Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport jest pierwszym budynkiem, który zobaczą podróżni opuszczający terminal Lotniska Chopina w Warszawie. Zaledwie kilkadziesiąt metrów będą mieć zatem do pokonania uczestnicy wydarzeń organizowanych w stołecznym czterogwiazdkowcu. Odwiedziliśmy go po przeprowadzonej w połowie roku modernizacji, która objęła sale konferencyjne, restaurację, recepcję, Lobby Bar i część pokoi. Jak teraz prezentują się wnętrza i co do zaoferowania ma Courtyard by Marriott Warsaw Airport organizatorom spotkań?

16 lat obecności na rynku MICE, wielu stałych klientów, którzy doceniają doświadczenie pracowników i jakość oferowanych usług, zaangażowanie w projekty społeczne i dostosowywanie oferty do potrzeb gości. Bohater naszej relacji z cyklu "Byliśmy, widzieliśmy" - Courtyard by Marriott Warsaw Airport od kilku tygodni poszczycić się może zmodernizowanymi wnętrzami, które podwyższyły komfort gości, również tych konferencyjnych. Poznajcie go na nowo.

Położenie: spotkania biznesowe przy lotnisku im. Chopina

"49 kroków do samolotu" głosi hasło reklamowe Courtyard by Marriott Warsaw Airport i ta odległość nie wydaje się przeszacowana - wystarczy przejść przez ulicę, która oddziela halę przylotów od hotelu. Usytuowanie przy lotnisku ma szereg zalet - uczestnicy konferencji nie muszą tracić czasu na dojazdy do centrum, a wszystko, co potrzebne jest do zorganizowania spotkania biznesowego, mają zapewnione na miejscu. Przed hotelem znajduje się przystanek autobusowy, z którego kursuje linia łącząca Okęcie z oddalonym o 9 km centrum Warszawy. Do hotelu dojedzie się także wygodnie ze Śródmieścia pociągiem SKM. Do hotelu przynależy parking z 50 stanowiskami. Uczestnicy konferencji organizowanych w Courtyard mogą również skorzystać na preferencyjnych warunkach z parkingu lotniska.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Wygląd: rewolucja we wnętrzach Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Oddany do użytku w 2003 roku 4-piętrowy budynek jest dziełem zespołu Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. Jego parter zajmuje przestronny hol z nowocześnie zaprojektowaną recepcją, strefą Business Corner i otwartym Lobby Barem, obok którego ustawiono półokrągłe "boxy", w których można wygodnie rozsiąść się podczas spotkania, obejrzeć tv czy podłączyć laptopa do pracy. Za Lobby Barem wydzielono kameralną strefę odpoczynku i spotkań - Bibliotekę, a obok niej - szatnię. Na parterze usytuowana jest też część sal konferencyjnych.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Przeprowadzona modernizacja dała doskonały efekt: części wspólne urządzone zostały według spójnej koncepcji, elegancko, nowocześnie i z pomysłem. Stworzono przestrzeń zarówno do spotkań w większym gronie, jak i spokojnej pracy lub relaksu.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Przestrzeń przy Lobby Barze można wykorzystać podczas eventu - przygotować w niej wernisaż bądź ustawić stoiska z prezentacją produktów.

Sale konferencyjne: nowoczesne sale na duże konferencje i kameralne spotkania

Jeśli organizowaliście w Courtyard by Marriott Warsaw Airport konferencję przed wrześniem 2019 roku, przygotujcie się na zmiany. Organizatorzy spotkań mają obecnie do dyspozycji 13 odnowionych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 764 mkw. Na poziomie +1, na który dostaniemy się schodami ruchomymi lub windą, czeka imponująca Sala Balowa o powierzchni 433 mkw., która w ustawieniu teatralnym pomieści nawet 450 uczestników konferencji lub kongresu.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Dzięki mobilnym ścianom przestrzeń można sprawnie podzielić na 4 mniejsze moduły, odpowiednie na szkolenia w grupach liczących po 110 osób. Sala Balowa chętnie wykorzystywana jest na firmowe imprezy okolicznościowe, przyjęcia dla maksymalnie 250 gości oraz konferencje prasowe.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Sala wyposażona została w profesjonalny sprzęt konferencyjny, oświetlenie z możliwością dostosowywania natężenia w zależności od charakteru spotkania, scenę (16 mkw. powierzchni) i parkiet do tańca (80 mkw.).

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

W znajdującym się przed nią foyer zaaranżować można strefę chillout, miejsce na przerwę kawową lub wykorzystać je jako przestrzeń wystawienniczą bądź targową.

