Hotel konferencyjny Copernicus z Torunia, prowadzony przez spółkę LP z siedzibą w Bydgoszczy, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody European Business Awards 2015/2016 w kategorii „Zorientowanie na Klienta”.

European Business Awards nagradza najbardziej innowacyjne firmy w Europie od 2007 roku doceniając nie tylko ich innowacyjność, ale również etykę w biznesie i promocję. Nagroda dotyczy firm wszelkich branż, także hotelowej. W bieżącej edycji konkursu w kategorii „Zorientowanie na klienta” nominację dostała spółką prowadząca czterogwiazdkowy hotel konferencyjny Copernicus w Toruniu. O zwycięzcach decyduje jury oraz opinia publiczna w otwartym głosowaniu.

Hotel dysponuje sporą bazą noclegową w mieście - to 149 pokoi – oraz nowoczesnym i dużym zapleczem konferencyjnym. Łączna powierzchnia sal to 800 mkw. Największa z nich – Terra – może pomieścić aż 700 gości. Jej 500-metrową powierzchnię można podzielić na mniejsze sale. Pozostałe pomieszczenia stanowią miejsce na konferencje od 200 do 50 osób. Co więcej, w hotelu znajduje się basen wewnętrzny i zewnętrzny, siłownia, Blue Moon Wellness Spa, salon fryzjerski Górny Hair Spa, kręgielnia, klub nocny oraz restauracja Sfera, której szef kuchni Sebastian Krauzowicz jest laureatem wielu nagród w prestiżowych konkursach kulinarnych.