Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdynia Arena

Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia
www.gdyniaarena.pl

Skontaktuj się z obiektem

Beata Stefanowicz starszy specjalista ds. organizacji imprez +48 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Gdynia Arena

Najlepsza hala sportowa w Polsce

Data aktualności: 25-04-2013

 • Najlepsza hala sportowa w Polsce - Gdynia Arena
  22 kwietnia 2013 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie ogłoszone zostały wyniki pierwszej polskiej edycji Konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny. Gdyńska hala otrzymała w nim Pierwszą Nagrodę Główną PKPar/IAKS.
   
   
   
   
   
   
   
  Nasz obiekt otrzymał Pierwszą Nagrodę Główną PKPar/IAKS za oryginalne rozwiązanie architektoniczne obiektu oraz harmonijne wpisanie bryły hali w otaczający ją krajobraz i była to w tej kategorii jedyna nagroda. Poza tym przyznane zostały dwa wyróżnienia, a jedno z nich otrzymał Stadion Miejski w Gdyni (za spełnianie najwyższych standardów dla niepełnosprawnych widzów i niepełnosprawnych sportowców).
   
  W kategorii PKOl/IAKS Hala Sportowo-Widowiskowa GDYNIA otrzymała Drugą Nagrodę za znakomite rozwiązanie architektoniczne wielofunkcyjnej hali sportowej, a członkowie konkursowego jury podkreślali, że duże wrażenie zrobił na nich zainstalowany w obiekcie elektrycznie sterowany system rolet i kulis scenicznych, pozwalający m.in. na optymalizację liczby miejsc na widowni pod kątem konkretnej imprezy. W tej kategorii zwycięzcami konkursu zostały Stadion PGE Arena w Gdańsku i Stadion Narodowy w Warszawie za oryginalne rozwiązanie architektoniczne wielkiego stadionu miejskiego, a za Halą Sportowo-
  Widowiskową GDYNIA sklasyfikowano ex aequo gdańsko-sopocką Ergo Arenę i Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze.
   
  Jury konkursu pod przewodnictwem znakomitego architekta Jakuba Wacławka zadecydowało również o przyznaniu trzem polskim obiektom rekomendacji do Nagrody IAKS International – najbardziej prestiżowej międzynarodowej nagrody architektonicznej dla obiektów sportowych i rekreacyjnych. W organizowanej od 1987 roku (przy wsparciu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego) rywalizacji wezmą udział PGE Arena oraz Stadion Narodowy i – jako jedyna polska hala sportowa – Hala Sportowo-Widowiskowa GDYNIA. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na październikowym  Kongresie IAKS w Kolonii (Niemcy).
   
  Konkurs zorganizowały wspólnie Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska, Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jedynym obiektem, który otrzymał nagrody w obu konkursowych kategoriach, okazała się Hala Sportowo-Widowiskowa GDYNIA.