Na tym samym poziomie znajdują się 3 mniejsze sale, które sprawdzą się podczas warsztatów dla 30-35 osób. Tak jak pozostałe przestrzenie konferencyjne, są bardzo dobrze wyciszone, utrzymane w przyjemnej dla oka stonowanej kolorystyce, z oryginalnymi panelami na ścianach. W każdej z nich wydzielono miejsce na bufet dla uczestników spotkania.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

sala Katowice (36 mkw.)

Na parterze hotelu, przy recepcji oraz restauracji, rozlokowanych jest łącznie 5 sal konferencyjnych, z których największa, Gdańsk, pomieści 60 osób podczas konferencji, zaś nieco barrdziej kameralną salę Warszawa (38 mkw.) wyróżnia wysokość ścian - 5 m!

ourtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

sala Warszawa

Większość sal w Courtyard by Marriott Warsaw Airport ma dostęp do światła dziennego, w żadnej nie napotkamy na ograniczenia w postaci kolumn. Organizatorzy konferencji mają zapewnioną kompleksową obsługę i wsparcie indywidualnego doradcy. Na życzenie skorzystać mogą również z usług współpracującej z hotelem agencji eventowej, która pomoże w doborze odpowiednich dekoracji, oświetlenia, skontaktuje z artystami, którzy swoim występem uświetnią uroczystość.

Potrzebne jest miejsce na szybkie spotkanie biznesowe? Courtyard by Marriott Warsaw Airport będzie doskonałym wyborem. Uczestnicy jednodniowej konferencji znajdą w hotelu wszystko, co potrzebne - od momentu przybycia na wydarzenie aż do godziny wieczornego lotu.

Warto zauważyć, że Courtyard by Marriott Warsaw Airport jest chętnie wybierany na organizację spotkań przedstawicieli sektora dyplomatycznego czy konferencje prasowe sportowców, m.in. reprezentantów Polski w lekkoatletyce.

Pokoje: dyskretna elegancja w stonowanej kolorystyce

Jesienią w hotelu rozpoczął się remont pokoi, którego pierwsze efekty widać już dziś. Docelowo, do lata 2020 roku oddanych do dyspozycji gości zostanie 241 odnowionych pokoi, w tym 5 apartamentów i 4 pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowane pokoje są jasne, ciekawie zaaranżowane, z dużymi łóżkami typu King lub Twin, miejscem do pracy oraz nowoczesnymi łazienkami.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Restauracje i bary - już po modernizacji!

Efektowne lampy rozświetlają długi bar Lobby Baru, przy którym zasiądą i lepiej poznają się uczestnicy szkoleń. Pokonferencyjny lunch lub firmowe spotkanie zaaranżować można także w odnowionej restauracji Brasserie, która pomieści 120 gości.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport Warszawa sale konferencyjne

Na powiększonej o bufety powierzchni przygotować można stacje live cooking lub degustację alkoholu, a w razie potrzeby - zaprosić gości do usytuowanego za szklanymi drzwiami Private Roomu i w nim urządzić strefę VIP lub chill out dla kolejnych 40 osób. W letnie miesiące działa hotelowy ogródek, do którego przenieść się można z zamówionymi daniami.

Restauracja Brasserie specjalizuje się w daniach kuchni polskiej i międzynarodowej. Szef kuchni odpowiada również za ułożenie wyjątkowego menu na bankiety lub przerwy kawowe. Courtyard by Marriott Warsaw Airport świadczy własne usługi cateringowe, z których chętnie korzystają firmy.

Dodatkowe opcje

Na terenie hotelu działa czynny całą dobę Fitness Center.


Co wyróżnia obiekt konferencyjny?

Położenie Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy lotnisku im. Chopina będzie dużym udogodnieniem dla podróżujących z daleka gości, którzy planują swój czas poświęcić na spotkanie biznesowe, a nie dojazd do centrum Warszawy. Organizatorzy konferencji mają do wyboru kilkanaście zmodernizowanych sal, które sprawdzą się zarówno przy dużych wydarzeniach na prawie pół tysiąca osób, jak i na rozmowy rekrutacyjne i zebrania zarządu.

Opinia platformy Konferencje.pl

Jedno miejsce, wiele możliwości. W Courtyard by Marriott Warsaw Airport znajdziecie odpowiednią przestrzeń na konferencję, zakwaterujecie jej uczestników i zapewnicie im atrakcje, również gastronomiczne. To wszystko w pobliżu lotniska, bez konieczności organizowania transportu dla gości. Po przeprowadzonej modernizacji wnętrza stołecznego czterogwiazdkowca prezentują się nowocześnie i zapewniają komfortowy pobyt gościom podróżującym indywidualnie oraz grupowo.

Zdj. materiały prasowe obiektu; Jolanta Ambroziak (red.)