Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Focus Premium Pod Orłem

Gdańska 14, 85-006 Bydgoszcz
www.hotelpodorlem.pl

Skontaktuj się z obiektem

Dawid Bilski Specjalista ds. marketingu +4852...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Focus Premium Pod Orłem

Bydgoski hotel dołączy do sieci Fokus Hotels

Data aktualności: 13-12-2016

 • Bydgoski hotel dołączy do sieci Fokus Hotels - Focus Premium Pod Orłem

  Hotel Pod Orłem, działający nieprzerwanie na bydgoskim rynku od ponad 110 lat, zmienił właściciela. Nabywcą obiektu jest tamtejsza grupa kapitałowa Immobile S.A., poprzez jedną z należących do niej spółek. Zarządcą będzie inna spółka zależna grupy – Fokus Hotels S.A.

   

                                     

  Proces przejęcia zarządzania obiektem od dotychczasowego właściciela, przedsiębiorstwa hotelowego Majewicz, ma potrwać do I kwartału 2017 r. i odbywać się bez zakłóceń i przerw w funkcjonowaniu. Najistotniejszą zmianą po dołączeniu do marki Fokus Premium ma być uruchomienie na terenie całego hotelu szybkiego, bezprzewodowego łącza wi-fi oraz nieodpłatny dostęp do niektórych udogodnień, jak np. hotelowa siłownia czy sauna. Obecnie Hotel Pod Orłem oferuje gościom 3 wyposażone w sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy sale konferencyjne oraz 75 pokoi dla 113 osób.

   

   

  Hotel Pod Orłem, znajdujący się w odrestaurowanej kamienicy w centrum miasta, przy ul. Gdańskiej 14, jest jednym z pierwszych w Bydgoszczy. Jego początki wiążą się z postawieniem przy trakcie prowadzącym do Gdańska gospody. Obecny kształt obiekt uzyskał w 1896 roku, dzięki projektowi miejscowego architekta Józefa Święcickiego i wykonaniu Emila Bernharda w stylu tzw. secesji bydgoskiej. Od początku działania znakiem charakterystycznym hotelu był znajdujący się na dachu budynku orzeł, najpierw niemiecki, później zastąpiony polskim.

   

   

  Sieć Fokus Hotels zarządza obecnie siedmioma obiektami klasy ekonomicznej. Działają one w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz Chorzowie.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: