie z pięknym kominkiem i malowniczym widokiem przez okno na park angielski. To tylko niektóre z propozycji wiążących się z rezerwacją salonów historycznych. Do zorganizowania eventów w plenerze można również wykorzystać teren wokół Zamku (40 ha).

Niezależnie od tego, która oferta Was zainteresuje, decydując się na zorganizowanie spotkania w Zamku Biskupim możecie liczyć na profesjonalną obsługę, serwis kawowy, czy smaczne lunche, które pomogą zregenerować się w przerwach podczas konferencji.

Odpoczynek w zamkowych wieżach i smakołyki z hotelowej cukierni

Jeśli obawiacie się zastać w zamku surowe, chłodne wnętrza, czeka Was miła niespodzianka. Wybór równie imponujący jak w przypadku sal konferencyjnych: przez pokoje typu standard rozlokowane w zabytkowym obiekcie lub nowoczesne pokoje na Podzamczu. Poszukujący wyjątkowych wnętrz mogą zarezerwować Apartament Biskupi lub Kardynalski. Łącznie w Zamku znajduje się ponad 450 miejsc noclegowych, co z pewnością ułatwi zadanie organizatorom dużych konferencji. Zajrzyjmy do jednego z apartamentów położonych w zabytkowym wschodnim skrzydle Zamku. Apartament utrzymany jest w XVIII-wiecznym stylu: jest wytwornie i przestronnie. Wnętrza zaprojektowano z fantazją, zgodnie z najnowszymi trendami, przy czym nowoczesne aranżacje doskonale współgrają z zabytkowym charakterem obiektu. Wykonane na specjalne zamówienie meble są nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie.  Wyspani? Zatem ruszamy coś zjeść.

Kartacze faszerowane sarną, kołduny w bulionie z lubczykiem i octem dębowym, karmelizowany sękacz… Tych i innych wybornych dań skosztujecie w hotelowej restauracji „U Biskupów”. Tu docenia się smaki i produkty lokalne, nie stroniąc jednocześnie od znanych i smacznych dań kuchni światowej. Łakocie przygotowuje hotelowa cukiernia, a na esencjonalną kawę zaprasza Bar „Alabaster”. Wieczorową porą warto z kolei udać się na koktajl do jednego z dwóch barów.

Poza odpoczynkiem w apartamentach Zamku Biskupiego, regenerować siły można również w strefie Wellness. Goście mogą skorzystać z hotelowego basenu z oknami wychodzącymi na zielone Podzamcze, odwiedzić strefę saun, skorzystać z zabiegów pielęgnujących ciało, tropikalnego deszczu lub odświeżającego deszczu lodowego. W ciepłe dni można wygodnie się rozsiąść w Altanie Grillowej, zaplanować dla współpracowników wspólne ognisko, wyprawę kajakową rzeką Bug lub rozegrać mecz na hotelowym boisku.