Konferencje i eventy biznesowe wcale nie muszą odbywać się wyłącznie w formalnej atmosferze we wnętrzach, które za grosz nie kojarzą się z odpoczynkiem. Można połączyć przyjemnie z pożytecznym i wybrać przyjemny resort w zdrojowej miejscowości położonej w górach. Taki jak Cottonina w Świeradowie-Zdroju.

Cottonina Villa Mineral SPA Resort to hotel zlokalizowany w sercu Gór Izerskich, składający się z dwóch budynków – Willi Fabrykanta oraz Mineral Spa. Ten pierwszy to część byłej fabryki bawełny z XIX wieku. Właśnie historia tego budynku była inspiracją dla nazwy całego obiektu oraz do jego dzisiejszej architektury.

Cottonina Świeradów-Zdrój sale konferencyjne w górach

Cisza, relaks i… konferencje

Łączna powierzchnia sal konferencyjnych Cottoniny to 400 mkw. Na tej przestrzeni znajdują się cztery sale. Największa z nich pomieści jednocześnie w ustawieniu teatralnym 200 osób. Pozostałe sale pomieszczą od 10 do 49 osób, zatem stanowią miejsce na kameralne spotkania biznesowe i małe szkolenia, w tym również sala Cotton Clubu, której przeznaczeniem są mniej formalne spotkania.

W Cotton Clubie znajduje się m.in. bilard oraz scena muzyczna. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny. Każda z sal posiada także możliwość całkowitego jej zaciemnienia. Na terenie resortu znajduje się bezpłatny parking dla 104 aut. Hotel zapewnia również transfer z lotnisk we Wrocławiu, Dreźnie oraz Pradze.  

Baza noclegowa Cottoniny to 100 pokoi oraz apartamentów jedno-, dwu- oraz trzyosobowych o zróżnicowanych standardach. W hotelu jednocześnie może nocować ponad 200 osób. W zmodernizowanej Willi Fabrykanta znajduje się 18 luksusowo wyposażonych pokoi, w tym 15 w standardzie Premium oraz 3 apartamenty klasy Deluxe. W nowo wybudowanej części Mineral Spa Wellness wybierać można pośród 39 nowocześnie zaaranżowanych pokoi w standardzie Comfort.

Aktywny wypoczynek i mineralne górskie spa

To, co wyróżnia Cottoninę spośród innych hoteli konferencyjnych w regionie to jego wyjątkowa oferta spa. Cottonina oferuje spa mineralne, oparte na lokalnym bogactwie gór – minerałach oraz kamieniach szlachetnych. Składa się na nie sześć gabinetów zabiegowych, każdy z nich nosi nazwę pochodzącą od kamieni szlachetnych, np. gabinet ametystowy, rubinowy czy jaspisowy. W nich możemy skorzystać z masaży, zabiegów na ciało, stopy i dłonie oraz twarz. Nawet najmłodsi mogą tu skorzystać ze specjalnej oferty Baby Eco Spa.  

Sercem Mineral Spa jest strefa rekreacyjna, w której znajduje się basen z przeciwprądem, kaskada wodna, ławka masująca oraz brodzik z ciepłą wodą dla najmłodszych. W strefie wellness znajduje się również przeszklone tepidarium z leżakami i widokiem na Czarny Potok, strefa saun oraz jacuzzi zewnętrzne. W strefie saun znajdziemy saunę suchą, infrared oraz łaźnię parową.  

Część gastronomiczna hotelu to restauracja, która serwuje kuchnię polską oraz europejską. To, co wyróżnia tę restaurację spośród innych to fakt, że posiada ona swoje specjalne dietetyczne wellness menu. W ofercie Cottoniny jest również kameralny klub muzyczny Cotton Club. I oczywiście atrakcje, które zapewnia otoczenie gór, czyli trasy rowerowe (Cottonina posiada tytuł hotel Bike Friendly), trasy na piesze wycieczki, gry plenerowe, stoki narciarskie czy źródła i pijalnie wód mineralnych.