W ciągu trzech lat istnienia Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziło je ponad 100 tys. osób. To właśnie w Krośnie i jego okolicy, zwanej niekiedy szklanym zagłębiem, nietrudno o atrakcje dla uczestników konferencji organizowanych w samym CDS i na Podkarpaciu czy po prostu o ciekawą wycieczkę.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to ukoronowanie 90-letniej szklanej tradycji regionu. Krosno jest największym w Polsce skupiskiem hut szkła gospodarczego oraz pracowni szkła artystycznego. Niektóre z nich pracują nieprzerwanie od początku lat 20. poprzedniego stulecia. Podkarpacie to jeden z najważniejszych ośrodków hutnictwa szkła na świecie.

Głównymi atrakcjami CDS są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych znajdują się ekspozycje prezentujące zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Uczestnicy wycieczek mogą brać udział w warsztatach, podczas których wydmuchują szklane bańki, formują wyroby i zdobią je. Jednak prócz części do zwiedzania oraz sklepu z pamiątkami w CDS znajduje się także sala konferencyjna mogaca pomieścić jednocześnie 60 osób w ustawieniu teatralnym.

Wyroby producentów szkła z Krosna trafiają do ok. 60 krajów na całym świecie i są zdobywcami setek nagród. Krośnieńskie szkło zachwyciło nawet Elżbietę II, Juana Carlosa oraz cesarski dwór Japonii. Wybudowanie CDS kosztowało 23,5 mln zł, z czego ponad 7 mln zł pochodziło ze środków unijnych.