Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

Blich 2, 38-400 Krosno
http://www.miastoszkla.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

Szklane atrakcje na konferencje w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Data aktualności: 26-05-2015

 • Szklane atrakcje na konferencje w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

  W ciągu trzech lat istnienia Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziło je ponad 100 tys. osób. To właśnie w Krośnie i jego okolicy, zwanej niekiedy szklanym zagłębiem, nietrudno o atrakcje dla uczestników konferencji organizowanych w samym CDS i na Podkarpaciu czy po prostu o ciekawą wycieczkę.

   

  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to ukoronowanie 90-letniej szklanej tradycji regionu. Krosno jest największym w Polsce skupiskiem hut szkła gospodarczego oraz pracowni szkła artystycznego. Niektóre z nich pracują nieprzerwanie od początku lat 20. poprzedniego stulecia. Podkarpacie to jeden z najważniejszych ośrodków hutnictwa szkła na świecie.

  Głównymi atrakcjami CDS są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych znajdują się ekspozycje prezentujące zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Uczestnicy wycieczek mogą brać udział w warsztatach, podczas których wydmuchują szklane bańki, formują wyroby i zdobią je. Jednak prócz części do zwiedzania oraz sklepu z pamiątkami w CDS znajduje się także sala konferencyjna mogaca pomieścić jednocześnie 60 osób w ustawieniu teatralnym.

  Wyroby producentów szkła z Krosna trafiają do ok. 60 krajów na całym świecie i są zdobywcami setek nagród. Krośnieńskie szkło zachwyciło nawet Elżbietę II, Juana Carlosa oraz cesarski dwór Japonii. Wybudowanie CDS kosztowało 23,5 mln zł, z czego ponad 7 mln zł pochodziło ze środków unijnych.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: