Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala Sportowo-Widowiskowa Radom

Narutowicza 9, 26-600 Radom
http://haladlaradomia.pl/o_hali.htm

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Hala Sportowo-Widowiskowa Radom

Nowy obiekt na mecze, eventy i kongresy w Radomiu - w 2016 rusza budowa

Data aktualności: 30-10-2015

 • Nowy obiekt na mecze, eventy i kongresy w Radomiu - w 2016 rusza budowa - Hala Sportowo-Widowiskowa Radom

  Do 4 grudnia br. trwają zgłoszenia do przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej i stadionu w Radomiu. Hala pomieści 5 tys. osób na widowni, a stadion 15 tys. Planowane rozpoczęcie budowy to 2016 r., a szacunkowy koszt inwestycji to ok. 90 mln zł.


  W pierwszej kolejności powstanie hala widowiskowo-sportowa. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie. Poza meczami siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej, będą się tu odbywać wydarzenia kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty.

  Widownia pomieści 5 tys. widzów, z czego 3,5 tys. to miejsca stałe, a pozostałe 1,5 tys. to miejsca na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W późniejszym terminie przewidziana jest budowa stadionu piłkarskiego z 15 tys. miejsc pod dachem. Dodatkowo znajdzie się tam 3,5 tys. miejsc na zadaszonej trybunie sąsiadującej z halą, w tym 400 w loży dla VIP-ów oraz 100 w sektorze dla prasy. Naprzeciwko powstanie druga trybuna z 2 tys. miejsc.


  Część kosztów inwestycji (35,7 mln zł) zostanie pokryta z dofinansowania dla miasta od Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także ze środków od marszałka województwa mazowieckiego (30 mln). Pozostałą część kosztów poniesie miasto.


   

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: